Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
sarea si piperul in rap - scandalul ! EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

sarea si piperul in rap - scandalul !

+21
aka amir
Nihat
INFECT!
PiroTechnique
CreativeEgo
Baruh
WTSN
darthedd77
Luptacu' Foca
.absint-TMT
CIOMOFUGLA
Boka
OZN
Kanji
bonatz
Eladio
doctoru'
Dust
MarianS
Iahim Loig
koulipak
25 participanți

Pagina 1 din 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Mier Ian 09, 2013 10:49 pm

bah am si eu niste intrebari pt astia care ii ridicati in spavi pe aforic, carbon, cedry2k, sisu (si as mai gasi 2-3 "zei" d-astia):

1. aforic nu are flow( faptul ca pica pe beat si nu se incurca nu inseamna ca are flow). nu are tehnica deosebita. nici lirica nu mai are de nici o culoare si nici voce deosebita. ce plm il face mai mult decat un mc mediocru?

2. carbon - are cel mai liniar, banal si plictisitor flow din istoria rapului, la bataie cu scanteie. da mereu la fel. da, are lirica geniala, dar rapul nu inseamna doar poezie, a fi poet nu e = cu a fi mc.
ce plm il face mai mult decat un mc mediocru?

3. cedry2k - are exact aceeasi problema cu flowul ca si carbon, da mereu la fel si tin minte ca mai incerca niste accelerari care erau penale efectiv...s-a prins repede si el si a renuntat. da, e cel mai smecher liricist pe care l-a avut rapul romanesc, dar din nou, a fi poet nu inseamna a fi mc. ce il face "zeu", "cel mai bun mc" etc?

4. sisu - asta e pilaf de-a dreptul, m-am razgandit, nu mai am nici o intrebare referitor la el. n-are flow, n-are versuri, nu sta pe beat...

si intrebarea finala:
de ce plm tre sa conteze de cad canta si cu cine e in brigada si sa nu conteze valoarea adevarata? valoare data de adunarea unor criterii...ca sa fii mare mc trebuie nu doar sa ai nota de trecere la toate capitolele, ci ca sa iei macar mentiune la toate capitolele. la noi sunt considerati cei mai buni mc-ii oameni care au 10 la lirica si 2 la flow, etc...10+2=12:2=6.
analizati flowul lui cumicu, lirica lui, tehnica...analizati la flow rege, analizati la ais chiar si kepa (ca e nou venit oarecum)...astia au 7-8 la toate capitolele, cu toate astea nu-s mc-ii mari...cand plm ne trezim?
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Iahim Loig Mier Ian 09, 2013 10:55 pm

Asa e ba. Eu nu scriu prea bine, da' am flow mai bun ca Sisu. Stati sa ma lansez, dup-o sa vedeti ala rap. (o sa ma lansez in Calarasi!)
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de MarianS Mier Ian 09, 2013 10:57 pm

eu stiam ca in rep cel mai mult conteaza ce ai de zis si cum te simt oamenii
sorry ma bad, nu sunt artist!
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Dust Mier Ian 09, 2013 10:58 pm

Vai de pula mea ce topic! Smile)
Bah cel putin la primul punct sunt total de acord cu tine, la altele mai putin.
Carbon nu prea ma rupe asa ca nu prea am ascultat ultimele albume, iar Cedry2k eu sunt de parere ca si-a dezvoltat si flowul in ultima perioada (nu are el cel mai smecher flow dar merge). Sisu cred ca impresioneaza prin mesaj si pozitivitate sa zic asa, vreun mc smecher nu prea a fost niciodata, desi Tupeu de borfas sau Vorbe sunt piese pe care le ascult si azi cu placere.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de doctoru' Mier Ian 09, 2013 11:02 pm

sisu e pielea pulii ma.nu stiu cum puteti sa-l numiti mcii pe sisu.mai mc decat sisu e crbl in plm Laughing.
afo are si el piese si piese,da nici pe mine nu ma incanta,exceptand cateva bucati.in special alea mai vechi.
la carbon am cam aceeasi parere.la cedrea in schimb nu.mi se pare ca are cam tot ce-i trebe.ok,mesaju ii enervant in ultimele materiale scoase,da in rest nu-i nimic de comentat.si mi se pare ciudat cand zici de cumicu sau flow rege.asa tare-ti plac tie baietii aia?de ce are cumicu flow mai bun,lirica sau tehnica mai buna decat cedrea?

edit: sa nu ma intelegi gresit,nu il am pe cedry.doi.kapa in top 5 mcii preferati.
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Mier Ian 09, 2013 11:10 pm

cum altora le plac mc-ii de căcat, unora le plac ăia care prin rap transmit ceva. aforic nu mă "prinde", carbon știe să se joace cu cuvintele o dă bine la microfon, de cedry2k oricât am vorbi e degeaba, iar sișu e pe pula lui, a făcut ce a vrut cum a vrut și când a vrut și restul a venit de la sine. Aș înțelege dacă s-ar vorbi de Shoby de exemplu. Sunt zeu mc-ii când plac la oameni, la copii și la adolescenți. Întrebarea e legitimă, dar dacă nu ar trebui să placă ăștia de ce pula mea ar trebui să placă orice căcănar din mediul rural care încearcă să facă rep?
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de MarianS Mier Ian 09, 2013 11:15 pm



ba, sisu nu are tehnica flow vocabular nebunii
da omu cam simte ce zice si e adevarat de felu lui asa
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Mier Ian 09, 2013 11:22 pm

Dust a scris:
desi Tupeu de borfas sau Vorbe sunt piese pe care le ascult si azi cu placere.
de ce nu esti sincer pana la cap? asculti vorbe pt sisu?Smile) e cel mai pilaf de pe ea...aia e o capodopera de piesa...dar e uzzi coaie
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Mier Ian 09, 2013 11:25 pm

degeaba spun eu că meek mill e de căcat că tot 8 milioane de accesări are mixtape-ul lui și 4 milioane de downloaduri de pe un singur link....

Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Mier Ian 09, 2013 11:28 pm

Eladio HHDR a scris: dar dacă nu ar trebui să placă ăștia de ce pula mea ar trebui să placă orice căcănar din mediul rural care încearcă să facă rep?

intr-un fel ai dreptate, ca atata timp cat ii compari cu ceva slab normal ca ies in evidenta. orice ar zice lumea, rapul romanesc la momentul asta e slab.

sa va intreb altceva: e macar unul dintre voi care facand cel mai personal sa zicem top 15 mc-ii (si vii si morti si activi si retrasi) atat de afara cat si de la noi, poate sa includa vreun roman in acest top?

ps: daca da, inseamna ca eu tre sa ma intorc prin 97-98 si s-o iau cu ascultatul de la inceput ca am gresit pe undeva pe parcurs Very Happy
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Mier Ian 09, 2013 11:30 pm

eu în top 15 din lume nu pot băga un român din mai multe motive
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de bonatz Mier Ian 09, 2013 11:35 pm

Tupac, Biggie, Eminem, Big L, Rakim, Ice Cube, Snoop Dogg, Lil Wayne, Drake, Nicky Minaj... am uitat pe cineva? Bun, care-i "the king of rap" pana la urma?
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de doctoru' Mier Ian 09, 2013 11:38 pm

daca ala-i topu tau,schimba hartia.nicky minaj .. scratch
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Mier Ian 09, 2013 11:39 pm

wayne, drake, nicky, pitbull, , puya, cassanova...
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de bonatz Mier Ian 09, 2013 11:41 pm

doctoru' a scris:daca ala-i topu tau,schimba hartia.nicky minaj .. scratch

N-ai inteles. Nu e un top personal, am pus doar niste nume din rap pe care vad ca-i pomeneste lumea prin comentarii pe langa structura "king of rap". Chiar era un comentariu pe youtube de genul: "Nicky minaj, the king of rap", chiar daca de fapt e (corect scris, zic) - queen. Eram ironic.
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de koulipak Mier Ian 09, 2013 11:42 pm

doctoru' a scris:de ce are cumicu flow mai bun,lirica sau tehnica mai buna decat cedrea?

man am spus clar ca dpdv al textelor e cel mai bun care a fost pana acum in rapul nostru. are o naturalete inegalabila de a le lega. dar flow...da, da cursiv...dar eu cand zic flow nu ma refer la definitia de dictionar la modul ca e cursiv si nu face pauze sa prinda tobele sau etc...eu prin flow ma refer mai degraba la flowuri...la modul ca tre sa fii versatil, sa suprinzi, nu sa dai mereu la fel, doar ca dai alte cuvinte si pe alte beaturi.prin a avea flow inteleg asta: https://www.youtube.com/watch?v=R3ekFI-Tdd8 - si poti sa dai la min 1:17 direct. apoi cauta naughty by nature si vezi daca treach ala mai da pe alta piese ca aici, o sa vezi ca nu. sau cauta fuschnickens, sau cauta big pun care desi e cel mai mare mc ever si care ar fi putut a dea mereu cu acelasi flow "fast talker" si tot cel mai mare era...da in 100 de feluri. asta inteleg prin flow. repet: daca umplii barul cu cuvinte si esti ce-i drept cursiv si nu faci pauza ca sa vina toba, nu inseamna ca ai flow care sa te faca mc

a mai scris cineva mai sus ca el stia ca in rap conteaza ce zici nu cum zici, sau ceva de genul... poti sa spui cele mai mari minunatii daca le spui "urat" tot degeaba. e ca in viata. ia cearta-te cu unul si zi-i asa lejer ca ii futi mortii si ia urla la el ca ii futi mortii...cand te ia in serios?
koulipak
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 361
Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de doctoru' Mier Ian 09, 2013 11:43 pm

am precizat "daca". Smile
si cam ai dreptate..pt multi tineri ascultatori de hh,cam aia-s oamenii de baza Laughing.desi vreo 2 din ei sunt bine pusi in top.din punctu meu de vedere.


@ koulipak
inteleg ce zici.si din punctu asta de vedere sunt de acord cu tine Smile
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Mier Ian 09, 2013 11:46 pm

cheloo, ombladon, uzzi, don baxter, piele... sunt destui șmecheri în românia
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Kanji Mier Ian 09, 2013 11:55 pm

connecte-r e cel mai mc din tara
Kanji
Kanji
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 529
Reputatie : 628
Data de inscriere : 26/10/2009
Localizare : Brasov

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de OZN Joi Ian 10, 2013 12:05 am

Jager are oarecum dreptate.

Ce nu sunt de acord, la partea cu Cedry2k, care si-a mai imbunatatit flow-ul.

Connect-R, daca vrea, se pisa pe majoritate astora consacrati.

Avem si noi nume grele, Uzzi de exemplu, cred ca-i cel mai smcher de la noi.

OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de MarianS Joi Ian 10, 2013 12:07 am

noi nu suntem in top 15 la mai nimic in lume, de ce sa fim la rep?
cu toate ca uzzy e smecher
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Iahim Loig Joi Ian 10, 2013 12:07 am

OZN a scris:
Connect-R, daca vrea, se pisa pe majoritate astora consacrati.

Asta-i adevarat. Ascultasem zilele astea Dexteritate si nu ma mai saturam de album. Era skillos rau, tehnic si cu flow bun. Pe "Diferenta de clasa" e rupere!
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Boka Joi Ian 10, 2013 1:34 am

cum iti permiti,bre,sa spui asa ceva?Cum,Cedrea nu e cel mai bun mc din tara?Pai parca era vorba ca ar fi cel mai bun din lume in plm daca ar sti toti romana,asa zicea un bou pe youtube si problema e ca multi erau de acord cu el...+ca nu auzisi povestea unui tovaras de pe-aici de pe forum,ce i-a zis tovarasu lui?Ca ii place cedrea ca zice toata lumea ca e tare in plm=)))))))Iti dai seama pt ce cireada rep facem noi treaba asta?
la Sisu a incercat CeLF la un chef sa ii copieze flowul:a luat o carte si a inceput sa citeasca din ea...pur si simplu Laughing fara rime,fara nimic Laughing
aforic am impresia ca moflaie niste cuvinte de le ia mama lu proces verbal,nu putem vorbi de flow....
Cedrea si Deliric au prins cu vocile alea de eunuci constipati care o iau prin copaci cu metrica,cu mentiunea ca primu le spune mai apasat,aranjat si mai aproape de beat,al 2-lea-nicio sansa de revenire...da,lirica si atat.
Carbon mi se pare cel mai ok dintre toti astia,dar,asa e,parca ascult aceeasi piesa peste tot si parca si trecerea de la o stare la alta e insesizabila.
La astia pe care ii enumerasi(lasandu-l la o parte pe Ais-nu neg ca are skilluri dar mie,personal,omu mi se pare dezordonat rau si eu am o problema cu dezordinea in rap,de aia acum multi ani eram hater cu Baruh,mc-ul meu preferat e Esoteric si nu ascult babai gen Cappadonna),ar mai fi niste baieti tari gen AlterEgo de la CaneCorso,Acid,si mai sunt cativa,+altii care sunt buni de tot,dar in curs de definitivare a stilului,si,ca orice proces,poate lua o turnura pozitiva(vezi flow rege) sau negativa(vezi ryu),de aceea,nu pot da o parere personala pertinenta.
Top 15?=)))))))ma gandesc serios daca sa bag un un francez in top 100=))))))))))))))
EDIT:Uitasem...da ce zici de...maestri gen...tonik obiektiv in plm,la care cum spune unu ca e praf,sar reparii sa-l contrazica cu faze gen:vorbesti tu ca n-ai facut nimic pentru hip hop,uite cate a facut tonik,are emisiune,ia interviuri...are o sapca noua la fiecare emisiune,are tricou cu el...se pisa kool aid...CE PLM DE TREABA ARE ASTA CU MC-IINGU????
Sau aia care o ard gen...ba ce tare e asta...pai de ce ma?Pai...uite ca are feat cu...numele de mai sus,plm,inseamna ca e tare,si mai are si 7'ji de mii de clipuri in care a bagat un apartament de coco,inseamna ca e tare,esti nebun?Din nou:CE PLM DE TREABA ARE ASTA CU MC-IINGU????
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 2:05 am

Smile
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Eladio Joi Ian 10, 2013 7:16 am

Bă Boka, tu probabil ai crescut împreună cu un grup de prieteni în care toți erați repări, făceați rap vă laudați zilnic și după ani și ani în care v-ați considerat cei mai buni din cartierele voastre ați crescut cu ideea că sunteți și cei mai buni din țară. nu m-ar mira ca după câțiva ani să vă autointitulați cei mai buni din europa sau de ce nu, cei mai buni din lume. Pun pariu că în topul tău 15 de mc de pe planetă îi ai incluși și pe alter ego ăla sau acid. Mai las-o-n pula goală tu cu tot târgu jiu, craiova și tot ce ține de căminul tău în care ai dormit. pe vremea mea nu era așa bă. acum 12-15 ani, noi am crescut cu mafia, la familia, il-egal, paraziții, racla și tot ce se asculta în perioada aia. Pentru noi comercial erau ei și underground erau păianjenii lor care nu reușeau să ajungă la tv. Underground erau băieții noștri de la gară care se chinuiau să facă rap și nu s-au oprit până nu au ajuns acolo unde le era locul. O parte dintre ei îi arăți cu degetul că-s la Okapi. Au rupt fiecare bal al bobocilor în parte, s-au zbătut și au avut tupeul și pula mare să se facă singuri cunoscuți. nu îi auzeam să țipe mereu că ei sunt cei mai tari. auzeam de ei doar la concerte și din voci că pe vremea aia nu era internetul și computere la orice avorton să poată face rap.

Nu că n-ar fi buni băieții de la CaneCorso, nu că n-ar fi șmecher Acid sau mulți alții din România. Avem destui mc buni, dar atât, buni! Nu ies în evidență cu nimic. De-al de ei găsești cu zecile de mii în State. Mergi pe stradă și găsești câți vrei, la orice pas. Problema e când au pula îndeajuns de mare să ajungă unde vor ei, să se zbată să îți ofere o muzică de-aia care te prinde, să aibă un joc de cuvinte frumos ca să iasă în evidență cu lirica, să aibă un flow frumos să-i curgă frumos cuvintele alea.

Uită-te la cel care a deschis topicul în pula mea, e unul din cei mai tari din underground-ul românesc și din piesele de pe album, una a are 4000 și ceva de ascultări, restul sub 3000. Acum zi-mi că nu a avut promovare, că la noi nu-s promovați. A intrat în pula mea peste tot, dar dacă oamenii nu au fost prinși de muzica lui aia e. O fi toți proști numai noi deștepți, ia-o cum vrei, dar așa stă treaba. Oamenii ascultă Nane, place, pun pariu că are fani și aici pe forum.

Vorbești mereu de vite. Păi ce pula mea ai vrea să își explodeze toți o bombă în față când văd că artistul lor preferat a ajuns la un "N" număr de fani? Ăștia care asculte numai repări necunoscuți vreau să se prezinte cu cd-ul și apoi să vorbească. Probabil ăsta e și motivul pentru care ăia vor rămâne necunoscuți, pentru că nici fanii lor nu îi cumpără
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

sarea si piperul in rap - scandalul ! Empty Re: sarea si piperul in rap - scandalul !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum