Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

+6
WTSN
MagicMan
CIOMOFUGLA
Iahim Loig
OZN
Alter-Ego
10 participanți

In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Vin Noi 23, 2012 6:04 pm

Sistem: XyXyyX - noi X
10 versuri
Timp de reply: 5 zile
Prima echipa la 3 voturi argumentate.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Vin Noi 23, 2012 7:58 pm

Nu-i battle, e teroare-n vinerea neagra cu punch-uri pe stoc,
Ii fut in gura ca la usa cortului in Calarasi intr-o scara de bloc.
Cu CIOMO-i acelasi joc, nu-s sado-maso si-l oftic ca-s metamorfic,
Iar el se mandreste ca-i baza, fiindca-i un bolovan in lantul trofic.
Magic, cu tine o ard cu cartile pe fata.. si-s nuduri, ia fii tu dur,
Te crezi PIMP? Esti paravanul curvelor, de aia eu fut prin gat in cur.
Servesc asi ca Nastase, orice racheta de pusti e menita sa aiba urmasi?
Cateaua de Iahim isi da la laba cu bratu lu' Borcea - mandrie de Calarasi!
Intr-un final, sunt ca T6 dus la xtr3m, de ramasite clar nu ma tem,
Curvelor, cad picioare-n battle si sunteti mandre ca va futem de va rupem?!
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Iahim Loig Vin Noi 23, 2012 10:30 pm

Facem cypher cu 3 mic-uri, ca Chino, sunteti ca un stativ, fiecare da rime peste voi,
La noi, din 30 de baruri, 31 sunt punchuri, ultimu' e faptu' ca dam battle cu voi.
Degeaba v-ati facut crew, acu' nu va mai voteaza nici dracu', hai, parasiti terenu',
Barurile vin accelerate, si bat grav ca CFR-ul, ca sa spuneti ca v-a lovit trenu.
D-astia ca voi gasesc pe ODC, ca piratati dume pana ajungeti Pirats Clan, fraierilor,
Dupa ce va rupem capu, n-ajungem la omucideri, mai de graba, la protectia animalelor.
O Zdreanta Necunoscuta, un alterat si-un caine politist ce-ar putea face, pe bune?!
Asa zisele dume ale lor sunt ca Dragos Voda - Jegalia, de tarani, ca-s cam comune.
Astia-s si prosti, le-am zis sa plece si apoi s-au plecat la mine, ca la Illuminati.
Liric sunteti sterili, nu ne faceti pe niciunu', nici macar Boka nu v-ar zice " Taty".
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Dum Noi 25, 2012 7:15 pm

Dumele lu' asta se leaga: intr-una are tren, in restu' trena... doar talent nu e,
Ca Iahim sigur e fanul nostru si fiindca e la pubertate FAVORITII ii dau la muie.
Astia nu se recunosc invinsi fiindca dupa ce le rupem muia fiecare ia o masca,
Se stie ca atunci cand scot pula Ciomofugla nu mai are microfon - doar casca.
Gasca voastra se numeste multime vida de cand v-am taiat fiindca sunteti nuli,
Vedeti ca MagicMan va trage-n jos, zice ca cica nu face fata singur la trei puli.
Sunt ca o moara - Ego-i omoara! Va tragem in piept gen ne punem pofta-n CUI,
Voia Iahim sa dea pb-uri, da' singurul lucru intors din runda aia a fost numele lui.
Nu dati de nicio culoare ca un cartofor daltonist. Voiati un 4 vs 4 - cavalereste,
Sa fiti cei 4 cavaleri ai apocalipsei si sa ne-aduceti moartea, da' fix ala lipseste.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Noi 26, 2012 2:50 pm

pe Omu Zilelor Negre-l intorc pe dos man, devine Omu Noptilor Albe Nedormite (citeste majusculele) ONAN
astia o dau in geologisme cu mine un titan, da se stie c-am ...un caracter de piatra, Vescan
Metamorfic, crw de labagii notorii s-apuca de speologie asa mai intra si ei in pestera muierii
au bezna-n capatani, mizerii, vin sa ia lumina de la sclipirile mele de geniu ca in noaptea invierii
nu le zice de iluminati, bro, ca bulangii astia cand le zic de al3lea ochi gandesc cu jind la ochiu maro
am o mustacioara cocheta, baston retro si cand Sherlock nu-i acasa Watson ii suge pula lu Poirot
da coaie Ciomofugla doar casca de plictiseala ca citeste acelasi cacat asta-i doar alt Ego-Alterat
Alter alt egocentric ce se crede buricu pamantului de fapt d-aia are flow-u' asa de scamosat
ca un covor persan vechi tot ce scoate asta-i praf, esti o moara sticata inghiti stiuleti si voi 3 nule. jaf
asta-i epitaf, dau cu voi de toti pereti pana dati coltu ca un zidar meticulos care s-apuca de un glaf
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Vin Noi 30, 2012 11:49 am

Pe Iahim l-au dat afara si dupa l-au atacat - astia sunt banditii!
Si nimeni altu' decat OZN doarme pe Banca Nationala Romana ca Piti.
Runda mea il lasa fara demnitatea ramasa, ca el e condus de nevasta
Ca Nastase acasa si serveste asi de cand ne-am asezat noi la masa
Asta micu vorbeste de pula, duce lipsa, are nevoie de-un doctor ca Dre,
Se crede-n Danemarca si cica-i maidanez ca Puya de cand mananca Pedigree
Nu e Pastele sau vreo reducere, da' fac vinerea neagra metamorficilor,
Un crew de curve in mortii lor; maine-i sarbatorim: e sambata mortilor
Watson face pe duru ca sapunu de cand il are pe AlterEgo drept guru,
Adevarul e ca au ceva in comun: amandoi fut pana cand ii ustura curu'

Bafta!

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Vin Noi 30, 2012 3:47 pm

Metamorphic crew, ca un supermarket uman - ăstora le dam umeri-craci pe canapea la Măruță
Băi puță, nu te lua în gura cu noi că-n contact devenim puli și-mi sună a deepthroat, găguță.
Ciomo încearcă punch-uri, da's ieftine ca albumul SKEO, noi le-o dăm la nivel național ca Lidl
Ăștia nu răspund la cerințe și-n ecuația asta noi facem o demonstrație de rap – Baruh și Lităl.
Magic, într-adevăr, în battle fut copii până le crapă curu, hai nu face pe duru și-ascultă
Ținem ștacheta sus da' pentru voi tre' s-o coborâm ca la limbo, târfelor voi dansați pe rundă!
Ei vor să facă rap d-ala deștept, da' nu le iese și cad în penibil că-s prostănaci ca Geoană.
Lovesc cu punch-uri peste muie, poate așa să aibe și copii ăștia dume alese pe sprânceană
Mike e preferatul prietenei sale... zisă și dreapta. Poate d-asta a început cu stângul, drace.
Le-am zis fraierilor c-avem rime de_marcă și proștii pizdii au luat-o la fugă să se demarce.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Dum Dec 09, 2012 12:55 am

Metamorfic 1: 15,5
OZN a scris:Nu-i battle, e teroare-n vinerea neagra cu punch-uri pe stoc,
Ii fut in gura ca la usa cortului in Calarasi intr-o scara de bloc. - 2,5 slab inceput , si nu fac vreo aluzie la fizicul tau Smile)

Cu CIOMO-i acelasi joc, nu-s sado-maso si-l oftic ca-s metamorfic,
Iar el se mandreste ca-i baza, fiindca-i un bolovan in lantul trofic. - da,bun v2 .3p

Magic, cu tine o ard cu cartile pe fata.. si-s nuduri, ia fii tu dur,
Te crezi PIMP? Esti paravanul curvelor, de aia eu fut prin gat in cur. - 2.poate nu-l prind eu ..

Servesc asi ca Nastase, orice racheta de pusti e menita sa aiba urmasi?
Cateaua de Iahim isi da la laba cu bratu lu' Borcea - mandrie de Calarasi! - da da , tare v2. 3.5p

Intr-un final, sunt ca T6 dus la xtr3m, de ramasite clar nu ma tem,
Curvelor, cad picioare-n battle si sunteti mandre ca va futem de va rupem?! - 3,5 final ca la carte

Iahim: 14,5
Iahim Loig a scris:Facem cypher cu 3 mic-uri, ca Chino, sunteti ca un stativ, fiecare da rime peste voi,
La noi, din 30 de baruri, 31 sunt punchuri, ultimu' e faptu' ca dam battle cu voi. - 3p.bun inceput

Degeaba v-ati facut crew, acu' nu va mai voteaza nici dracu', hai, parasiti terenu',
Barurile vin accelerate, si bat grav ca CFR-ul, ca sa spuneti ca v-a lovit trenu. - bun ala cu nu ii mai voteaza nimeni. da nu dau mai mult de 2,5

D-astia ca voi gasesc pe ODC, ca piratati dume pana ajungeti Pirats Clan, fraierilor,
Dupa ce va rupem capu, n-ajungem la omucideri, mai de graba, la protectia animalelor. - 2,5 slab

O Zdreanta Necunoscuta, un alterat si-un caine politist ce-ar putea face, pe bune?!
Asa zisele dume ale lor sunt ca Dragos Voda - Jegalia, de tarani, ca-s cam comune. - bun v2 , 3p

Astia-s si prosti, le-am zis sa plece si apoi s-au plecat la mine, ca la Illuminati.
Liric sunteti sterili, nu ne faceti pe niciunu', nici macar Boka nu v-ar zice " Taty". - haha,mi-a placut, nu esti fraier Smile) 3.5p

Metamorfic 2: 15,5
Alter-Ego a scris:Dumele lu' asta se leaga: intr-una are tren, in restu' trena... doar talent nu e,
Ca Iahim sigur e fanul nostru si fiindca e la pubertate FAVORITII ii dau la muie. - 2,5 pt primu vers.poate n-o prind eu , da de ce sa dea favoritii muie? :-/

Astia nu se recunosc invinsi fiindca dupa ce le rupem muia fiecare ia o masca,
Se stie ca atunci cand scot pula Ciomofugla nu mai are microfon - doar casca. - Smile))).asa da 3,5

Gasca voastra se numeste multime vida de cand v-am taiat fiindca sunteti nuli,
Vedeti ca MagicMan va trage-n jos, zice ca cica nu face fata singur la trei puli. - v2 e nebunie jur Smile)).4p

Sunt ca o moara - Ego-i omoara! Va tragem in piept gen ne punem pofta-n CUI,
Voia Iahim sa dea pb-uri, da' singurul lucru intors din runda aia a fost numele lui. - 3p . zici ca te-ai domolit de la cui

Nu dati de nicio culoare ca un cartofor daltonist. Voiati un 4 vs 4 - cavalereste,
Sa fiti cei 4 cavaleri ai apocalipsei si sa ne-aduceti moartea, da' fix ala lipseste. - 2,5 slab

Ciomo: 15,5
CIOMOFUGLA a scris:pe Omu Zilelor Negre-l intorc pe dos man, devine Omu Noptilor Albe Nedormite (citeste majusculele) ONAN
astia o dau in geologisme cu mine un titan, da se stie c-am ...un caracter de piatra, Vescan - 2,5 slabut, nu loveste

Metamorfic, crw de labagii notorii s-apuca de speologie asa mai intra si ei in pestera muierii
au bezna-n capatani, mizerii, vin sa ia lumina de la sclipirile mele de geniu ca in noaptea invierii - 3,5 asa da

nu le zice de iluminati, bro, ca bulangii astia cand le zic de al3lea ochi gandesc cu jind la ochiu maro
am o mustacioara cocheta, baston retro si cand Sherlock nu-i acasa Watson ii suge pula lu Poirot - 3 p

da coaie Ciomofugla doar casca de plictiseala ca citeste acelasi cacat asta-i doar alt Ego-Alterat
Alter alt egocentric ce se crede buricu pamantului de fapt d-aia are flow-u' asa de scamosat - 3,5.frumos intors

ca un covor persan vechi tot ce scoate asta-i praf, esti o moara sticata inghiti stiuleti si voi 3 nule. jaf
asta-i epitaf, dau cu voi de toti pereti pana dati coltu ca un zidar meticulos care s-apuca de un glaf - 3p.e ok

Magicman : 13,5
MagicMan a scris:Pe Iahim l-au dat afara si dupa l-au atacat - astia sunt banditii!
Si nimeni altu' decat OZN doarme pe Banca Nationala Romana ca Piti. - 2,5p.v2 e bun da nu destul sa mareasca punctaju

Runda mea il lasa fara demnitatea ramasa, ca el e condus de nevasta
Ca Nastase acasa si serveste asi de cand ne-am asezat noi la masa - 2.5p

Asta micu vorbeste de pula, duce lipsa, are nevoie de-un doctor ca Dre,
Se crede-n Danemarca si cica-i maidanez ca Puya de cand mananca Pedigree - 2,5p.facil

Nu e Pastele sau vreo reducere, da' fac vinerea neagra metamorficilor,
Un crew de curve in mortii lor; maine-i sarbatorim: e sambata mortilor - 3p mai bun

Watson face pe duru ca sapunu de cand il are pe AlterEgo drept guru,
Adevarul e ca au ceva in comun: amandoi fut pana cand ii ustura curu' - 3p.desi toata runda e mult sub ce dai tu de obicei

Metamorfic 3 : 14,5
Watson a scris:Metamorphic crew, ca un supermarket uman - ăstora le dam umeri-craci pe canapea la Măruță
Băi puță, nu te lua în gura cu noi că-n contact devenim puli și-mi sună a deepthroat, găguță. - v2 mai rasarit,da per total slab.2,5p

Ciomo încearcă punch-uri, da's ieftine ca albumul SKEO, noi le-o dăm la nivel național ca Lidl
Ăștia nu răspund la cerințe și-n ecuația asta noi facem o demonstrație de rap – Baruh și Lităl. - 2,5,slab si asta

Magic, într-adevăr, în battle fut copii până le crapă curu, hai nu face pe duru și-ascultă
Ținem ștacheta sus da' pentru voi tre' s-o coborâm ca la limbo, târfelor voi dansați pe rundă! - 3p e ok ppb-u

Ei vor să facă rap d-ala deștept, da' nu le iese și cad în penibil că-s prostănaci ca Geoană.
Lovesc cu punch-uri peste muie, poate așa să aibe și copii ăștia dume alese pe sprânceană - 3p.il vedeam mai reusit daca inversai "punchuri" cu "dume".

Mike e preferatul prietenei sale... zisă și dreapta. Poate d-asta a început cu stângul, drace.
Le-am zis fraierilor c-avem rime de_marcă și proștii pizdii au luat-o la fugă să se demarce. - 3,5.asa da.

vot metamorfic.daca magic dadea cum a dat in turneu,spre exemplu, poate altu era scoru Very Happy
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Dum Dec 09, 2012 10:04 am

Doctore, favoritii sunt aia care cresc sub perciuni... si iti apar la pubertate.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Dum Dec 09, 2012 10:16 am

inteleg.in cazu asta era un bar ce trebuia votat cu un punctaj mai mare Very Happy
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Iahim Loig Vin Dec 21, 2012 6:46 pm

Doctoree, vezi ca 2,5+3+2+3,5+3,5=14,5 (la OZN) Laughing
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Vin Dec 21, 2012 6:48 pm

Si-asa punctajul e mai mare pentru noi. Very Happy

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Joi Ian 03, 2013 1:09 pm

Copii votez si la asta, dar nu pe text nu de alta dar sunt prea multe runde si ati mai dat si cate 10 versuri de caciula si mai sunt si alea lungi ca o zi de luni la munca (cel putin la unii).
Deci voi evidentia din fiecare runda versurile/barurile care mi-au placut si apoi voi da o nota rundei, nota ce va fi cuprinsa intre 1 si 15. Evident, la sfarsit voi calcula in total.

OZN:12

- Iar el se mandreste ca-i baza, fiindca-i un bolovan in lantul trofic - destul de amuzant
- Cateaua de Iahim isi da la laba cu bratu lu' Borcea - mandrie de Calarasi! - la fel
Ok runda, dar nu m-a dat pe spare, ai avut ceva umor, ceva personale, dar per total ma asteptam la mai mult.

Iahim:12

-..sunteti ca un stativ, fiecare da rime peste voi,- bun asta
- Astia-s si prosti, le-am zis sa plece si apoi s-au plecat la mine, ca la Illuminati.
Liric sunteti sterili, nu ne faceti pe niciunu', nici macar Boka nu v-ar zice " Taty". - bun primul vers si ultima parte din al doilea.
Ok runda, dar ai multe versuri/cuvinte bagate de umplutura, incearca sa fii mai succint in prezentarea ideilor, nu te mai complica cu explicatii in plus. Dadeam mai mult dar pe langa chestii de umplutura ai avut si cateva chestii fumate.

Stevie decedatu':15

Stiti cum se zice, despre morti numai de bine. Foarte tare runda lui Stevie, cea mai buna din battle pana acum. Cu exceptia a 2-3 versuri mi-a placut cam toata runda, a dat misto cu mult dume bune. Pacat de personalitatea dubioasa, ca nc are potential mare.
Cel mai tare vers mi s-a parut asta:
-Voia Iahim sa dea pb-uri, da' singurul lucru intors din runda aia a fost numele lui..

CIOMO:13

-nu le zice de iluminati, bro, ca bulangii astia cand le zic de al3lea ochi gandesc cu jind la ochiu maro - amuzant
-Alter alt egocentric ce se crede buricu pamantului de fapt d-aia are flow-u' asa de scamosat- Smile) la fel

Si ar mai fi ultimul vers. Ok runda, dar greoaie asa de citi.

Magic Man:14

-Ca Nastase acasa si serveste asi de cand ne-am asezat noi la masa- misto intors, bravo mestere! Wink
-Nu e Pastele sau vreo reducere, da' fac vinerea neagra metamorficilor, - bunicel
- Watson face pe duru ca sapunu de cand il are pe AlterEgo drept guru,
Adevarul e ca au ceva in comun: amandoi fut pana cand ii ustura curu' - Laughing Laughing caterinca maxima

Buna tare runda lui MM, la obiect, scurta, cateva personale tari, cel putin 2 p-back-uri smechere, mi-a placut mult.

Watson:12

-Lovesc cu punch-uri peste muie, poate așa să aibe și copii ăștia dume alese pe sprânceană
-Mike e preferatul prietenei sale... zisă și dreapta. Poate d-asta a început cu stângul, drace.
Le-am zis fraierilor c-avem rime de_marcă și proștii pizdii au luat-o la fugă să se demarce.- astea mi-au placut cele mai mult.

Doar ok runda lui Watson, nu prea m-a dat pe spate, ca si la OZN ma asteptam la mai mult.

OZN:12
Stevi:15
Watson:12
Total=39

Iahim:12
Ciomo:13
MM:14
Total=39

Bunicel battleul, initial nu ma asteptam sa fie egalitate, dar oameni ca OZN, Watson si Ciomo nu prea au fost in apele lor.
Votul meu va merge catre crew-ul cu cea mai buna runda si in viziunea mea aceea a fost a lui Alter-Ego.

Vot Metamorfic Crew!

Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Ian 31, 2013 4:39 pm

OZN: 15

Nu-i battle, e teroare-n vinerea neagra cu punch-uri pe stoc,
Ii fut in gura ca la usa cortului in Calarasi intr-o scara de bloc. - 3 facil primul, al doilea smulge un zambet
Cu CIOMO-i acelasi joc, nu-s sado-maso si-l oftic ca-s metamorfic,
Iar el se mandreste ca-i baza, fiindca-i un bolovan in lantul trofic. - 2.5 asa si-asa, nimic stralucit
Magic, cu tine o ard cu cartile pe fata.. si-s nuduri, ia fii tu dur,
Te crezi PIMP? Esti paravanul curvelor, de aia eu fut prin gat in cur. - 3 sa zicem, un personal modest MagicMan - carti. Desi poate doar mi se pare.
Servesc asi ca Nastase, orice racheta de pusti e menita sa aiba urmasi?
Cateaua de Iahim isi da la laba cu bratu lu' Borcea - mandrie de Calarasi! - 3 merge dar asta cu "servesc asi" poate fi intoarsa usor
Intr-un final, sunt ca T6 dus la xtr3m, de ramasite clar nu ma tem,
Curvelor, cad picioare-n battle si sunteti mandre ca va futem de va rupem?! - 3.5 atitudine buna dar n-am remarcat nimic deosebit in runda asta

Iahim: 16

Facem cypher cu 3 mic-uri, ca Chino, sunteti ca un stativ, fiecare da rime peste voi,
La noi, din 30 de baruri, 31 sunt punchuri, ultimu' e faptu' ca dam battle cu voi. - 3.5 ok inceputul
Degeaba v-ati facut crew, acu' nu va mai voteaza nici dracu', hai, parasiti terenu',
Barurile vin accelerate, si bat grav ca CFR-ul, ca sa spuneti ca v-a lovit trenu. - 3.5 in aceeasi nota
D-astia ca voi gasesc pe ODC, ca piratati dume pana ajungeti Pirats Clan, fraierilor,
Dupa ce va rupem capu, n-ajungem la omucideri, mai de graba, la protectia animalelor. - 3 pueril
O Zdreanta Necunoscuta, un alterat si-un caine politist ce-ar putea face, pe bune?!
Asa zisele dume ale lor sunt ca Dragos Voda - Jegalia, de tarani, ca-s cam comune. - 2.5 niste personale slabute si o duma fumata (asta cu comunele)
Astia-s si prosti, le-am zis sa plece si apoi s-au plecat la mine, ca la Illuminati.
Liric sunteti sterili, nu ne faceti pe niciunu', nici macar Boka nu v-ar zice " Taty". - 3.5 un pic de umor dar nu suficient

Alter: 18.5

Dumele lu' asta se leaga: intr-una are tren, in restu' trena... doar talent nu e,
Ca Iahim sigur e fanul nostru si fiindca e la pubertate FAVORITII ii dau la muie. - 4 smechera asta cu favoritii
Astia nu se recunosc invinsi fiindca dupa ce le rupem muia fiecare ia o masca,
Se stie ca atunci cand scot pula Ciomofugla nu mai are microfon - doar casca. - 4 Smile) bun, bun
Gasca voastra se numeste multime vida de cand v-am taiat fiindca sunteti nuli,
Vedeti ca MagicMan va trage-n jos, zice ca cica nu face fata singur la trei puli. - 3 asta e spre mediocru
Sunt ca o moara - Ego-i omoara! Va tragem in piept gen ne punem pofta-n CUI,
Voia Iahim sa dea pb-uri, da' singurul lucru intors din runda aia a fost numele lui. - 4.5 tare, pacat de aia cu cuiul, am mai auzit-o, dar al doilea vers e bun rau
Nu dati de nicio culoare ca un cartofor daltonist. Voiati un 4 vs 4 - cavalereste,
Sa fiti cei 4 cavaleri ai apocalipsei si sa ne-aduceti moartea, da' fix ala lipseste. - 3 slabut de final

CIOMO: 19

pe Omu Zilelor Negre-l intorc pe dos man, devine Omu Noptilor Albe Nedormite (citeste majusculele) ONAN
astia o dau in geologisme cu mine un titan, da se stie c-am ...un caracter de piatra, Vescan - 3.5 imi place desi e cam fortata aia cu ONAN, in general dumele de gen ies fortate
Metamorfic, crw de labagii notorii s-apuca de speologie asa mai intra si ei in pestera muierii
au bezna-n capatani, mizerii, vin sa ia lumina de la sclipirile mele de geniu ca in noaptea invierii - 4 buna atitudinea, asa Very Happy
nu le zice de iluminati, bro, ca bulangii astia cand le zic de al3lea ochi gandesc cu jind la ochiu maro
am o mustacioara cocheta, baston retro si cand Sherlock nu-i acasa Watson ii suge pula lu Poirot - 3.5 s-a legat ok aia cu iluminati
da coaie Ciomofugla doar casca de plictiseala ca citeste acelasi cacat asta-i doar alt Ego-Alterat
Alter alt egocentric ce se crede buricu pamantului de fapt d-aia are flow-u' asa de scamosat - 4.5 bun, are si-un pic de tehnica, imi place
ca un covor persan vechi tot ce scoate asta-i praf, esti o moara sticata inghiti stiuleti si voi 3 nule. jaf
asta-i epitaf, dau cu voi de toti pereti pana dati coltu ca un zidar meticulos care s-apuca de un glaf - 3.5 bunicele ambele

MagicMan: 17

Pe Iahim l-au dat afara si dupa l-au atacat - astia sunt banditii!
Si nimeni altu' decat OZN doarme pe Banca Nationala Romana ca Piti. - 3 meh, nu-i grozav
Runda mea il lasa fara demnitatea ramasa, ca el e condus de nevasta
Ca Nastase acasa si serveste asi de cand ne-am asezat noi la masa - 4 bravo, am zis ca aia merita intoarsa
Asta micu vorbeste de pula, duce lipsa, are nevoie de-un doctor ca Dre,
Se crede-n Danemarca si cica-i maidanez ca Puya de cand mananca Pedigree - 3 asa si-asa, plus ca nu rimeaza
Nu e Pastele sau vreo reducere, da' fac vinerea neagra metamorficilor,
Un crew de curve in mortii lor; maine-i sarbatorim: e sambata mortilor - 3.5 sa zicem, desi e cam anemic pb-ul
Watson face pe duru ca sapunu de cand il are pe AlterEgo drept guru,
Adevarul e ca au ceva in comun: amandoi fut pana cand ii ustura curu' - 3.5 amuzant dar daca tot i-ai atacat pe amandoi, puteai s-o faci mai bine

Watson: 16.5

Metamorphic crew, ca un supermarket uman - ăstora le dam umeri-craci pe canapea la Măruță
Băi puță, nu te lua în gura cu noi că-n contact devenim puli și-mi sună a deepthroat, găguță. - 3.5 ai inceput destul de in forta
Ciomo încearcă punch-uri, da's ieftine ca albumul SKEO, noi le-o dăm la nivel național ca Lidl
Ăștia nu răspund la cerințe și-n ecuația asta noi facem o demonstrație de rap – Baruh și Lităl. - 3.5 merge, merge
Magic, într-adevăr, în battle fut copii până le crapă curu, hai nu face pe duru și-ascultă
Ținem ștacheta sus da' pentru voi tre' s-o coborâm ca la limbo, târfelor voi dansați pe rundă! - 2.5 nu stiu daca nu chiar la Doc am auzit asta cu limbo, oricum, printr-o piesa
Ei vor să facă rap d-ala deștept, da' nu le iese și cad în penibil că-s prostănaci ca Geoană.
Lovesc cu punch-uri peste muie, poate așa să aibe și copii ăștia dume alese pe sprânceană - 4 pacat ca e mega-fumata asta cu Geoana, al doilea vers e smecher
Mike e preferatul prietenei sale... zisă și dreapta. Poate d-asta a început cu stângul, drace.
Le-am zis fraierilor c-avem rime de_marcă și proștii pizdii au luat-o la fugă să se demarce. - 3 n-ai incheiat prea ok, dar n-a fost o runda rea

OZN + Alter + Watson = 15 + 18.5 + 16.5 = 50
Iahim + CIOMO + Magic: 16 + 19 + 17 = 52

La prima citire as fi votat si eu cu Metamorfic dar nu mi-a placut runda lui OZN iar Watson putea sa inchida battle-ul decisiv dar n-a facut-o. Alter a dat chiar bine.

De partea cealalta Iahim a dat cum ma asteptam, nici prea-prea nici foarte-foarte, Magic a dat sub ce da de obicei iar CIOMO mi s-a parut pe val desi, cum zicea si Dust, cam greu de citit runda.

Vot Iahim, CIOMO & Magic!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Sam Mar 09, 2013 3:58 pm

OZN a scris:Nu-i battle, e teroare-n vinerea neagra cu punch-uri pe stoc,
Ii fut in gura ca la usa cortului in Calarasi intr-o scara de bloc. - 3p
Cu CIOMO-i acelasi joc, nu-s sado-maso si-l oftic ca-s metamorfic,
Iar el se mandreste ca-i baza, fiindca-i un bolovan in lantul trofic. - 2p
Magic, cu tine o ard cu cartile pe fata.. si-s nuduri, ia fii tu dur,
Te crezi PIMP? Esti paravanul curvelor, de aia eu fut prin gat in cur. - 3p
Servesc asi ca Nastase, orice racheta de pusti e menita sa aiba urmasi?
Cateaua de Iahim isi da la laba cu bratu lu' Borcea - mandrie de Calarasi! - 3p
Intr-un final, sunt ca T6 dus la xtr3m, de ramasite clar nu ma tem,
Curvelor, cad picioare-n battle si sunteti mandre ca va futem de va rupem?! - 3p
Ozn - 3+2+3+3+3 = 14p
-----
Iahim Loig a scris:Facem cypher cu 3 mic-uri, ca Chino, sunteti ca un stativ, fiecare da rime peste voi,
La noi, din 30 de baruri, 31 sunt punchuri, ultimu' e faptu' ca dam battle cu voi. -3.5
Degeaba v-ati facut crew, acu' nu va mai voteaza nici dracu', hai, parasiti terenu',
Barurile vin accelerate, si bat grav ca CFR-ul, ca sa spuneti ca v-a lovit trenu. - 3.5
D-astia ca voi gasesc pe ODC, ca piratati dume pana ajungeti Pirats Clan, fraierilor,
Dupa ce va rupem capu, n-ajungem la omucideri, mai de graba, la protectia animalelor. -2
O Zdreanta Necunoscuta, un alterat si-un caine politist ce-ar putea face, pe bune?!
Asa zisele dume ale lor sunt ca Dragos Voda - Jegalia, de tarani, ca-s cam comune. - 3
Astia-s si prosti, le-am zis sa plece si apoi s-au plecat la mine, ca la Illuminati.
Liric sunteti sterili, nu ne faceti pe niciunu', nici macar Boka nu v-ar zice " Taty" -3 .
Iahim - 3.5+3.5+2+3+3 = 15p
--------
Alter-Ego a scris:Dumele lu' asta se leaga: intr-una are tren, in restu' trena... doar talent nu e,
Ca Iahim sigur e fanul nostru si fiindca e la pubertate FAVORITII ii dau la muie. - 4 . =)
Astia nu se recunosc invinsi fiindca dupa ce le rupem muia fiecare ia o masca,
Se stie ca atunci cand scot pula Ciomofugla nu mai are microfon - doar casca. - 4.5 .
Gasca voastra se numeste multime vida de cand v-am taiat fiindca sunteti nuli,
Vedeti ca MagicMan va trage-n jos, zice ca cica nu face fata singur la trei puli. - 3.5 .
Sunt ca o moara - Ego-i omoara! Va tragem in piept gen ne punem pofta-n CUI,
Voia Iahim sa dea pb-uri, da' singurul lucru intors din runda aia a fost numele lui. - 4 .
Nu dati de nicio culoare ca un cartofor daltonist. Voiati un 4 vs 4 - cavalereste,
Sa fiti cei 4 cavaleri ai apocalipsei si sa ne-aduceti moartea, da' fix ala lipseste - 3 .
Alter - 4+4.5+3.5+4+3 = 19p
----
CIOMOFUGLA a scris:pe Omu Zilelor Negre-l intorc pe dos man, devine Omu Noptilor Albe Nedormite (citeste majusculele) ONAN
astia o dau in geologisme cu mine un titan, da se stie c-am ...un caracter de piatra, Vescan - 3
Metamorfic, crw de labagii notorii s-apuca de speologie asa mai intra si ei in pestera muierii
au bezna-n capatani, mizerii, vin sa ia lumina de la sclipirile mele de geniu ca in noaptea invierii - 3
nu le zice de iluminati, bro, ca bulangii astia cand le zic de al3lea ochi gandesc cu jind la ochiu maro
am o mustacioara cocheta, baston retro si cand Sherlock nu-i acasa Watson ii suge pula lu Poirot - 3.5
da coaie Ciomofugla doar casca de plictiseala ca citeste acelasi cacat asta-i doar alt Ego-Alterat
Alter alt egocentric ce se crede buricu pamantului de fapt d-aia are flow-u' asa de scamosat - 4.5
ca un covor persan vechi tot ce scoate asta-i praf, esti o moara sticata inghiti stiuleti si voi 3 nule. jaf
asta-i epitaf, dau cu voi de toti pereti pana dati coltu ca un zidar meticulos care s-apuca de un glaf - 3
Ciomo - 3+3+3.5+4.5+3 = 17p
-----------
MagicMan a scris:Pe Iahim l-au dat afara si dupa l-au atacat - astia sunt banditii!
Si nimeni altu' decat OZN doarme pe Banca Nationala Romana ca Piti. - 3
Runda mea il lasa fara demnitatea ramasa, ca el e condus de nevasta
Ca Nastase acasa si serveste asi de cand ne-am asezat noi la masa - 4.5 =)
Asta micu vorbeste de pula, duce lipsa, are nevoie de-un doctor ca Dre,
Se crede-n Danemarca si cica-i maidanez ca Puya de cand mananca Pedigree - 3
Nu e Pastele sau vreo reducere, da' fac vinerea neagra metamorficilor,
Un crew de curve in mortii lor; maine-i sarbatorim: e sambata mortilor - 3
Watson face pe duru ca sapunu de cand il are pe AlterEgo drept guru,
Adevarul e ca au ceva in comun: amandoi fut pana cand ii ustura curu' - 4
Bafta!
Magic - 3+4.5+3+3+4 = 17.5
-----------------

WATSON a scris:Metamorphic crew, ca un supermarket uman - ăstora le dam umeri-craci pe canapea la Măruță
Băi puță, nu te lua în gura cu noi că-n contact devenim puli și-mi sună a deepthroat, găguță. - 4
Ciomo încearcă punch-uri, da's ieftine ca albumul SKEO, noi le-o dăm la nivel național ca Lidl
Ăștia nu răspund la cerințe și-n ecuația asta noi facem o demonstrație de rap – Baruh și Lităl. - 3.5
Magic, într-adevăr, în battle fut copii până le crapă curu, hai nu face pe duru și-ascultă
Ținem ștacheta sus da' pentru voi tre' s-o coborâm ca la limbo, târfelor voi dansați pe rundă! - 3.5
Ei vor să facă rap d-ala deștept, da' nu le iese și cad în penibil că-s prostănaci ca Geoană.
Lovesc cu punch-uri peste muie, poate așa să aibe și copii ăștia dume alese pe sprânceană - 3
Mike e preferatul prietenei sale... zisă și dreapta. Poate d-asta a început cu stângul, drace.
Le-am zis fraierilor c-avem rime de_marcă și proștii pizdii au luat-o la fugă să se demarce. - 3
Watson - 4+3.5+3.5+3+3 = 17

===============================

OZN/Alter/Watson => 14+19+17 = 50
Iahim/Ciomo/Magic => 15+17+17.5 = 49.5

Vot M.Crew !

GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Sam Mar 09, 2013 4:25 pm

Battle incheiat, castigatori cei din Metamorfic Crew cu 3-1!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Metamorfic Crew vs Ciomofugla & MagicMan & Iahim Loig - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum