Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

+20
Smythe
Iahim Loig
aka amir
Nihat
WTSN
ovula4weed
Static
FlexAtu
Phlegm Man
Boka
Dust
Alter-Ego
Matrix
OZN
MagicMan
doctoru'
PiroTechnique
darthedd77
CreativeEgo
Eladio
24 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Iun 01, 2012 12:05 pm

Să înţeleg că printre multele tale defecte se numără şi lipsa umorului, combinată cu o părere atât de bună despre sine încât nu suporţi miştourile?

Let's kick it again:
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 12:09 pm

bați pula mai mult decât bat eu ciocanul. repeți același căcat (faza cu italia și dulgheratul) ca un papagal. imediat pun ceva despre cedry2k, intră acolo și specifică (în cazul în care nu-ți place, sau așteaptă până pun ceva despre underman) că sunt dulgher creștin în Italia și de aia îl promovez.
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Iun 01, 2012 12:16 pm

Bă, termină-te, am zis de 2 ori despre ocupaţia ta, ambele instanţe fiind nişte glume destul de inofensive. Dacă tu eşti obişnuit să fii făcut în toate felurile de Mallone, nu-ţi proiecta frustrările asupra mea. Ţi-am adresat zeci de mesaje argumentate pe threadul de pe Hades şi mi-ai răspuns cu tâmpenii, măcar asumă-ţi condiţia, nu mai încerca să faci pe victima.

Şi b) eu critic religia, nu pe oamenii religioşi, nu-s meta. Deci nu e vorba că nu-mi place Cedrea, e vorba că nu-mi place ce cântă acum, nu fă şi tu ca Cretzu, care vede extremism antireligios de fiecare dată când cineva atacă pe marele dulgher din ceruri (glumă).
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de PiroTechnique Vin Iun 01, 2012 12:18 pm

bah, o dam cu a 5-a dimensiune anu asta ? sau ce pula mea facem?
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Iun 01, 2012 12:22 pm

Welcome to the zone where normal things don't happen very often!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de MagicMan Vin Iun 01, 2012 1:38 pm

CreativeEgo dar tu pe cine asculti ? Nici Calinescu n-a criticat la fel de mult ca tine, asa ca m-ai facut curios..
Si daca nu poti discuta serios pe o tema ca asta, mai bine taci, decat sa faci misto de cel care a deschis topicul.

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Iun 01, 2012 1:48 pm

Smile)
1. Pe cine ascult? Te referi la muzică? Păi uite, în momentul ăsta ascult La Familia şi mai am în listă SteleVerzi, Sha Stimuli şi Joell Ortiz. E greu de spus ce-o să ascult mâine sau poimâine...
2. Şi care-i problema cu critica? Ţi se pare că ai altă unealtă intelectuală cu care poţi să judeci lumea din jur, inclusiv muzica, religia, Cedrea şi Eladio?
3. Discuţia dintre mine şi Eladio e foarte veche şi s-a desfăşurat în mare parte pe forumul Hades, unde am discutat foarte serios despre religie. Mă rog, am discutat eu, că Eladio e creştin, creaţionist etc.

4. Vrei să discutăm serios? Vezi că am pus 2 filmuleţe despre religie vs. ştiinţă pe pagina anterioară. Dacă eşti creştin, zi ce nu-ţi convine. Dacă eşti ateu, zi ce nu-ţi convine pe cealaltă parte. Dacă nu-ţi pasă, leave us be.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Iun 01, 2012 1:52 pm

Si tu crezi mha in extraterestrii care au creat rasa umana?! Smile) N-ai scoala, sau asa, la ora asta?

edit: btw, Ego, ai vazut Agora?


Ultima editare efectuata de catre darthedd77 in Vin Iun 01, 2012 1:55 pm, editata de 1 ori
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 1:55 pm

Eu am spus că nu cred în teoriile lui Darwin, că există (clar) diverse feluri de evoluționism dar nu cred în faptul că omul se trage din bacterii. restul a fost agitație că nu v-am acceptat ideile voastre "dovedite", eu devenind prost deoarece pentru unii a fi creștin egal a fi prost
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Iun 01, 2012 1:58 pm

"Scufiţa Roşie este o fiinţă metafizică, eternă şi imuabilă, care a creat lumea şi pe noi toţi după asemănarea Sa. La început i-a creat pe Gheorghe şi pe Gherghina într-o livadă eternă unde trăiau într-un etern gangbang. Asta până când i-a păcălit Lupul cel rău să mănânce un copan din coşuleţul de picnic al cunoaşterii binelui şi răului şi au căzut pe pământ. Etc.

Charles Perrault a fost doar instrumentul prin care divina Scufiţă Roşie a dictat sfânta-i scriptură întru nemurirea sufletelor noastre. De aia, adevăr zic vouă, Poveştile lui Perrault sunt cuvântul Scufiţei. Şi Scufiţa Roşie ne-a trimis pe unicul ei fiu, care e de-o fiinţă cu ea, Motanul Încălţat să meargă o milă în cizmele noastre ca să vadă cum e să fii om. Şi când Motanul Încălţat a revenit la sânului Scufiţei şi i-a arătat că are bătături la sfintele-i lăbuţe, ea a hotărât că fii-su s-a jertfit pentru copanul nostru original. De aia, la Paştele Motanului, noi comemorăm sfânta zi spunând Motanul s-a încălţat! şi Adevărat s-a încălţat! şi ne lăsăm hrăniţi cu Whiskas care-i de fapt trupul Motanului şi bem lăptic care-i de fapt sângele Motanului etc.etc.etc.

...aş putea crea câte-o religie pe zi, follow me. On Twitter."
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Iun 01, 2012 1:58 pm

eo cred ca tu confunzi religia cu credinta. sa crezi in ceva, orice ar fi, nah, ok, treaba fiecaruia. ce faci tu aici, da, e o prostie...
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 2:00 pm

darthedd77 a scris:eo cred ca tu confunzi religia cu credinta. sa crezi in ceva, orice ar fi, nah, ok, treaba fiecaruia. ce faci tu aici, da, e o prostie...

dezvoltă
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Iun 01, 2012 2:18 pm

Parerea mea...

Religia, in mare parte, a fost, de-a lungul timpului, un instrument de manipulare a maselor folosit de anumiti oameni pentru a atinge anumite scopuri, fie de ordin politic, social sau economic. Poate nu s-a vrut asta de la inceput,dar aici s-a ajuns.
Oamenii au exista inainte religiei. Si cand au vazut primul fulger care a aprins un copac uscat, s-au bucurat, ca au descoperit focul. Mai apoi, cand au avut impresia ca nu mai sunt la fel de prosti s-au intrebat, mha, da' de unde-i fulgeru ala? Eo nu stiu sa fac, ala nu stie sa faca...cine-l face. Mnoh, probabil e un nene, mai jmeker ca noi toti la un loc...o divinitate,gen. Apoi a venit unu putin mai jmeker decat astia si a zis ca ,da bha, e un zeu acolo sus care face toate jmekeriile astea. Si eo pot sa vorbesc cu el....daca faceti cum zic eo, o sa fie bine, va lasa in pace, daca nu, nu...Sper ca intelegi ce zic... Si ceva mai tarziu, s-a ridicat stacheta si au zis masele..mah, zici ca vorbesti cu el? Dovedeste.

Si atunci shamanu a zis, bha, o sa ii zic sa aduca ploaia. Bineee, ploaie altfel te belim cu tot cu zeu tau cu tot. Si a inceput shamanu sa danseze..2-3-5 zile (poate mai mult, cu scuza ca nu comunici asa usor cu divinitatile). Si atunci masele au zis, da bha...uite, a venit ploaie, e zeu,clar. Ca nu stiua notiunile de meteorologie pe vremea aia. Cam asta ar fi modelu. Si zic, uita-te la Agora. Daca ar fi sa pun parerea mea despre religii intr-un scenariu,ala ar fi.

Si mai tarziu, altii au adus in discutie zeci de zei si religii, odata cu raspandirea homosapiensilor pe glob. And so on...

Si de ce zic de credinta/religie. Eo, de ex, sunt ortodox. Botezat,declarat, plm... Dar, "nepracticant", cum s-ar spune. Adica cred in ce cred, treaba mea, nu incerc sa bag nimanui convingerile mele pe gat. Si nu dau doi bani pe biserica, ca si institutie.

Si tu zici ca esti crestin. Mergi la biserica, te inchini la icoane? Ai icoane acasa? De ce? Doamne-doamne a transmis, prin Moise, chestia aia "sa nu iti faci chip cioplit". Atunci de ce ai nevoie de icoane sa fii crestin. Asta zic, e diferenta intre credinta si religie. Credinta e a ta si nu ti-o poate lua nimeni, religia e pentru mase. Si aici e iarasi discutabil..o fi buna, o fi rea?! Eo cred ca nu-i buna.

PS: nu prea am foarte mult timp la dispozitie acu si scriu cam printre picaturi. Daca am ratat ceva sau nu e prea clara vre-o idee, lemme know si incerc sa reformulez.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de OZN Vin Iun 01, 2012 2:32 pm

Am citit cele 3 pagini. Tot nu am prins niciun detaliu cu MJ si 11 sept. Mai ales, de unde ati calculat si ce Smile)

Parerea mea, masoni exista, dar posibil mai mult in documentare si in mintea oamenilor, cat despre religie / credinta, imi pastrez opinia.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 2:33 pm

ok, ai dreptate în parte..dar: faza cu zeci de mii de religii e trasa un pic de urechi, există Creștinism, Islamism, Hinduism, Taoism, Budism, Sikhism, Spiritism, Iudaism, Bahai, Jainism, Șintoism și Zoroastrism dacă ar fi să le împărțim pe religii (principale). Apoi fiecare are ramuri, adică felul lui de a percepe religia cutare. Că apoi e liber ca fiecare să creadă în ce vrea e normal, nimeni nu mă poate opri să mă rog la pietre. Apoi depinde și unde te naști, logic că dacă te naști în România ai 90% șanse să fii/devii ortodox, dacă te naști în Maroc, musulman și tot așa. Când apare discuția religiilor fiecare și-o apără pe a lui, e normal. Singurul clar e că te duci pe pulă indiferent de religie.

LE: OZN:

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Scaled.php?server=191&filename=bloodonthedanceflooro

calculele le-au făcut ei la mișto
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de OZN Vin Iun 01, 2012 2:47 pm

Sau daca te nasti cu alta gandire, iti dai seama singur daca e utila sau nu.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 2:50 pm

depinde de la caz la caz
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de OZN Vin Iun 01, 2012 2:59 pm

Ba sincer nu-mi inspira semne masonice ce scot in evidenta atentatul din 11 septembrie. Iar daca ceva naste suspiciuni, cred ca e din pura coincidenta.

Ce mi se pare suspect, (tinand de teoria conspiratiei), cum naiba nu au atins terorsistii Casa Alba. Eu sa fiu terorist in cazul ala, fireste ca as atinge Casa Alba.

De exemplu, in Romania nu cred ca ar interesa pe cineva (terorist fiind) Intercontinentalul, dar Casa Poporului da.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Iun 01, 2012 3:00 pm

am zis zeci ,nu zeci de mii. "zeci de zei si religii ,mai exact".

De-a lungul timpului, religia a fost folosita ca scuza de oameni pentru a se casapi intre ei sau a se lua la pla pe forum, de la caz la caz. Si fiecare are dreptate in partea lui. Mie mi se pare potrivita vorba aia cu "mai multe nume, acelasi Dumnezeu." Da' se cam bate cap in cap cu politeismul, care, desi mai restrans, mai exista inca. Deci d-asta zic, religia e una,credinta e alta.

Acu 3 mii de ani credeau ca fulgerele sunt aruncate de Zeus cand e la ciclu, ca nu aveau alta explicatie. Acum, ca stii de ce apar si cum se formeaza (majoritatea fenomenelor inexplicabile in vremea aia) e treaba ta daca accepti explicatia logica si coerenta sau crezi in continuare in zeitati la menstruatie.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 3:08 pm

OZN a scris:Ba sincer nu-mi inspira semne masonice ce scot in evidenta atentatul din 11 septembrie. Iar daca ceva naste suspiciuni, cred ca e din pura coincidenta.

Ce mi se pare suspect, (tinand de teoria conspiratiei), cum naiba nu au atins terorsistii Casa Alba. Eu sa fiu terorist in cazul ala, fireste ca as atinge Casa Alba.

De exemplu, in Romania nu cred ca ar interesa pe cineva (terorist fiind) Intercontinentalul, dar Casa Poporului da.

WTC sunt mândria lor. Au încercat să dărâme și pentagonul.
Repet pentru ultima oară: Semnele masonice prezente sunt gresia în formă de tablă de șah, piramidele etc
Coperta e din 97, reprezintă NY, nu apar turnurile, în spate are un nor mare de fum și praf, are o bandă neagră la mâna dreaptă care e înspre turnuri (de căpitan e largă și de obicei are logo sau c pe ea, aia de doliu e subțire și neagră), iar luna e la al 4-lea sfert, exact ca pe 11 septembrie. Cum spuneam, dacă cedry2k băga poza cu bucureștiul dar fără casa poporului, multă lume moartă, moloz și alte căcaturi și peste câțiva ani ar atenta casa poporului ar fi o pură coincidență?

darthedd77 a scris:am zis zeci ,nu zeci de mii. "zeci de zei si religii ,mai exact".

De-a
lungul timpului, religia a fost folosita ca scuza de oameni pentru a se
casapi intre ei sau a se lua la pla pe forum, de la caz la caz. Si
fiecare are dreptate in partea lui. Mie mi se pare potrivita vorba aia
cu "mai multe nume, acelasi Dumnezeu." Da' se cam bate cap in cap cu
politeismul, care, desi mai restrans, mai exista inca. Deci d-asta zic,
religia e una,credinta e alta.

Acu 3 mii de ani credeau ca
fulgerele sunt aruncate de Zeus cand e la ciclu, ca nu aveau alta
explicatie. Acum, ca stii de ce apar si cum se formeaza (majoritatea
fenomenelor inexplicabile in vremea aia) e treaba ta daca accepti
explicatia logica si coerenta sau crezi in continuare in zeitati la
menstruatie.

Cum a apărut omul pe lume? Suntem singuri în Univers? Cum ne-a trebuit miliarde de ani să ajungem la statutul de spermatozoid și nici 2000 de ani să progresăm în halul ăsta?
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Matrix Vin Iun 01, 2012 3:14 pm

Eladio, sunt cateva "indicii" in afisul cu MJ, o oarecare simbolistica masonica, sa zicem, dar nu cred ca are vreo legatura cu 9/11. Puteai sa gasesti o gramada de alte poze, afise, reclame din ziare etc. sau secvente din filme care sa faca referire la 9/11.

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 3:16 pm

ar fi ceva dacă cineva le-ar explica. sau ar veni cu "alte poze, afise, reclame din ziare etc. sau secvente din filme care sa faca referire la 9/11" dar nu ca alea gen Johnny Bravo
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Iun 01, 2012 3:29 pm

Eladio a scris:
Cum a apărut omul pe lume? Suntem singuri în Univers? Cum ne-a trebuit miliarde de ani să ajungem la statutul de spermatozoid și nici 2000 de ani să progresăm în halul ăsta?

1. Toata chestia aia cu big (gang) bangul...multe pagini de forum de explicat
2. Clar nu.
3. Evolutia accelereaza o data cu trecerea timpului. De ce 2000 de ani am mers pe jos si in numa' 100, de la prima masina, avem veiroane? Simplu...o data ce ti-a cacat mintea ceva genial si ai realizat, ai o baza pe care sa lucrezi si normal ca apoi lucrurile merg mai repede. D-asta a durat atat pana la aparitia PC-ului modern si d-asta se schimba generatiile la 2 ani acuma. Si alte exemple...
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Eladio Vin Iun 01, 2012 3:31 pm

în alți 2000 de ani o să zburăm cu puterea gândului?
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Matrix Vin Iun 01, 2012 3:33 pm

Eladio, n-am timp sa postez toate secventele, pozele etc. pe forum. Intra pe youtube si gasesti de toate... ca sa ai un punct de plecare:

https://www.youtube.com/watch?v=i0PMVlpxOus

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 2 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum