Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

+4
WTSN
bonatz
Nihat
OZN
8 participanți

In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Ian 07, 2013 3:25 pm

O tema, 6 cuvinte si 10 versuri. Timp de raspuns, cateva zile.



Ultima editare efectuata de catre OZN in Lun Ian 07, 2013 7:21 pm, editata de 2 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Lun Ian 07, 2013 3:39 pm

Tema: 21 decembrie a trecut si tu ti-ai dat tot ce ai avut pe bautura, dar sfarsitul nu a venit.
Cuvinte: tigari, farsa, fraier, somaj, boschetar, caldura.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Ian 07, 2013 7:08 pm

Torn la politie, apocalipsa-i farsa si-mi pasa,
Am luat un vagon de tarie cu banii de pe casa,
Menit sa fie scut, la ceva necunoscut de om,
Mi-am blindat si geamul, e din sticla de rom.
Filtrele termice-s carton din pachete de tigari,
E canicula - primesc caldura sub diferite stari
Multe lichide si nu-s fraier doar prostit de betie,
Nici boschetar, dar simt natura vie-n decembrie,
Nu-i miraj, e prea putin ca la somaj, bai tata,
Tot ma simt lider - stele-s aliniate ca-n armata.


Ultima editare efectuata de catre OZN in Lun Ian 07, 2013 7:19 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de bonatz Lun Ian 07, 2013 7:18 pm

Sfârşitu' lumii nu s-a întors, că-n Ro a mai fost odată,
De când m-au pus pe şomaj ăştia şi am rate la bancă.
Eu tot cu băutura-n mână, câte-un bax de vodkă bună,
Simt c-o iau pe arătură, dar sincer mă doare-n pulă!
M-a scos unu' din casă, de parcă ar fi fost proprietar
Şi uite-aşa am ajuns din mare repăr, mare boschetar.
Acum bântui străzile ca un zombi căutând căldură -
Un fraier vrea să-mi facă o farsă, da' îl fut în gură!
Şi zici c-am tras pe nări, căci schimb zilnic stări şi stări,
Mergând pe şapte cărări, căutând bani pentru ţigări.


Ultima editare efectuata de catre bonatz in Lun Ian 07, 2013 7:19 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat)
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Ian 07, 2013 7:20 pm

Am dat edit ca mancasem o litera Smile)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de bonatz Lun Ian 07, 2013 7:26 pm

No problem! Smile. Se voteaza, a? Smile)))
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Lun Ian 07, 2013 7:50 pm

Nu prea a fost pe gustul meu freestyle-ul ăsta. OZN, mi s-a părut ok bucata ta, ai avut câteva părți tari dar și multe dume de umplutură. Bonatz, nu prea m-a atras, parcă n-ai fost pe filmul temei.
Vot OZN!
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Sam Ian 12, 2013 11:57 am

No ofence, dar nu prea mi-a placut cum ati dat. Tema a fost misto, caterinca asa dar nu prea mi-a placut cum ati abordat-o.

OZN, ok bucata ta dar mai mergea cizelata si puteai sa bagi niste dume pe acolo, mai multe decat ai bagat. Ai incercat cate ceva dar probabil te-ai grabit mai trebuia finisata runda ta. Ultimul vers imi place mult mi se pare cel mai reusit. Incolo, asa cum am zis nu imi place cum ai abordat tema, nu prea ai fost tema, din punctul meu de vedere trebuia descrisa situatia in sine, adica pe 22 decembrie te trezesti mahmur in pula goala pe strada si nu stii ce sa faci. Asa mi-ar fi placut sa vad scrise rundele.

Bonatz, ok si bucata ta dar cam cu aceleasi mentiuni ca si la OZN. Tu ai incercat o povestioara si ai tratat apocalipsa nu ca pe un fenomen general, unic si extraordinar ci ca pe un fenomen banal pentru o parte din oameni cand apocalipsa este deghizata in saracie. E ok ma repet dar asa cum i-am zis si lui OZN mai sus tema trebuia abordata altfel, cel putin din punctul meu de vedere.

Greu tare sa ma decid dar pana la urma vot OZN pentru ca mi s-a parut un pic mai complexa bucata lui!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Smythe Dum Ian 27, 2013 2:53 pm

e ok ce ati dat. nu m-ati dat pe spate, poate si pentru ca tema nu oferea prea multe posibilitati.
ozn a dat el niste dume, a facut niste comparatii, dar lipseste ceva. trebuia sa spui cum te simti acum ca esti falit. si ce o sa faci. nu prea a fost pe tema.
bonatz, in schimb, mi-a placut mai mult. a dat de inteles ca il doare in pula de apocalipsa. atitudine de boschetar adevarat. chiar pare relatarea unui boschetar. e un compliment. Laughing

asadar, vot bonatz!
Smythe
Smythe
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 212
Reputatie : 230
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Feb 26, 2013 9:29 pm

Asa si-asa free-urile, merg amandoua bucatile dar nu rup.

OZN - cam multa umplutura plus ca ideile nu se prea leaga. Pare o runda asa, confuza, parca nu stie ce-i cu ea Smile)

Bonatz, cam in aceeasi nota, dai impresia ca te-au incurcat rau unele cuvinte, cel putin versul cu farsa e ca nuca-n perete. Totusi, parca curge mai bine decat a dat OZN si parca e mai bine legata runda.

Vot bonatz!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Phlegm Man Dum Mar 03, 2013 12:38 pm

Hmm, nu prea m-a atras cu nimic free-ul asta, probabil si din cauza temei care a fost folosita de prea multe ori.

OZN, imi place metrica ta, unele versuri au logica, altele nu, dar per ansamblu curge destul de acceptabil. Pe langa asta, am impresia ca ai folosit cuvintele intr-un mod mai potrivit ca "adversarul".

bonatz, nu-i atat de rau nici ce-ai scris tu, curge bine, ai o metrica ok, da' ai cam fortat cuvintele care ti s-au dat si unele pasaje nu suna atat de bine.

VOT OZN!
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Dum Mar 03, 2013 12:42 pm

Freestyle incheiat, castigator OZN cu 3-2.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: OZN vs. bonatz - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum