Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

+2
Matrix
Epidemic
6 participanți

In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Epidemic Sam Noi 16, 2013 4:24 pm

8 versuri
sistem xyyx
timp de reply 3 zile
3 voturi (fara nepotisme)



Nu se poate! Cel mai mare lache sa poarte nickname’ul - unul din filmele mele preferate
Daca aveai la nume “Muntele Brokeback” erai mai aproape de realitate
Filmul in sine are o semnificatie aparte, dar tu esti departe de a te fi prins
In mintea ta: un film cu roboti, bomboane, paltoane, ochelari fara rame si Keanu Reeves!
De ce Matrix? Traume din copilarie; si tu ai intalnit odata un negru care ti'a oferit pastile, numai ca il chema Tamer si te'ai trezit "impins"!
Desi nu te cunosc, dar te stiu: esti un mediocru ordinar, o "oaie", un labar, prea lenes, prea fricos, dar cu visuri de a deveni milionar
Un slab mintal, un needucat cu atestat, care o sa ajunga sa fie portar pe la 40 de ani ca Van der Sar
Epidemic iti rupe muia, rupe norma, imi recapat forma, pt ca desi nu am mai scris demult, tot simt ca nu am competitie, nu am adversar!

Epidemic
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 13
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Lun Noi 18, 2013 6:34 pm

Epidemic neah!, ca nu-i viral desi face mai multe vizualizari de puli decat regina sexului anal,
Atat de slab, cand ii dau ciocane-n coaste ies note, tambal, ii dau un capac peste gura - canal...
Asta nu are competitie doar ca-i prea prost sa fie primit in vreo liga, e pe la nivelu' de boschetar,
Si o arde si poponar la tricou mov vorbind de Brokeback Mountain ca Jake Gyllenhaal.
Ba, tu chiar crezi ca poti sa bati dand battle in proza? Te las nemiscat de zici ca esti poza,
Esti muci - viroza, si-s asa needucat ca-i rup pe sec rozeta ma-tii si nu-i dau vreo roza...
Robot la palton, Terminator, ma termin pe fata ta, copile, dupa ce-ti dau o bomboana...
Din alte lumi, Anunnaki, iti dau serpilianu si la cat iti intra prin orificii poti sa-i zici "iguana".

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Mier Noi 20, 2013 7:56 pm

Prostu' asta cica n-a mai dat de mult, dar la cum scrie zici ca n-a mai dat niciodata,
E gol ca o pagina blank de progamator ca desi-i fac capu' calendar n-are nicio data.
Isi baga acu' peste tot ca o busola intr-un camp magnetic, al dracu' davaist,
C-aparut la Antena la "Orasul de sub oras " s-o arde underground ca "artist".
Trist, plange-n bai ca un emoist ca un japonez l-a rapit si violat in Tokio Hotel
Si s-arde ca tiristii prin motel, ca d-atunci intra-n el metrii de puli ca-n bordel...
Scriu ca Aleister Crowley legea Thelema, tu, branzare doar legea de "Telemea",
Pula mea are simtul umorului, cand ti-o dau in gura, zambesti, te iau-n zeflemea...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Epidemic Joi Noi 21, 2013 8:11 pm

Ai dreptate, lache, cu faptul ca n-am mai dat niciodata! De-asa un netcee netalentatat ca tine, coaie, tu zici ca canti la "N-ai"
Normal, cand skill'ul tau principal e sa scrii felicitari reginei sexului anal de fiecare "Prima Duminica a Lunii Mai"!
Mai, Nio, mai! Pai si antitalent si nefotogenic ? se explica de ce n-ai dat bine in poza. Si ce e foarte bizar ?
TU scrii de puli, sex anal, stii si cine joaca-n Brokeback Mountain, apoi declari ca vrei sa'mi dai serpilianu, si zici de mine c-o ard poponar !???
Luni Robot, ieri Borhot; Anunnaki, Aleister Crowley, cuvinte de umplutura inutile, de te'apuca boala...
Poate ai noroc la anu', tati, caci acum n-ai existat in atac, exact ca Nationala!
Matrix mare autor, si-a scos o carte, o autobiografie  
"Spune'ne, te rog, cateva cuvinte despre tine!" si incepi prin a recita strofa 2, randu 5, pentru a te descrie...

Epidemic
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 13
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Joi Noi 21, 2013 8:14 pm

Când terminați cartea de scris, sa-mi spuneți și mie.
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Epidemic Joi Noi 21, 2013 8:16 pm

e deja in librarie

Epidemic
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 13
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Noi 25, 2013 2:24 pm

Vot Matrix pt ca are umor si rundele lui sunt de battle ... nu sunt eu cel mai in masura sa mai iau de masura versurilor dar ... plm chiar ati intrecut masura .. mai ales Epidemic ... oricum, Matrix cateva clase peste Epidemic ... nu o sa argumentez mai mult de atat - ramane alegerea voastra daca acceptati votul sau nu!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Epidemic Lun Noi 25, 2013 3:04 pm

1 - 0 pt Matrix

Epidemic
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 13
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Lun Noi 25, 2013 3:44 pm

Greu de citit battle-ul asta...

Epidemic, incearca sa scrii versurile cam de 3 ori mai scurte si cat de cat pe aceeasi masura. Nu ai avut idei rele, dimpotriva... aia cu Van der Saar mi-a placut chiar mult.
Pacat ca ideile tale sunt foarte greu de inteles in "versurile" alea. Recomandarea mea e sa te limitezi undeva la 15-20 de silabe pe vers.

Matrix, tie nu am ce sa-ti zic, ca tu stii cu ce se mananca asta oricum. Ai castigat, dar nu ai stralucit... dimpotriva, ai intrat in jocul lui cu versuri lungi.

Votez cu Matrix.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Epidemic Lun Noi 25, 2013 8:02 pm

k, Matrix castigator, felicitari! Mersi de feedback Becks!

Epidemic
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 13
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/12/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Noi 26, 2013 11:54 am

Nu a castigat inca, e abia 2-0. Daca stabiliti niste reguli, tineti-va de ele, aici nu exista abandonuri.

Dar ca sa-ti fac pe plac...

@ Epidemic - pe prima runda n-am remarcat nimic in afara de duma cu Van der Saar care a fost bunicica. Metrica groaznica, tre sa existe si un pic de muzicalitate, doar sunt versuri pana la urma. Pe runda doi, nimic.

@ Matrix - ai dat un pic mai slab decat de obicei dar se simte ca nu te-ai agitat si ai castigat lejer.

Vot Matrix!

Battle incheiat, castigator Matrix cu 3-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Epidemic vs Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum