Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

sarea si piperul in rap - scandalul !

+21
aka amir
Nihat
INFECT!
PiroTechnique
CreativeEgo
Baruh
WTSN
darthedd77
Luptacu' Foca
.absint-TMT
CIOMOFUGLA
Boka
OZN
Kanji
bonatz
Eladio
doctoru'
Dust
MarianS
Iahim Loig
koulipak
25 participanți

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 9:19 am

despre faptul ca am fost eu promovat pe toate siteurile cand am scos ceva si lumea nu a rezonat, nu e chiar asa , eu chiar sunt multumit de feedback. a ajuns la oameni care imi impartasesc parerile despre rap. degeaba ai 300.000 de views daca 290.000 sunt facute de oameni care asculta ca e la moda sa ca le e bagat pe gat si nu raman cu nimic din ce ai vrut sa zici.plus ca promovarea ti-o faci tu in primul rand iar eu nu am stiut cum sa fac asta. daca faceam 2 clipuri era altfel treaba, la noi se merge f mult pe partea asta de vizual. tu crezi ca daca as avea un nume de care nu a auzit mai nimeni si as scoate o piesa ca twinz a lu' pun cu fat joe, i-as pune o poza cu numele meu si titlul piesei, as urca-o pe youtube iar apoi ai posta-o tu pe site, hhlive si bronews si ati tine-o 5 ore pe prima pagina, as face mai mult de 2000 views? pana nu ar recomanda-o cineva cunoscut ar trece neobservata. imi vine in minte acum o piesa de la un tip walter. a scos un fel de freestyle acum vreo 2 ani, de atunci n-am mai auzit de el. l-a pus doc pe fb si a facut 20.000 plus comentarii gen: asta e viitorul, ce smecher etc. baoatul reprezenta dar nici pe departe ca altii cu 2000 views. ma gandesc asa...e loyal mc ala, baga de rupe, are o capodopera de piesa ( si versuri si cum a dat si beat si cum e lucrata piesa ca sunet) pe albumul vinyl sapiens. cred ca are 1000 de views
dar cum eu am deschis topicul asta ca user/ascultator care a fost prezent la ultimele 4 reuniuni indiferent in care colt al tarii s-au tinut (deci un user/ascultator destul de impatimit), sa revenim la oile noastre ca nu despre ce am zis mai sus era vorba. sa-mi bag pula, m-am dus si eu la o gramada de concerte. spre ex astea de la facem/cedrea/chimie etc sunt toate la fel. te duci la concert si stii de acasa ce o sa fie. si am fost si la concerte care m-au spart efectiv. nu zic de wu tang, cypress hill sau premier. spre ex zic de raparta o trupa care nici macar nu-mi place asa mult. nu mai stiu prin ce imprejurare am ajuns la un concert...si cu dj-iala si stand up si beatbox si freestyle...si se completau incredibil de bine live.
plm, m-am lungit prea mult dar ceea ce vreau e sa spun ca nu avem mc-ii completi, de artisti nici macar nu poate fi vorba. astia ai nostrii au multe defecte si majoritatea ascultatorilor sunt prea superficiali in cat sa le vada, altii o ard la modul da dar restul au si mai multe defecte ca astia, deci astia sunt cei mai buni, iar altii efectiv nu am chef de polemici

koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 9:25 am

păi stai așa, tot DOC a promovat și unda comună și părerile n-au fost bune. de ce? și grasu xxl a pus clip lui tzip tzop și tot nu a devenit vedetă. nu e chiar așa treaba. plus că ăia care se duc la facem la concerte n-au nevoie de maimuțării, vor doar să îi audă și-atât. ceilați trebuie să facă asta să atragă suta aia de persoane. deja se dă în entertainment
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 9:30 am

koulipak a scris:

3. cedry2k - are exact aceeasi problema cu flowul ca si carbon, da mereu la fel si tin minte ca mai incerca niste accelerari care erau penale efectiv...s-a prins repede si el si a renuntat. da, e cel mai smecher liricist pe care l-a avut rapul romanesc, dar din nou, a fi poet nu inseamna a fi mc. ce il face "zeu", "cel mai bun mc" etc?

https://www.youtube.com/watch?v=SDFNzrj3cR8


Că tot mi-a venit în minte, de ce ați făcut feat cu el?

plus că eu văd 2 tabere, una care "o pupă în cur" pe cedrea și una care...

BaruhAvangarda 1 anno fa

Big up SQN! Big up I-Gura! Si... atat.

Cu sinceritate vreau să știu de ce merită toți un big up mai puțin Cedry2k?
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 9:46 am

Eladio HHDR a scris:
koulipak a scris:

3. cedry2k - are exact aceeasi problema cu flowul ca si carbon, da mereu la fel si tin minte ca mai incerca niste accelerari care erau penale efectiv...s-a prins repede si el si a renuntat. da, e cel mai smecher liricist pe care l-a avut rapul romanesc, dar din nou, a fi poet nu inseamna a fi mc. ce il face "zeu", "cel mai bun mc" etc?

https://www.youtube.com/watch?v=SDFNzrj3cR8


Că tot mi-a venit în minte, de ce ați făcut feat cu el?

plus că eu văd 2 tabere, una care "o pupă în cur" pe cedrea și una care...

BaruhAvangarda 1 anno fa

Big up SQN! Big up I-Gura! Si... atat.

Cu sinceritate vreau să știu de ce merită toți un big up mai puțin Cedry2k?

1. sa ai intr-un concert hip hop cat mai multe elementele acestui stil de viata (beatbox, dj-ing, odd)...e maimutareala Very Happy pacat de wutangul ala pe care il ai trecut la nume

2. a) feat cu cedrea am facut la insistentele colegilor mei care au zis ca au crescut cu muzica lui, etc. deobicei intr-o trupa de 3 decide majoritatea daca nu vrei sa te desparti din prima zi, ca nu poti avea mereu 3 pareri identice
b) nu am zis ca e un mc prost, am intrebat doar de ce e "zeu", "cel mai bun" etc? deci poti considera ca am facut feat cu un mc ok, pt ca nu m-am dus nicaieri sa ma laud: ia uite coaie cu cine am eu feat, cu cedrea... ba mai mult, atat de mandru sunt de featul si de piesa asta ca nu am cantat-o nicaieri
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 9:53 am

1) nu, n-ai înțeles. unii sunt făcuți pentru show, alții nu. unii vor să îl facă, alții nu. Și facem făcea când nu erau așa cunoscuți. Tech N9ne de exemplu îl va face toată viața, de aia are concerte tot anul în toată lumea, deși e independent.

la partea cu cedry2k, vroiam să repet faptul că nu mereu contează un feat sau o recomandare.

edit

https://www.youtube.com/watch?v=DpLtrPf1mPc

La ceva de genul te referi? Poate unora le place. De fapt cu siguranță celor 100 de persoane de acolo le place.

https://www.youtube.com/watch?v=Zsy3Evh2hXI

aici nu cred că ar avea loc între ei.

plus că Gnom e maimuță când îi cere lu ăsta să se maimuțărească după ce și-a luat capace o viață întreagă prin București

https://www.youtube.com/watch?v=z2olHjg-UrI

Chiar îmi spunea Sișu cum Gnom îl pupa în cur, la fel și Undoo, dar astea sunt alte povești..


apoi mai sunt și ăia care nu vor case de discuri, au flow, nu sunt regi, nu se consideră mc, dar...

https://www.youtube.com/watch?v=Bte4UPbHV7I


edit 2

de aia unii sunt regi https://www.youtube.com/watch?v=kTtTBD-tHA4
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 10:05 am

Eladio HHDR a scris:1) nu, n-ai înțeles. unii sunt făcuți pentru show, alții nu. unii vor să îl facă, alții nu. Și facem făcea când nu erau așa cunoscuți. Tech N9ne de exemplu îl va face toată viața, de aia are concerte tot anul în toată lumea, deși e independent.

la partea cu cedry2k, vroiam să repet faptul că nu mereu contează un feat sau o recomandare.

nu man, tech n9ne nu ca e nascut pt show, e un mc complet. are super flow-URI, nu un singur flow plictisitor. are versuri. are beaturi. are voce, are absolut tot ce vrei tu.
si stii care e faza cu tech n9ne? omul a avut ani intregi showuri la care se duceau 20 de insi (in america, unde e ditamai populatia)
la noi doc spre ex nu a avut niciodata 20 de insi la concert, pt ca in 2000 il luase rimaru sub aripa lui si aparea pe doua piese de pe plus infinit.chiar crezi ca era doc cel mai promitator nou mc la momentul ala?tot vreo tovarasie ceva. asta ca sa ma iau si de faza aia pe care ai zis-o mai sus cu: s-au ridicat din fata garii si au ajuns pe pula lor etc

koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Ian 10, 2013 10:07 am

ba, unu la mana super topic ... am citit toate comentariile d'odata. am vazut ca s-au molfait p-aici nume ca uzi sisu plm astia, cum sa uiti sau sa n-amintesti ma de Rimaru Deceneu sau Vexatu' care au fost si deocamdata pana s-arata altii mai breji sunt zei pt noi si pt rapu romanesc? se pisa pe sedrici pe doci cumici si astia (ori poate-s io prea batran si prea setat).
apropo de cumicu, io nu pot sa-l ascult in primu rand nu mi se pare deloc ca ar avea o usurinta in nimic, eu unu nu-l inghit deloc modul lui de a livra prea suna a cheloo.
cineva a spus ca n-ar baga franceji in top 15, eu cred ca da au astia un rep in ei chiar daca nu inteleg unele piese c-o dau in dialect si d-astea reparil or sunt in alta liga clar cateodata suna mai bine ca-n state ... eu l-as baga in top 15 pe Joey Starr sau freeman.
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de .absint-TMT Joi Ian 10, 2013 10:14 am

sa le zici unor rapperi de pe forum ca cedry2k e un mc mediocru e ca si cum le-ai zice crestinilor ca dumnezeu nu exista
.absint-TMT
.absint-TMT
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 46
Reputatie : 59
Data de inscriere : 23/12/2012

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 10:17 am

păi da, DOC ca și băieții din Bacău (Grasu, Mahsat, Tommy) au ajuns acolo pentru că au avut coaie mari și le-au pus pe mesele altora mai mari. DOC a crescut în anturaj, cu siguranță i-a fost mai ușor, dar nu poți să spui că nu-și merită locul. Nu uita că getto daci mereu au fost sub aripa sindicatului dar niciodată nu au rupt gura târgului. au avut și contract, tot la insistențele dar și ei au ajuns acolo din tecuci și de pe unde mai erau.

Tech a avut primul album în 99 cu Midwestside. A avut mai mereu sala plină. Oricum, solo o duce mai bine decât cu o casă de discuri

https://www.youtube.com/watch?v=g4DTjfgTaSQ


edit

@ .absint-TMT: ce ai spus tu e valabil pentru orice alt exemplu care are un an
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 10:37 am

Eladio HHDR a scris:păi da, DOC ca și băieții din Bacău (Grasu, Mahsat, Tommy) au ajuns acolo pentru că au avut coaie mari și le-au pus pe mesele altora mai mari. DOC a crescut în anturaj, cu siguranță i-a fost mai ușor, dar nu poți să spui că nu-și merită locul. Nu uita că getto daci mereu au fost sub aripa sindicatului dar niciodată nu au rupt gura târgului. au avut și contract, tot la insistențele dar și ei au ajuns acolo din tecuci și de pe unde mai erau.

Tech a avut primul album în 99 cu Midwestside. A avut mai mereu sala plină. Oricum, solo o duce mai bine decât cu o casă de discuri

https://www.youtube.com/watch?v=g4DTjfgTaSQ


edit

@ .absint-TMT: ce ai spus tu e valabil pentru orice alt exemplu care are un an

tech n9ne in 99 cand avea sala plina avea 28 de ani. doc aparea pe racla (care era la apogeu) cand avea 19 ani. cauta documentare cu tech n9ne sa vezi cata vointa a avut sa continue ca avea 20 de insi in sala. si normal ca are un imperiu acum, ca are tot ce ii trebuie ca mc si ca artist. nu s-a sucit niciodata de la stilul lui, a avut coloana vertebrala. nu s-a luptat un an cu masonii pt ca urmatorul an sa tipe la fani ca nu il platesc, iar peste alti doi ani sa vrea sa pocaiasca lumea spunand ca banii nu sunt importanti defapt - vezi cedreaza.
si nici nu a cantat cativa ani buni numai egorap in care se lua de mc-ii parveniti, supraevaluati, care incearca sa faca bani din rap...ca apoi sa vrea sa faca din beaturi hartii cu sisu (care era exact imaginea mc-ului pe care il criticase el ani de zile); si nici nu a scos un album total diferit fata de tot ce facuse pana atunci sustinand sus si tare ca defapt acum suna cum vrea el cu adevarat, negand practic tot ce facuse in trecut la modul: am avut o revelatie, defapt am descoperit cum tre sa fie, eu stiu adevarul iar voi prostilor inca nu v-ati desteptat - vezi doc.

plm, tu vii si mi-l pui langa cedrea si doc pe tech n9ne care este poate cel mai de urmat exemplu din rap (ca spre ex si jay z e un mare mc-artist , dar facut cea mai mare parte din bani luand-o pe calea asta mai de larg consum, nu ramand la un public exclusivist ca tech n9ne)
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Joi Ian 10, 2013 10:49 am

Vai de mine cat de proasta e discutia. Si va mai intrebati de ce nu intra lumea veche pe forum...

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 10:51 am

Laughing e și normal să îi pui pe ei că ei sunt la modă acum în România.

Îți dau alt exemplu. Mafia. nu știa nici pula de ei când aveau concert în Bacău și au spart tot ce era de spart, de la pizde la fraieri și de la topuri la concerte. Au umplut sala polivalentă, s-au impus pe youtube.

Ca trupă, pot băga BUG Mafia în top 20 din toată lumea.

Și încă ceva, dacă te-ai simțit așa de bine la concertul Raparta, lumea se simte la fel de bine la concertele tale/voastre? Dacă da, de ce, dacă nu, de ce?


edit

Luptacu' Foca, nimeni nu se întreba de ce nu mai intră lumea "veche" pe forum, se întreba de ce nu scrie. Acum înțeleg, pentru că se consideră prea inteligentă pentru a contribui cu propria părere la niște discuții proaste. Doar așa e în România, toți sunt deștepți, dar toți stau palmați
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Joi Ian 10, 2013 10:56 am

Asa e in lume, stai linistit, nu e numai in tara. E incredibil cum puteti sa transformati putinele valori ale rap-ului in banalitati, mai ales ca scriu oameni care au colaborat cu respectivii. Nu e ca nu inteleg de unde vin chestiile astea, dar niciunul dintre voi nu veti reusi in toata viata voastra ce au facut astia in niste ani. Si asta fiindca va doare de ei si cat de lipsiti de atribute rap-istice sunt in loc sa vi le augmentati pe ale voastre.

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 11:00 am

Eladio HHDR a scris: Laughing e și normal să îi pui pe ei că ei sunt la modă acum în România.

Îți dau alt exemplu. Mafia. nu știa nici pula de ei când aveau concert în Bacău și au spart tot ce era de spart, de la pizde la fraieri și de la topuri la concerte. Au umplut sala polivalentă, s-au impus pe youtube.

Ca trupă, pot băga BUG Mafia în top 20 din toată lumea.

Și încă ceva, dacă te-ai simțit așa de bine la concertul Raparta, lumea se simte la fel de bine la concertele tale/voastre? Dacă da, de ce, dacă nu, de ce?


edit

Luptacu' Foca, nimeni nu se întreba de ce nu mai intră lumea "veche" pe forum, se întreba de ce nu scrie. Acum înțeleg, pentru că se consideră prea inteligentă pentru a contribui cu propria părere la niște discuții proaste. Doar așa e în România, toți sunt deștepți, dar toți stau palmați

1.mafia clar s-au ridicat singuri ma, dar astia sunt din alta categorie, alt nivel. au cele mai smechere beaturi, cele mai bune clipuri de la noi, cele mai bine sudate piese, uzzi, idei inovatoare de promovare indiferent de schimbarile modei, etc

2.lumea nu cred ca se simte asa bine la concertele mele pt ca nu am nici pe departe tot ce trebuie
2.lumea nu cred ca se simte asa de bine la concertele mele pt ca nu am ce trebuie
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de OZN Joi Ian 10, 2013 11:32 am

koulipak a scris:
Eladio HHDR a scris:
koulipak a scris:

3. cedry2k - are exact aceeasi problema cu flowul ca si carbon, da mereu la fel si tin minte ca mai incerca niste accelerari care erau penale efectiv...s-a prins repede si el si a renuntat. da, e cel mai smecher liricist pe care l-a avut rapul romanesc, dar din nou, a fi poet nu inseamna a fi mc. ce il face "zeu", "cel mai bun mc" etc?

https://www.youtube.com/watch?v=SDFNzrj3cR8


Că tot mi-a venit în minte, de ce ați făcut feat cu el?

plus că eu văd 2 tabere, una care "o pupă în cur" pe cedrea și una care...

BaruhAvangarda 1 anno fa

Big up SQN! Big up I-Gura! Si... atat.

Cu sinceritate vreau să știu de ce merită toți un big up mai puțin Cedry2k?

1. sa ai intr-un concert hip hop cat mai multe elementele acestui stil de viata (beatbox, dj-ing, odd)...e maimutareala Very Happy pacat de wutangul ala pe care il ai trecut la nume

2. a) feat cu cedrea am facut la insistentele colegilor mei care au zis ca au crescut cu muzica lui, etc. deobicei intr-o trupa de 3 decide majoritatea daca nu vrei sa te desparti din prima zi, ca nu poti avea mereu 3 pareri identice
b) nu am zis ca e un mc prost, am intrebat doar de ce e "zeu", "cel mai bun" etc? deci poti considera ca am facut feat cu un mc ok, pt ca nu m-am dus nicaieri sa ma laud: ia uite coaie cu cine am eu feat, cu cedrea... ba mai mult, atat de mandru sunt de featul si de piesa asta ca nu am cantat-o nicaieri

La piesa aia, Jager ii baga pe toti in buzunar, ma mai spus-o.

@Luptacu, mi se pare un topic normal, discutam. Lumea veche nu intra pe forum fiindca e de parere ca a trecut timpul, iar acum au ramasi forumisti batuti in cap. Cred ca toti ascultatorii lui Doc, sau Cedrea au voie sa spuna o parere, in fond nu se duce nimeni sa strice imaginea.

OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 11:42 am

Luptacu' Foca a scris:Asa e in lume, stai linistit, nu e numai in tara. E incredibil cum puteti sa transformati putinele valori ale rap-ului in banalitati, mai ales ca scriu oameni care au colaborat cu respectivii. Nu e ca nu inteleg de unde vin chestiile astea, dar niciunul dintre voi nu veti reusi in toata viata voastra ce au facut astia in niste ani. Si asta fiindca va doare de ei si cat de lipsiti de atribute rap-istice sunt in loc sa vi le augmentati pe ale voastre.

ce valori am transformat man in banalitati? i-a jignit cineva pe mafia, vexx, rimaru, deceneu? am zis de cedrea ca e cel mai bun liricist care a fost la noi pana acum, ti se pare ca nu i-am acordat ce merita? dar daca are doar lirica de poet tre sa trec cu vederea ca are multe carente ca mc doar pt ca nu avem altii mai buni momentan? cat despre aia cu nu veti reusi toata viata, probabil ca asa e. nu m-am comparat cu nimeni ca mc, imi stiu limitele f bine, rapul nu e o prioritate pt mine. eu ma duc la munca 10 ore pe zi de la 19 ani, multi dintre astia care sunt mari valori nush ce pot trece in cv in afara de muzica, d-aia se speriasera toti ca au facut 30 de ani si ca nu au perspectiva de mancare. (da stiu...doc a lucrat la cazinou... dar cat a lucrat la cazinou nu a mai scos nimic, deci era la fel ca mine). dar ca ascultator discut orice cu oricine cand vrea pula mea.

app de cedrea, cand am fost cu el la studio sa tragem piesa aia a venit vorba de rap si trecut etc si ii ziceam de deceneu, la care el: a...deceneu...asta e unul de avea el o trupa cu multi insi...nu?
si cand a fost sa masterizeze cuvintecevindeca a discutat cu cineva din breasla, s-au inteles ca termen finalul lui oct sau nov nu mai stiu exact. ii trimite aluia prima piesa in august. apoi pana cu 1 sapt inainte de deadline nu ii mai da nimic, ii da tot pe ultima suta de metri si cica deadlineul e acelasi. asta ii zice: nu am cum sa ti-l fac sa sune impecabil intr-o saptamana. la care cedrea: decat un album de 10 intr-o luna mai bine unul de 7 acum. apoi am discutat odata cu deceneu (cand a revenit el a venit cu vexx la ploiesti) vreo ora impreuna cu gimastic (r.i.p.) si ne spunea ca la operatiunea monstru a lucrat si 150 de ore post productie la o piesa. cam asta e diferenta
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Luptacu' Foca Joi Ian 10, 2013 11:51 am

Nu ai NICIUN drept sa divulgi aceste informatii pe un forum relativ public. Sunt chestii pe care le stii fiindca ai fost partas la anumite evenimente, dar bunul simt ar trebui sa te impiedice sa le imparti cu lumea, avand in vedere caracterul evident confidential al faptelor. Ce crezi ca ar zice Cedry2k daca ar afla ca tu pui la dispozitia lumii aceste chestii? Fara suparare, argumentarea ta vis-a-vis de parerea mea a depasit limitele unei discutii si a intrat pe teritoriul frustrarilor si hater-ismului. Imi pare rau ca am scris si, inerent, ca tu a trebuit sa ma combati asa. Noroc.

Luptacu' Foca
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 90
Reputatie : 108
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Boka Joi Ian 10, 2013 11:53 am

Eladio HHDR a scris:Bă Boka, tu probabil ai crescut împreună cu un grup de prieteni în care toți erați repări, făceați rap vă laudați zilnic și după ani și ani în care v-ați considerat cei mai buni din cartierele voastre ați crescut cu ideea că sunteți și cei mai buni din țară. nu m-ar mira ca după câțiva ani să vă autointitulați cei mai buni din europa sau de ce nu, cei mai buni din lume. Pun pariu că în topul tău 15 de mc de pe planetă îi ai incluși și pe alter ego ăla sau acid. Mai las-o-n pula goală tu cu tot târgu jiu, craiova și tot ce ține de căminul tău în care ai dormit. pe vremea mea nu era așa bă. acum 12-15 ani, noi am crescut cu mafia, la familia, il-egal, paraziții, racla și tot ce se asculta în perioada aia. Pentru noi comercial erau ei și underground erau păianjenii lor care nu reușeau să ajungă la tv. Underground erau băieții noștri de la gară care se chinuiau să facă rap și nu s-au oprit până nu au ajuns acolo unde le era locul. O parte dintre ei îi arăți cu degetul că-s la Okapi. Au rupt fiecare bal al bobocilor în parte, s-au zbătut și au avut tupeul și pula mare să se facă singuri cunoscuți. nu îi auzeam să țipe mereu că ei sunt cei mai tari. auzeam de ei doar la concerte și din voci că pe vremea aia nu era internetul și computere la orice avorton să poată face rap.

Nu că n-ar fi buni băieții de la CaneCorso, nu că n-ar fi șmecher Acid sau mulți alții din România. Avem destui mc buni, dar atât, buni! Nu ies în evidență cu nimic. De-al de ei găsești cu zecile de mii în State. Mergi pe stradă și găsești câți vrei, la orice pas. Problema e când au pula îndeajuns de mare să ajungă unde vor ei, să se zbată să îți ofere o muzică de-aia care te prinde, să aibă un joc de cuvinte frumos ca să iasă în evidență cu lirica, să aibă un flow frumos să-i curgă frumos cuvintele alea.

Uită-te la cel care a deschis topicul în pula mea, e unul din cei mai tari din underground-ul românesc și din piesele de pe album, una a are 4000 și ceva de ascultări, restul sub 3000. Acum zi-mi că nu a avut promovare, că la noi nu-s promovați. A intrat în pula mea peste tot, dar dacă oamenii nu au fost prinși de muzica lui aia e. O fi toți proști numai noi deștepți, ia-o cum vrei, dar așa stă treaba. Oamenii ascultă Nane, place, pun pariu că are fani și aici pe forum.

Vorbești mereu de vite. Păi ce pula mea ai vrea să își explodeze toți o bombă în față când văd că artistul lor preferat a ajuns la un "N" număr de fani? Ăștia care asculte numai repări necunoscuți vreau să se prezinte cu cd-ul și apoi să vorbească. Probabil ăsta e și motivul pentru care ăia vor rămâne necunoscuți, pentru că nici fanii lor nu îi cumpără
=)))))))))))))))))))eladio,ca de obicei,dadu cu bata-n balta si cu matza-n leustean si le umplu pe amandoua de sange.
coae...tu nu intelegi niciodata nimic din ceea ce citesti?Esti tot timpu pe langa?ba da pe langa cu totu...UNDE PULA MEA AM DESCHIS EU DISCUTIA DESPRE VREUN USER DE PE FORUMU ASTA IN POSTU PRECEDENT?Unde am scris eu despre mine?Sau Baruh?Sau Eyekon?Sau Dexstar?Sau Jager?Sau Zetu?Sau...Ra...sau...Rey?Si bineinteles ca ii consider printre cei mai buni din tara pe unii din ei,goddamnit,tre sa fii bou sa nu observi treaba asta.
Da coae,si eu am crescut cu mafia,la familia,il-egal,arlechino,feriti-va de magarus,captain planet sau 2 stupid dogs....dar...ghici ce,coae,rapu evolueaza,si noi evoluam ca oameni...stii...mai citim o carte,mai vizionam un documentar,mai ascultam un mc complex(nu 6-6 in pula mea!!!),asa ne satisfacem nevoile...Ia spune-mi,tu ai bani de plasma da stai cu tv alb negru in casa(ca doar cu asta ai crescut,coaeee)?Da,inca ii mai ascult pe aia,da nu pt calitatile lor de super emcees si nici pt lirica lor geniala,ci pt ca imi amintesc de vremurile alea.Atat.Vorba lu paz,keep moovin' on!
Pui pariu ca...ba da tu nu intelegi ABSOLUT NIMIC...iti dau un sfat:nu incerca sa dai bacu,vei fi prafund dezamagit de rezultat.De fapt...ia hai sa punem pariu ca nu-i asa,ce parere ai?Da,coae,am crescut cu reparii mei din cartier...carora cand le-am zis in 2000 ca am facut primele versuri s-au spart de ras.Dar care acum ma sustin si cand ne intalnim pe jos pe la o bere si le mai dau cate-o bucata,pot citi emotiile de pe fata lor,inainte sa deschida gura.De ce crezi ca se intampla asta,avand in vedere ca au si ei niste tone de cultura hip hop?Pt ca sunt de acolo,din cartier?Nu,coae,pt ca DAU BINE si NICIODATA N-AM MANCAT CACAT PE PIESE(asta iti pot confirma si ei,care ma cunosc mai bine ca oricine).Cat despre atitudine,mi se pare ca tu asculti fuego in plm si nu ai treaba cu repu:daca toata lumea despre care s-a vorbit pe paginile astea,indiferent ca a fost tare sau praf,a ajuns unde a ajuns si datorita atitudinii pe care a adoptat-o,de ce plm imi ceri mie sa fiu primu mc umil in plm?
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 12:07 pm

tu ai spus că sunteți cei mai tari de multe ori. atât aici cât și pe hades.
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Ian 10, 2013 12:17 pm

@ Jager ... ba nu te desconsidera asa ca sincer io mai degraba ascult albumu tau decat ala a lu cedric
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Joi Ian 10, 2013 12:17 pm

Luptacu' Foca a scris:Nu ai NICIUN drept sa divulgi aceste informatii pe un forum relativ public. Sunt chestii pe care le stii fiindca ai fost partas la anumite evenimente, dar bunul simt ar trebui sa te impiedice sa le imparti cu lumea, avand in vedere caracterul evident confidential al faptelor. Ce crezi ca ar zice Cedry2k daca ar afla ca tu pui la dispozitia lumii aceste chestii? Fara suparare, argumentarea ta vis-a-vis de parerea mea a depasit limitele unei discutii si a intrat pe teritoriul frustrarilor si hater-ismului. Imi pare rau ca am scris si, inerent, ca tu a trebuit sa ma combati asa. Noroc.

n-am dreptul sa divulg aceste informatii pt ca le-am aflat in privat sau n-am dreptul oricum? cred ca orice ascultator care da bani pe muzica are dreptul sa stie cand artistul face treaba corect si cand o ia pe scurtatura. pe cuvintecevindeca stiu un beat care a pierdut cateva instrumente la mix/master ca era graba, venea lansare si nu era albumul facut. e corect fata de producatorul ala? si uite sa iti mai dau o informatie tot asa din interior. pe colaborari 2, i-a cerut colegului meu piesa cu 1 zi inainte, asta nu mai stia de proiect, i-a dat ceva ce avea exportat de pe la studio in faza incipienta, nici nu era strofa lu cedrea pe track si i-a zis sa verifice ca nu stie ce e in proiect. cedrea a dat-o la master asa...ala la master nu stia cum tre sa fie piesa, s-au scos si implicit vandut o gramada de cd-uri fara sa fie macar strofa lu cedrea pe piesa:)) ti se pare normal? da, divulg eu asta pt ca nu am auzit nici macar un ascultator care sa zica asta. multe oi. tu cand te duci sa iei un cd dai toti banii, cat iti cere, nu o arzi la modul stii, mai bine na acum 15 lei decat maine 20, ca tot bani sunt si aia...

cat despre hatereala, stai linistit man ca nu spre eu sa ajung sa le iau lor painea de la gura, doar ca nu mi se pare normal fata de ascultatorii care vin din urma sa creada ca asa tre sa sune cel mai bun rap
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 12:21 pm

s-au pierdut multe și pe la aftermath, sau făcut multe mișmașuri și pe Cash Money, s-au băgat multe promisiuni și-n Casa.

Cum am mai spus, cocalarii și copiii fac din artiștii/mc-ii/cântăreții sau cum vrei tu să-i numești, zei. Că toți au pula mare că x sau y sună bine dar nici măcar nu-i cumpără cd-ul. și-atunci la ce pula mea îi mai lauzi piesa de pe fileshare sau youtube?
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Boka Joi Ian 10, 2013 12:33 pm

Eladio HHDR a scris:tu ai spus că sunteți cei mai tari de multe ori. atât aici cât și pe hades.
asta tine de atitudine(vezi ultima fraza).
cat despre comentariul lu Baruh,e singurul pertinent printre toti limbincuristii aluia:baietii de la SQN au dat foarte bine,Igura-la inaltime,Cedrea nu s-a pupat cu beatu,sa nu mai spun ca sare de pe beat la inceputu refrenului.
Ar fi tare sa iasa vreounu de pe forum sa se duca la cedrea sa-i spuna:Maria ta,Cedrea,Doamne,vin din iad,adica de pe un forum plin de hateri cu tine,care isi permit sa aiba o parere obiectiva despre Tine,fara sa te preapupe in cur,asa cum se intampla de obicei...blasfemie!...Iar Cedrea sa raspunda din nou,asa cum ne-a raspuns si noua:"Spuneti-le acelor nefericiti ca daca eu pic de pe beat,atunci nu au habar de hip hop"...dupa care o sa mai scoata un diss pe noul album in plm....
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de darthedd77 Joi Ian 10, 2013 12:37 pm

eo zic sa fiti atenti la Watson app de ce zice Boka Laughing
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Ian 10, 2013 12:38 pm

sifon
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! - Pagina 2 Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum