Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

4 participanți

In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Mar Oct 29, 2013 10:29 am

xyyx eu x
2 zile reply-time
8 versuri,bafta
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Mar Oct 29, 2013 10:30 am

Lirica mitica,a ta pitica,e cert ca nu ma cert cu tine,battle,situatie critica
Te critic ca o sa incerci sa ma faci cu rima ta rahitica,victoria-mi e fatidica
Bai Mitica,e simplu,ca-s ca Virgiliu,te duc in Infern,e cert ca rime-ti cern pana nu mai poti
Te las in infern,sa fi printre morti,apoi revin si-ti bat prietenii hipioti,familia,ai tai nepoti
Si poti sa-noti in Styx pana denoti a ta disperare,si-ti arunc colacul de la a ta inmormantare
Pula salvare,si chiar ma cred tare dar prin umectare cred ca poti sa ma-nmoi,apoi sa-ti ceri iertare
C-ai incercat sa ma faci dar lumea mea-i ca iadul,plina de draci,si-s ca un vraci,solutia e la mine,
Am un caine de-i zice Drumu',il dau pe tine,si retine ca zEn are-n spate tovarasi fini si rime fine.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de VST Mar Oct 29, 2013 2:56 pm

Stai in ger ca Blunt si te crezi inger, aberezi gen: Iisus ii sus, eu te inger,
Esti ca tiganul, crezi c-ai fler fiindc-ai gasit in pizda matii - fier.
Dumele tale-s de hartie igienica, ma sterg la cur cu ele si le arunc in Styx, ca trebuie uitate
Te crezi un vraci fixat pe draci,daca-i asa eu-s preot, suge-o si te iert de pacate
Vrei sa fii luat de bun, dar ma mir ca n-ai luat inca ban,
Esti mai de ras ca Stan si Bran gen Ghita, cel mai popular cioban!
Periculos gen Azorel dar fara oua, ca un delfin pe o terasa zici ca te-am agasat
Ai tovarasi in spate ce ti-o trag, 3 odata ca Cerber, functionezi prost parca esti ancrasat.

VST
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 39
Reputatie : 52
Data de inscriere : 10/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de VST Vin Noi 01, 2013 2:09 pm

Cand o vad pe ma-ta sunt morar, atata apa-i dau la moara
Dar totusi pot s-o las sa moara, tot ce e prost tre' sa dispara!
Ca super Mario, imi arat puterile, probabil ai sa cazi
Sau cum zici tu: "put(i)eri", problema e ca puti si azi!
Rimele tale-s invechite, lipite cu chit, dar tot tampite
Nici de le-arunci in Reuss, nu cred c-ar fi mai reusite..
Situatie fatidica a fost momentul in care te-ai nascut
Macar de erai in Sparta, cum era ma-ta cand te-a recunoscut..


Scuze de intarziere, acum am vazut ca era xyyx.

VST
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 39
Reputatie : 52
Data de inscriere : 10/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Vin Noi 01, 2013 4:53 pm

Ma ingeri?propunere nefasta de deepthroat,Sasha sub acoperire,tu ca un meserias la negru,faci trotuaru
Iisus ii sus,eo-s tamplaru ce-ti sculpteaza-n minte,ia aminte ca tu esti cel de face oral de nu-i ajunge orarul
Zi-mi Luigi ca'n runda asta-s fratele pe verde,iau ciuperci sa-mi creasca cota,tu te cotesti cand vezi ca vin
Si de-ar fi sa plec dau divin,in runda asta-ti frec de-a punchuri de-ti iese duhul,zi-mi Aladin...
Citindu-ti rundele am observat ca te exprimi ca pula-n versuri scurte,zEn iti da lectii apoi vine sa te-asculte din ele
Apoi vine sa-ti asculte pledoaria,sa-ti marcheze copilaria c-o runda ca la carte de-ti iese sange prin piele.
La mine-n minte sabat de iele,tu cu vrajeala ieftina,dume de colt de bloc,ghici ce?n-ai noroc,azi eu te ard pe rug
Si ca sa-ti bat cuie-n cosciug iti zic ca daca dai apa la moara nu esti morar ci doar un bou ce tragi la jug.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Sam Noi 02, 2013 4:15 pm

De la 1 la 5, 5 maxim:
 
zEn:10
 
Lirica mitica,a ta pitica,e cert ca nu ma cert cu tine,battle,situatie critica
Te critic ca o sa incerci sa ma faci cu rima ta rahitica,victoria-mi e fatidica - 2 tehnica si doar atat; cum adica victorie "fatidica"? e aproape autodrop.
Bai Mitica,e simplu,ca-s ca Virgiliu,te duc in Infern,e cert ca rime-ti cern pana nu mai poti
Te las in infern,sa fi printre morti,apoi revin si-ti bat prietenii hipioti,familia,ai tai nepoti - 2 la fel
Si poti sa-noti in Styx pana denoti a ta disperare,si-ti arunc colacul de la a ta inmormantare
Pula salvare,si chiar ma cred tare dar prin umectare cred ca poti sa ma-nmoi,apoi sa-ti ceri iertare -3 cu indulgenta, bunicel primul vers, mai ales wordplayul cu colacul, dar plm tocmai i-ai spus ca te inmoi daca te uda, what? stiu ca esti fata, dar nu-i da ocazia la pback-uri;
C-ai incercat sa ma faci dar lumea mea-i ca iadul,plina de draci,si-s ca un vraci,solutia e la mine,
Am un caine de-i zice Drumu',il dau pe tine,si retine ca zEn are-n spate tovarasi fini si rime fine. -3 ca pielea de delfin; si aici vad loc de p-back gen: "tovarasi fini? poponari ca tine etc." M-a amuzat in schimb faza cu cainele desi destul de slabuta constructia. 
 
VST:7
 
Stai in ger ca Blunt si te crezi inger, aberezi gen: Iisus ii sus, eu te inger, 
Esti ca tiganul, crezi c-ai fler fiindc-ai gasit in pizda matii - fier. – 2, ok tehnic am vazut “în ger – înger – inger?” La ultimul am un dubiu, sa inteleg ca-l inghiti pe zEn? J
Dumele tale-s de hartie igienica, ma sterg la cur cu ele si le arunc in Styx, ca trebuie uitate
Te crezi un vraci fixat pe draci,daca-i asa eu-s preot, suge-o si te iert de pacate - 1 slab rau
Vrei sa fii luat de bun, dar ma mir ca n-ai luat inca ban,
Esti mai de ras ca Stan si Bran gen Ghita, cel mai popular cioban! – 1 la fel
Periculos gen Azorel dar fara oua, ca un delfin pe o terasa zici ca te-am agasat
Ai tovarasi in spate ce ti-o trag, 3 odata ca Cerber, functionezi prost parca esti ancrasat. -3 primul prost “delfin pe terasa”? wtf? P-back in schhimb pe al doilea, un vers destul de bun, desi finalul e fortat.
 
VST:7
 
Cand o vad pe ma-ta sunt morar, atata apa-i dau la moara
Dar totusi pot s-o las sa moara, tot ce e prost tre' sa dispara! – 2 oarecum pt jocuri de cuvinte
Ca super Mario, imi arat puterile, probabil ai sa cazi
Sau cum zici tu: "put(i)eri", problema e ca puti si azi! – 2 un pic de umor, dar primitiva constructia si fortata
Rimele tale-s invechite, lipite cu chit, dar tot tampite
Nici de le-arunci in Reuss, nu cred c-ar fi mai reusite.. – 2 Reuss-reusite, ok, dar cam fara forta
Situatie fatidica a fost momentul in care te-ai nascut
Macar de erai in Sparta, cum era ma-ta cand te-a recunoscut..  -1 slab de final
 
zEn:12
 
Ma ingeri?propunere nefasta de deepthroat,Sasha sub acoperire,tu ca un meserias la negru,faci trotuaru
Iisus ii sus,eo-s tamplaru ce-ti sculpteaza-n minte,ia aminte ca tu esti cel de face oral de nu-i ajunge orarul – 3 p-back.
Zi-mi Luigi ca'n runda asta-s fratele pe verde,iau ciuperci sa-mi creasca cota,tu te cotesti cand vezi ca vin
Si de-ar fi sa plec dau divin,in runda asta-ti frec de-a punchuri de-ti iese duhul,zi-mi Aladin... – 3 bai e bun
Citindu-ti rundele am observat ca te exprimi ca pula-n versuri scurte,zEn iti da lectii apoi vine sa te-asculte din ele
Apoi vine sa-ti asculte pledoaria,sa-ti marcheze copilaria c-o runda ca la carte de-ti iese sange prin piele. – 2 nu
La mine-n minte sabat de iele,tu cu vrajeala ieftina,dume de colt de bloc,ghici ce?n-ai noroc,azi eu te ard pe rug
Si ca sa-ti bat cuie-n cosciug iti zic ca daca dai apa la moara nu esti morar ci doar un bou ce tragi la jug. – 4 J) bai asa da, cel mai bun din battle. P-back tare, cu umor!

Battle cel mult ok, destul de slabut de ambele parti.

VST, incerci mult prea multe chestii tehnice si pierzi din sens. Tehnica conteaza evident, dar e battle scris, conteaza mult mai mult sensul, punch-urile, puterea lor. Continua.

zEn, cam la fel si tu, te complici inutil cateodata. Am vazut totusi cateva idei bune, sclipiri pe ici pe colo. Renunta te rog la versurile astea uriase, e foarte nasol de citit si votat cand rima de final e abia pe al doilea rand.

Pt amandoi: mare atentie! faceti tot posibilul sa nu aveti autodropuri si incercati sa intoarceti pe toate partile punchurile inainte de a le da, ca sa nu lasati loc de p-backuri.

Vot zEn, bafta!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Sam Noi 02, 2013 5:12 pm

Rundele le-am dat special cu versuri lungi,am vrut sa vad daca-mi iese:D.Sunt destul de greu de facut si sa prinzi wp-uri si aliteratii cu sens in versuri asa lungi.
Umectare- umezire(wp cu tare-umezire,got it?)
fatidic- cu sensul de profetic
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Vin Noi 08, 2013 11:12 pm

Acum am vazut asta.
Da got it din prima, dar tot mi se pare aiurea. Putea sa ti-o intoarca lejer, gen "ma pis pe tine pana te inmoi"; am inteles ce-ai vrut sa faci, dar nu merita deloc riscul.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Dec 26, 2013 8:34 am

Battle incheiat, castigator zEn cu 1-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: zEn vs VST - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum