Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Ra' - Pagina 12 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Ra' - Pagina 12 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Ra' - Pagina 12 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Ra' - Pagina 12 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Ra' - Pagina 12 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Ra' - Pagina 12 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Ra' - Pagina 12 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Ra' - Pagina 12 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Ra' - Pagina 12 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ra'

+34
aka amir
Fizica
Zenit
GeSStapo
Smythe
scriitor
koulipak
Boka
KraterGL
CreativeEgo
darthedd77
INFECT!
MarianS
doctoru'
Phlegm Man
Eladio
Alter-Ego
Doru
Iahim Loig
Fioroasa
KraterDeStrada
Becks
xtr3mu
FlexAtu
Matrix
Nihat
HipSound
WTSN
za_uan
Dust
OZN
Static
Sarcastic
Ra'ra
38 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Ra'ra Mar Apr 29, 2014 10:04 pm

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Iahim Loig Joi Mai 01, 2014 1:07 pm

tare piesa ba
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Dust Joi Mai 01, 2014 1:46 pm

dap, buna bucata, bravo Wink
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Ra'ra Sam Mai 03, 2014 1:52 am

multam oamenii
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Ra'ra Lun Mai 19, 2014 11:39 am

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de INFECT! Mar Mai 20, 2014 2:47 pm

ba Ra', eu nu stiu exact ce invarti tu pe aici ..la colaborari ma refer in special, am vazut c-ai scos ceva mai multe piese si am ascultat cateva ..totusi nu inteleg de ce sunetu-i atat de underground iar textele "random", adica puse "salbatic" pe beat-uri. sincer dupa "Rabla" ma asteptam sa scoti ceva "underground" da' mai tare. sincer sa-ti spun nu le pot tine in "mp3" precum melodia "Rabla" ca sa le pot asculta mereu.eu nu te inteleg, iti place tie sa scrii asa, cum ai scris pe noile piese, (lasand in spate stilu' pe care l-ai abordat pe "Rabla) sau scriind ti-ai schimbat schimbat stilu' si ti-a placut ceva mai mult "underground" pe ele? stau si ma gandesc, caci pana mea ...si tu esti destul de destept sa intelegi ca daca abordai si pe celalate piese acelasi stil probabil ca aveai mai mult succes la public si era ceva construit bine in stil "underground" cu inteles pentru toata lumea fara un stil diferit pe ele, avand in vedere ca nu toata lumea asculta "stilu'" pe care tu l-ai abordat. ce nu inteleg eu e de ce ai schimbat stilu' asa de mult, ("gen producatoru' beatu-urilor de pe piesele tale de ce dracu' te-a lasat sa abordezi stilu' pe care l-ai abordat si nu te-a sfatuit sa-l abordezi pe cel de pe piesa "Rabla"?. n-am nevoie de un raspuns "special" cu detalii maxime) iti place mai mult sa sapi in texte sau nu-ti place tie in special s-o ti simplu?fraza "avand in vedere ca nu toata lumea asculta stilu" nu-i 100% abordata corect.
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Mai 20, 2014 4:53 pm

.si tu esti destul de destept sa intelegi ca daca abordai si pe celalate piese acelasi stil probabil ca aveai mai mult succes la public


si


"gen producatoru' beatu-urilor de pe piesele tale de ce dracu' te-a lasat sa abordezi stilu' pe care l-ai abordat si nu te-a sfatuit sa-l abordezi pe cel de pe piesa "Rabla"?



Presimt un raspuns misto la astea 2...
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de INFECT! Mar Mai 20, 2014 5:42 pm

nu vreau sa fac pe interesantu', da' ca sa formulez asa (n-are nici-o legatura cu mondenitatea hip-hop ului romanesc) daca eram in locu' tau (cu beat-urile si toate posibilitatile) (sper sa nu te simti atacat/subestimat/neinteles s.a.m.d) puneam acelasi esential si-n celalalte piese. acum nu-i vorba ca-s proaste/"neascultabile"/sau "stilate-n intr-un fel aparte de ascultator" .mie sincer nu prea-mi plac, iti spun pararea mea sincera si proprie, si avand in vedere ca avem o anumita "legatura" "ca in fata blocului, daca ma-ntelegi) (lasand de o parte tot ce tine de creatie) "intre noi, cum ar venii" , fara nici o suparare sau suferinta, iti spun ca ma asteptam sa scoti ceva tare, gen "Rabla" . nu ma asteptam sa ascult (vorbind de creatie) ceea ce ai scos, e total diferit de ceea ce credeam c-ai sa scoti si totusi credeam c-ai s-o faci mai tarziu. nu ma asteptam la asa de multe piese. desigur, avand in vedere ca la noi hip-hopu'.. sau ma rog, undergroundu'.. nu-i chiar asa de promovat stilu-i indiscutabil. imi place c-ai scos mult, dar ma asteptam sa abordezi altfel "toata chestia asta" in plus, n-am incercat sa te caracterizez intr-un fel. ma asteptam la altceva, ceva ce cu siguranta mi-ar fii placut si-as fii ascultat cu placere (pararea mea personala). nu-mi place sa ma bag in "versurile" altora, da' tot ce-am auzit, sincer mi s-a parut ciudat iar eu genu' asta de cuvinte in legatura cu parerile mele date despre melodii/piese (tot ce tine de hip-hop,desigur) nu le-am avut niciodata. sincer, nu stiu exact daca e sau nu cel mai ciudat "stil" sau ma rog cele mai ciudate melodii/piese pe care le-am auzit da' oricum m-au lasat cu genu' ala de reactie pe fata ca atunci cand eram mic si nu-mi dadea mama 2 mii pentru ca nu-i meritam iar eu eram genu' ala de copil care nu accepta adevaru' si incercam prin totu' felu' de mod-uri mai putin inteligente sa-i pacalesc pe cei din juru' meu ca sa-mi pot atinge scop-ul meu propriu indiferent si egoist. exact cu genu' ala de fata am ramas...ciudat
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Ra'ra Mar Mai 20, 2014 10:17 pm

mama cat ai scris sa-mi bag pula. nici nu stiu cat timp a trecut de cand am scos rabla si n-o vad in top 3 piese din ce-am aruncat. pula mea, publicu-i modest si cum ca orice alt "artist" depind de el mi-a stricat mereu filmu, si pe asta urcata ultima am facut o referire care nu era asa greu de prins. te-ai balacit acolo ghilimele si paranteze de m-ai zapacit, ce producator? n-am, imi mai paseaza x si y sau le iau de pe net. eu nici nu scriu pe beat de obicei, nici rabla n-am scris-o pe beat. e normal sa ti se para ciudat si sa nu te regasesti in fiecare piesa, ca nu suntem clone s-avem orice cacat in comun. n-am cum sa-mi schimb stilu, nici nu cred ca l-am gasit inca. cand o sa se-ntample asta poate o sa iau rapu-n serios din alta puncte de vedere, sau nu. vroiam sa detaliez da n-are sens. eu nu vreau sa scriu facil, indiferent de motiv. sper ca ti-am raspuns asa-n mare, in fine.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Ra'ra Mier Iul 02, 2014 4:18 pm

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de OZN Joi Iul 03, 2014 6:09 pm

E buna. Para i-a luat locul lui Jianu?
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Ra'ra Lun Oct 13, 2014 7:01 pm

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Ra' - Pagina 12 Empty Re: Ra'

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum