Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Bonatz EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Bonatz EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Bonatz EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Bonatz EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Bonatz EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Bonatz EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Bonatz EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Bonatz EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Bonatz EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Bonatz

+3
scriitor
Iahim Loig
bonatz
7 participanți

In jos

Bonatz Empty Bonatz

Mesaj Scris de bonatz Mar Apr 02, 2013 9:22 pm



Haideţi să-i urăm cu toţii un călduros “la mulţi ani” lui Alex Daweed. Noi doi ne ştim de ceva vreme; l-am contactat pentru a cumpăra 2 instrumentale produse de el, în valoare de 200 lei. Nu-i chiar o sumă aşa mare, ştiu, dar totuşi... acest bou din Bacău s-a lăcomit. I-am dat banii, iar el mi-a trimis un mail cu nişte foldere random din FL; niciun .flp, niciun .mp3 cu instrumentalul, niciun sample pe care l-a folosit pentru beat, crezând, probabil, că nu ştiu cu ce se mănâncă FruityLoops-ul şi mă poate păcăli. A recunoscut chiar el că s-a grăbit şi nu mi-a trimis ce trebuie prima dată.

Timp de mai bine de o lună de zile, mi-a vândut gogoşi ieftine ca sucurile Adria, şi el şi manelistu’ de fra-su, cum că e foarte ocupat omu’ la birou, că nici timp să facă duş nu are şi că îmi promite că intră diseară să îmi trimită beat-urile. Puteam să-l frec la icre în fiecare zi, în fiecare minut al fiecărei ore, că de, doar l-am plătit, dar totuşi am zis că poate chiar e ocupat şi să nu-l sufoc în halul ăla. Degeaba am fost eu om cu el şi l-am respectat, dacă el e un jegos! Am cedat nervos şi i-am zis vreo două, că asta merita, şi m-am trezit cu block pe facebook şi ignore pe mess. Ce pizdă de om e! Nu am apucat să ii spun tot ce merită, pentru că e o femeie pe net şi-mi dă ignore ‘n shit, aşa că vă rog pe voi să îi transmiteţi acest mesaj, această piesă şi aveţi grijă să vadă link-ul piesei de fiecare dată când dă refresh pe pagină, să se simtă bântuit, în pula mea! Ascultă piesa şi spune-mi că-ţi place dacă te-a făcut să zâmbeşti, dă-mi un comentariu dacă ai ceva de zis şi dă-o mai departe dacă crezi că ce a făcut omu’ ăsta e greşit şi de prost gust şi îşi merită cele 3 minute de punch-uri, luate-n freză. Îmi pare rău că s-a ajuns la asta, dar dacă aţi fi fost băieţi cu mine până la capăt, Alex, Iulian; în mod cert nu deveneaţi vedete pe gratis... mă rog, pe două milioane. Dă-vă-n pula mea! Smile

Apropo: îmi cer scuze pentru restu’ oamenilor din Est, în special Bacău, care o să asculte piesa asta şi probabil o să se simtă jigniţi de unele versuri. Nu asta a fost intenţia mea, în niciun caz! Am un respect deosebit pentru personalităţile din acest judeţ, Bacovia fiind poetul meu favorit!
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Iahim Loig Mar Apr 02, 2013 9:53 pm

Ce nume are aici pe forum?
Ai cateva dume bune da' sunt si ceva trivialitati [In contextu' asta nu ma mira]. [Daca mi-ai fi cerut mie beat-uri n-ai avea probleme de genu'! Laughing ]
I-am dat cerere d-aia de prietenie ca sa-l spamez. Razz
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de scriitor Mar Apr 02, 2013 10:07 pm

Sincer? Mi s-a parut naspa. Cateva dume tari, aia cu "fa un tutorial cum sa-ti iei muie pe propriul instrumental" e cireasa de pe tort, dar tortul nu-i prea bun. DaWeed nu-i ala care daduse cu Static si avea la semnatura "radeti de mine pentru ca sunt diferit, eu rad de voi fiindca sunteti toti la fel" - la care Static zice "nu radem de tine pentru ca esti diferit, radem de tine ca esti prost".

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de bonatz Mar Apr 02, 2013 10:18 pm

@Iahim:

Numele lui pe forum e DaWeed sau vreo abreviere. Stiu ca are ban dinainte sa imi fac eu cont aici.

"Balada sunetului", asa se numeste unul dintre instrumentalele pe care i le-am cumparat, dar nu le-am primit. Ironic, "Simfonia pumnului" vroiam sa numesc piesa, dar suna cam pueril. Intelegi tu!

Nu trebuie sa il spamezi, ca nu sufar dupa banii aia sau dupa ce mi-a facut, ma simteam doar nevoit sa spun cate ceva despre el. Atata tot. Chill.

@scriitor:

Multumesc pentru parere. Da, el e.


bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Eladio Mar Apr 02, 2013 10:36 pm

unblock


Ultima editare efectuata de catre Eladio HHDR in Sam Apr 06, 2013 12:18 am, editata de 1 ori
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de WTSN Mar Apr 02, 2013 10:53 pm

Bă, e nașpa ce ți-a făcut el și merită să-și ia kile de sloboz pe treaba asta, dar cu diss-ul ăsta te-ai făcut de căcat. Naaaașpa, n-am putut să ascult mai mult de 45 de secunde. nu flow, nu dume, nu nimic. mai bine lăsai doar povestea scrisă, părerea mea.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Eladio Mar Apr 02, 2013 11:05 pm

hateri. să ne iei bacăul în gură costache Smile)
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de bonatz Mar Apr 02, 2013 11:28 pm

WATSON a scris:Bă, e nașpa ce ți-a făcut el și merită să-și ia kile de sloboz pe treaba asta, dar cu diss-ul ăsta te-ai făcut de căcat. Naaaașpa, n-am putut să ascult mai mult de 45 de secunde. nu flow, nu dume, nu nimic. mai bine lăsai doar povestea scrisă, părerea mea.

Poate daca ai fi mai documentat si in tema, ai intelege ''dumele''. Nu vreau sa ne jucam de-a domnu' dascal si elevul neatent, dar iti sugerez sa mai asculti o data piesa. Daca tot nu iti place, pula mea, e parerea ta si ti-o respect. Multumesc pentru timpul acordat, dar sunt curios, poti sa imi dai un exemplu de diss bun, din ultimul an? Audio, ca la battle, toti sunt regi cu texte traduse, parerea mea. Smile.
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de WTSN Mier Apr 03, 2013 12:11 pm

Nu prea sunt la curent cu diss-urile, nu prea ma intereseaza de fapt. Diss-ul care mie personal mi-e etalon e barfe despre tarfe 2. Imi place Sâc (da, știu, cum să nu-mi placa de Cheloo și 20 CM?!). Cam atât, am mai ascultat piesa dar tot nu mă prinde.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de bonatz Mier Apr 03, 2013 1:45 pm

Pai daca ma compari cu VD, care cre' ca are mai multi ani de cariera decat cati ani am eu... Smile). In fine, multumesc pentru parere. Apreciez! Comentariile de genul ma motiveaza sa continui, sa ma straduiesc sa evoluez si sa fiu mai bun. Acuma parca vad ca toti o sa ziceti ca-i naspa piesa. Hahah!
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Doru Mier Apr 03, 2013 5:44 pm

Hai bonatz, te motivez si eu? ai nevoie? Smile)
Doru
Doru
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 158
Reputatie : 161
Data de inscriere : 22/03/2012
Varsta : 29
Localizare : Vaslui

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Ra'ra Mier Apr 03, 2013 6:42 pm

si mie-mi place sac ma, evident bucata lu spike. e mai tare barfe despre tarfe 1, chit ca nu-i diss(nu?) in rest pula mea, avem beef-uri triste, a si bucata lu cheloo de pe tare rupe:D
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de bonatz Mier Apr 03, 2013 9:25 pm

Din categoria "mă omoară Doru" - mor de Dorul tău, sa vii si sa-mi injuri piesa. Smile)
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Eladio Sam Apr 06, 2013 12:12 am


alex daweed
5 aprilie 2013, 22:46

Salut hatere. Am cateva intrebari, direct la subiect pentru celebrul tau diss, copile! altfel nu am cum sa te numesc. Nu halesc cacaturile pe care le mananci cu mare pofta in piesa dar sunt indignat de minciunile pe care le poti scoate, sunt iritat de cat de mult ai putut sa infloresti povestea asta. Sa revin, prima intrebare: De ce minti lumea ca nu ti'am trimis nici .flp, nici mp3, nici wav, si ti'am trimis doar foldere random din fl? a doua: Ce legatura are familia mea cu treaba noastra? eu m'am legat de mata, tactu sau de vreo ruda?

Am ignorat toate postarile de pe Fb, fiindca am considerat ca un pusti mucos si mincinos pe deasupra v'a dus de nas cum a vrut el. Vreau sa se afle adevarul !! Pustiule, arata lumii ARHIVELE pe care ti le'am trimis, punele moca la download pe net, sa stie lumea ce fel de pramatie esti. Sa vada lumea ce ti'am trimis in acele arhive si voi arata si eu lumii exact ce ti'am trimis, jigodie mincinoasa! Te'a suparat faptul ca nu ti'am facut si master la piesele pe care vroiai sa le scoti pe beat'urile alea, si nu ti'am dat render la mp3'uri? Si ce persoana asa de importanta esti sa'mi faci diss? recunosc ca nu sunt cunoscut si nici nu vreau sa ajung celebru cu ajutorul altora sau prin metode neortodoxe, dar nu cred ca esti in masura sa faci asa ceva. Esti doar un pusti, trecut putin de 17ani, ce vrea sa ajunga "smecher" pe youtube prin minciuni.

Retrageti "bucata ta de celebritate" de pe youtube sau suporta consecintele, iti transmit acum cu vorba buna, altfel va fi prea tarziu.


alex daweed
5 aprilie 2013, 22:58

Draga Bonatz,

In caz ca vei citi acest mesaj, te rog arata lumii ARHIVELE pe care ti le'am trimis si la fel voi face si eu.

Pentru incredere pot demonstra ca ti'am trimis aceste arhive cu sample'uri sub format .wav, pack'ul din fl si proiectul .flp si totodata mp3'ul beaturilor, cu tot cu data trimiterii si destinatarul acestor arhive.

Nu mai credeti minciunile acestor "mc-ii" ce dau diss'uri pentru ca nu fost serviti cum trebuie. Sunt doar minciuni si scamatorii ieftine pentru a strange vizualizari si "reputatie" pe internet.

Astept raspunsul tau Bonatz.

Multa bafta! DW
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Bonatz Empty Re: Bonatz

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum