Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

+6
MagicMan
OZN
Static
GeSStapo
scriitor
xtr3mu
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Sept 18, 2013 4:53 pm

sistem xyyx, x suntem noi,  8 versuri, maxim 5 voturi bune, 3-0 KO, reply maxim 5 zile 

Bafta!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Lun Sept 23, 2013 12:34 am

Faceti-va temele ca webdesignerii fiindca va rupem tampla
Gesstapo e-o pizda TAMPITA, de-aia Static sta sub TAMPA.
Ramaneti in pana ca fulgii si ca o orgie in TNA va bag in Abis!
Cica Zetu-si scrie rimele 'nainte de culcare sa aiba runde de vis.
Cu toate ca-s lurid, pentru Gesstapo as putea sa fiu si ludic,
Fiindca-i cap patrat l-am COMPLEXat si l-am facut cub rubic.
Sunteti ca perfuziile - va bag in coma ... folosindu-mi li-ri-ca
Pe final va zic ce crede pula mea despre voi: tine-ti-o tot asa!

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Mier Sept 25, 2013 12:20 am

Ai dat o runda intr-atat de proasta încât pot sa jur ca ti-au crescut ţâţe , lasa nu-i nimic
Sa-mi zică si mie cineva , Alter este gagica lu’ Watson sau X ca-s putin nedumerit zic,
Ca i-am prins in ce faceau un 69 , asa timizi si pe ascuns toata lumea stia dar ia ,
Cand m-am dus sa-i separ ca ma scârbea imaginea , ei suparăți ca le-am rupt muia !
Esti precum Creanga – Scriitoru’ pulii ! Eu scriu pizdos , citeste-mi runda bai frate
Ramane surprins gen: Sa-mi bag pula! Crezand ca asta o sa-l scape de virginitate
Voi veniti in betal cu atitudine de sinistrat , eu va bat de va suna apa-n cap , dar fie ,
Cand le zic c-o sa le trag o clanţa , dobitocii s-au apucat sa caute cuvinte cheie…
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Sept 29, 2013 3:18 pm

Vă las cu fise pe ochi, nu ziceţi că nu dau pe voi doi bani
Vin cu SS, nu vă văd bine: zgârciţi la dume, cam jidani
Alterică, aici e ca-n bukkake: 'te-n sloboz, prietenaş!
Ia zi, ai vrea să şi câştigi? Eşti somnambul: visezi, fă paşi
X dă cu scriitor, e de-nţeles, lăsând deoparte glumele
El nici când face topic nu ştie cum să işi scrie numele
Cică e luat, e-adevărat, l-am luat cam toţi de prost de fapt
Cu el nu-i stres, nudist la Pol: n-are nimic de arătat.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Oct 01, 2013 12:42 pm

Stiti cine-i mai prost ca Static? Zetu! L-am vazut toti: "bravo coaie!" Smile)
Ca apropo de TNA, asta umbla cu solnita-n buzunare: sare la bataie!
E-adevarat sunt luat, da' tot ii scot muista-n oras ca-mi face...placere:
Io-i trag de ţâţe langa pubele, el trage de-o bere si se face pulbere!
SS, am gasit cuvintele cheie din runda ta, 'mi-as pula-n ea: scrii pizdos!
Rupi mui?! Curios! Buzele ti le cos si-apoi iti dau pana rup tacerea furios!
Xtr3mu - scriitor sclipitor va scuipa-n tort si dorinta i se-ndeplineste:
E Dumnezeul vostru si puteti spune ca cineva acolo sus va "iubeste"!


Pace si se poate vota pe text si argumentat! 
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Oct 01, 2013 1:07 pm

Ai mai pus si linkul ala, noi parca n-am fi-n crew...am dat mai multe battle-uri unul impotriva celuilalt decat in aceeasi echipa Smile)

Bafta la baieti!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Oct 01, 2013 1:09 pm

Smile)) pai daca am da in aceeasi echipa cine ne-ar putea bate vreodata?! (a se considera o provocare pt oricine, da!)
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Mar Oct 01, 2013 5:26 pm

X aberezi masiv . Smile) Spor la vot , noroace pana data viitoare .
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Oct 03, 2013 2:23 pm

Am uitat sa zic, daca vine Craciunul si e tot 0-0, castigam noi.

PS: care voteaza cu xtr3mu si Alterica, suge pula! Am pus virgula, sa nu fie confuzii.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Oct 03, 2013 2:41 pm

Smile)) deci puteti vota cu scriitor si xt3mu
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Joi Oct 03, 2013 6:53 pm

Voi sunteți vice versa deci ... Smile)
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Dum Oct 06, 2013 11:54 am

scriitor a scris:Faceti-va temele ca webdesignerii fiindca va rupem tampla
Gesstapo e-o pizda TAMPITA, de-aia Static sta sub TAMPA. - 3, sa zicem asa.
Ramaneti in pana ca fulgii si ca o orgie in TNA va bag in Abis!
Cica Zetu-si scrie rimele 'nainte de culcare sa aiba runde de vis. - 4, imi place versul 2, bun.
Cu toate ca-s lurid, pentru Gesstapo as putea sa fiu si ludic,
Fiindca-i cap patrat l-am COMPLEXat si l-am facut cub rubic. - 4, bun atac, jocuri de cuvinte, dar cam atat.
Sunteti ca perfuziile - va bag in coma ... folosindu-mi li-ri-ca
Pe final va zic ce crede pula mea despre voi: tine-ti-o tot asa! - 5, atitudine, umor, dar cu indulgenta 5, puteai pe primul vers sa pregatesti mai bine


GeSStapo a scris:
Ai dat o runda intr-atat de proasta încât pot sa jur ca ti-au crescut ţâţe , lasa nu-i nimic
Sa-mi zică si mie cineva , Alter este gagica lu’ Watson sau X ca-s putin nedumerit zic, - 3, e ok, dar nu loveste puternic.
Ca i-am prins in ce faceau un 69 , asa timizi si pe ascuns toata lumea stia dar ia ,
Cand m-am dus sa-i separ ca ma scârbea imaginea , ei suparăți ca le-am rupt muia ! - 5, umor si finete, bravo, imi place.
Esti precum Creanga – Scriitoru’ pulii ! Eu scriu pizdos , citeste-mi runda bai frate
Ramane surprins gen: Sa-mi bag pula! Crezand ca asta o sa-l scape de virginitate - 4, si asta-i buna.
Voi veniti in betal cu atitudine de sinistrat , eu va bat de va suna apa-n cap , dar fie ,
Cand le zic c-o sa le trag o clanţa , dobitocii s-au apucat sa caute cuvinte cheie… - 5, da, da. misto final, legat bine.


Static a scris:
Vă las cu fise pe ochi, nu ziceţi că nu dau pe voi doi bani
Vin cu SS, nu vă văd bine: zgârciţi la dume, cam jidani - 3, bun, dar parca aruncata in graba.
Alterică, aici e ca-n bukkake: 'te-n sloboz, prietenaş!
Ia zi, ai vrea să şi câştigi? Eşti somnambul: visezi, fă paşi - 4, mai bun.
X dă cu scriitor, e de-nţeles, lăsând deoparte glumele
El nici când face topic nu ştie cum să işi scrie numele - 5, ai speculat bine, citisem battle-ul runda cu runda si am observat Smile
Cică e luat, e-adevărat, l-am luat cam toţi de prost de fapt
Cu el nu-i stres, nudist la Pol: n-are nimic de arătat. - 4, ok.


xtr3mu a scris:
Stiti cine-i mai prost ca Static? Zetu! L-am vazut toti: "bravo coaie!" Smile)
Ca apropo de TNA, asta umbla cu solnita-n buzunare: sare la bataie! - 4, parca fortata, puteai s-o scoti mai bine.
E-adevarat sunt luat, da' tot ii scot muista-n oras ca-mi face...placere:
Io-i trag de ţâţe langa pubele, el trage de-o bere si se face pulbere! - 3, speram la altceva.
SS, am gasit cuvintele cheie din runda ta, 'mi-as pula-n ea: scrii pizdos!
Rupi mui?! Curios! Buzele ti le cos si-apoi iti dau pana rup tacerea furios! - 5, bun bun.
Xtr3mu - scriitor sclipitor va scuipa-n tort si dorinta i se-ndeplineste:
E Dumnezeul vostru si puteti spune ca cineva acolo sus va "iubeste"! - 3, doar ok.
Scriitor, o runda buna, medie, ca la toti de altfel, din cate am observat la 2 vs. 2, ideile bune sunt pastrate, astea-s asa de dezmortire.

Gesstapo, runda placuta la vedere, si te-aitinut bine, metrica ar mai trebui lucrata.

Static & xtr3mu, voi puteti mai mult, si asteptam ceva mai mult de la voi, dar a fost ok.

Scriitor & xtr3mu = 16 + 15 = 31
Gesstapo & Static = 17 + 16 = 33.

Vot Gesstapo si Static.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Joi Oct 10, 2013 2:41 pm

scriitor a scris:Faceti-va temele ca webdesignerii fiindca va rupem tampla
Gesstapo e-o pizda TAMPITA, de-aia Static sta sub TAMPA. 3 imi place inceputul, dar asteptam altceva pe versul doi
Ramaneti in pana ca fulgii si ca o orgie in TNA va bag in Abis!
Cica Zetu-si scrie rimele 'nainte de culcare sa aiba runde de vis. 4.5 bun asta
Cu toate ca-s lurid, pentru Gesstapo as putea sa fiu si ludic,
Fiindca-i cap patrat l-am COMPLEXat si l-am facut cub rubic. 3.5 bun, dar nu ma rupe
Sunteti ca perfuziile - va bag in coma ... folosindu-mi li-ri-ca
Pe final va zic ce crede pula mea despre voi: tine-ti-o tot asa! 5 asa se incheie o runda
GeSStapo a scris:Ai dat o runda intr-atat de proasta încât pot sa jur ca ti-au crescut ţâţe , lasa nu-i nimic
Sa-mi zică si mie cineva , Alter este gagica lu’ Watson sau X ca-s putin nedumerit zic, 3 nu are acel ceva, chiar daca iti continui ideea
Ca i-am prins in ce faceau un 69 , asa timizi si pe ascuns toata lumea stia dar ia ,
Cand m-am dus sa-i separ ca ma scârbea imaginea , ei suparăți ca le-am rupt muia ! 5 :Dbun
Esti precum Creanga – Scriitoru’ pulii ! Eu scriu pizdos , citeste-mi runda bai frate
Ramane surprins gen: Sa-mi bag pula! Crezand ca asta o sa-l scape de virginitate 4 bun si asta
Voi veniti in betal cu atitudine de sinistrat , eu va bat de va suna apa-n cap , dar fie ,
Cand le zic c-o sa le trag o clanţa , dobitocii s-au apucat sa caute cuvinte cheie… 4 cred ca e cea mai buna runda a ta de pana acum, felicitari
Static a scris:
Vă las cu fise pe ochi, nu ziceţi că nu dau pe voi doi bani
Vin cu SS, nu vă văd bine: zgârciţi la dume, cam jidani 3 nu e rau, dar astept mai multe de la tine
Alterică, aici e ca-n bukkake: 'te-n sloboz, prietenaş!
Ia zi, ai vrea să şi câştigi? Eşti somnambul: visezi, fă paşi 4 bun asta
X dă cu scriitor, e de-nţeles, lăsând deoparte glumele
El nici când face topic nu ştie cum să işi scrie numele 5 haha, asteptam ceva legat de asta
Cică e luat, e-adevărat, l-am luat cam toţi de prost de fapt
Cu el nu-i stres, nudist la Pol: n-are nimic de arătat. 4.5 scurt si la obiect, imi place
xtr3mu a scris:Stiti cine-i mai prost ca Static? Zetu! L-am vazut toti: "bravo coaie!" scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Icon_smile)
Ca apropo de TNA, asta umbla cu solnita-n buzunare: sare la bataie!  4 bun inceput
E-adevarat sunt luat, da' tot ii scot muista-n oras ca-mi face...placere:
Io-i trag de ţâţe langa pubele, el trage de-o bere si se face pulbere! 3 asta e mai slab
SS, am gasit cuvintele cheie din runda ta, 'mi-as pula-n ea: scrii pizdos!
Rupi mui?! Curios! Buzele ti le cos si-apoi iti dau pana rup tacerea furios! 5 bun pb
Xtr3mu - scriitor sclipitor va scuipa-n tort si dorinta i se-ndeplineste:
E Dumnezeul vostru si puteti spune ca cineva acolo sus va "iubeste"! 4 bun si finalul


scriitor & xtr3mu: 16 + 16 = 32
GeSStapo & Static: 16 + 16.5 = 32.5

Un battle bun, desi se putea mai bine. Scriitor, am vazut runde mai bune la tine, dar nu a fost rau; GeSStapo, mi-a placut cum ai dat, chiar daca te-ai intins cam mult, a fost o runda buna; Static si xtr3mu de la voi asteptam ceva mai mult Very Happy

Diferenta mica, vot GeSStapo si Static




MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de saiy Lun Oct 14, 2013 5:16 pm


Faceti-va temele ca webdesignerii fiindca va rupem tampla
Gesstapo e-o pizda TAMPITA, de-aia Static sta sub TAMPA. - 3p e ok pentru inceput.puteai mai mult in primul vers.
Ramaneti in pana ca fulgii si ca o orgie in TNA va bag in Abis
Cica Zetu-si scrie rimele 'nainte de culcare sa aiba runde de vis. 3.5p umor din plin.
Cu toate ca-s lurid, pentru Gesstapo as putea sa fiu si ludic,
Fiindca-i cap patrat l-am COMPLEXat si l-am facut cub rubic. 2p pt jocul de cuvinte. nimic deosebit.
Sunteti ca perfuziile - va bag in coma ... folosindu-mi li-ri-ca
Pe final va zic ce crede pula mea despre voi: tine-ti-o tot asa! 2,5p primul vers este prea facil

scriitor=11p


Ai dat o runda intr-atat de proasta încât pot sa jur ca ti-au crescut ţâţe , lasa nu-i nimic
Sa-mi zică si mie cineva , Alter este gagica lu’ Watson sau X ca-s putin nedumerit zic,- 1,5p mult prea lung si loveste mult prea putin
Ca i-am prins in ce faceau un 69 , asa timizi si pe ascuns toata lumea stia dar ia ,
Cand m-am dus sa-i separ ca ma scârbea imaginea , ei suparăți ca le-am rupt muia ! -3p un bar bun,dar nu e pe gustul meu.
Esti precum Creanga – Scriitoru’ pulii ! Eu scriu pizdos , citeste-mi runda bai frate
Ramane surprins gen: Sa-mi bag pula! Crezand ca asta o sa-l scape de virginitate -2,5p primul vers e mult prea "sarac"
Voi veniti in betal cu atitudine de sinistrat , eu va bat de va suna apa-n cap , dar fie ,
Cand le zic c-o sa le trag o clanţa , dobitocii s-au apucat sa caute cuvinte cheie… 2.5p nu aduce nimic nou.idei reciclate bine.

gesstapo=9,5p




Vă las cu fise pe ochi, nu ziceţi că nu dau pe voi doi bani
Vin cu SS, nu vă văd bine: zgârciţi la dume, cam jidani - 2p prea simplut pentru nivelul tau.
Alterică, aici e ca-n bukkake: 'te-n sloboz, prietenaş!
Ia zi, ai vrea să şi câştigi? Eşti somnambul: visezi, fă paşi- 2.5p e ok,dar lipseste ceva.
X dă cu scriitor, e de-nţeles, lăsând deoparte glumele
El nici când face topic nu ştie cum să işi scrie numele 4p are de toate.cel mai bun bar.
Cică e luat, e-adevărat, l-am luat cam toţi de prost de fapt
Cu el nu-i stres, nudist la Pol: n-are nimic de arătat.3p-final bunicel.

static-11,5p




Stiti cine-i mai prost ca Static? Zetu! L-am vazut toti: "bravo coaie!"
Ca apropo de TNA, asta umbla cu solnita-n buzunare: sare la bataie! -4p e pe gustul meu.un inceput perfect.
E-adevarat sunt luat, da' tot ii scot muista-n oras ca-mi face...placere:
Io-i trag de ţâţe langa pubele, el trage de-o bere si se face pulbere! -1,5p un bar slab.nu loveste cu nimic.
SS, am gasit cuvintele cheie din runda ta, 'mi-as pula-n ea: scrii pizdos!
Rupi mui?! Curios! Buzele ti le cos si-apoi iti dau pana rup tacerea furios! -4,5p foarte bun.nu e nimic de adaugat.
Xtr3mu - scriitor sclipitor va scuipa-n tort si dorinta i se-ndeplineste:
E Dumnezeul vostru si puteti spune ca cineva acolo sus va "iubeste"! -2p sfarsit slab dupa parerea mea.ai incercat ceva dar fara rezultat.

x-12p




Scriitor o runda ok ,idei bune (puteai sa le formulezi mai bine).ai baruri in care primul vers e foarte slab.
Gesstapo dupa parerea mea ai avut cea mai slaba runda.metrica e dezordonata ,iar unele idei nu par sa fie lucrate cu atentie.se vede potential.
Static o runda mediocra pentru nivelul tau.
x ai avut 2 strofe foarte bune dar alte 2 slabe.imi place atitudinea ta.


vot x si scriitor
saiy
saiy
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 177
Reputatie : 217
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Oct 14, 2013 5:28 pm

am avut 2 strofe bune? Smile)) daca zici tu .. pastreaza ce fumezi si pt mine
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Mar Oct 15, 2013 5:26 pm

X 2 fumuri si o dai mai departe. Smile
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mar Oct 15, 2013 5:49 pm

Ba saiy, eu am zis mai sus ce se intampla daca votezi cu astia, treaba ta acum...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Oct 23, 2013 12:19 pm

scriitor a scris:Faceti-va temele ca webdesignerii fiindca va rupem tampla
Gesstapo e-o pizda TAMPITA, de-aia Static sta sub TAMPA. - 3. Slăbuţ joc de cuvinte.
Ramaneti in pana ca fulgii si ca o orgie in TNA va bag in Abis!
Cica Zetu-si scrie rimele 'nainte de culcare sa aiba runde de vis. - 3. La fel.
Cu toate ca-s lurid, pentru Gesstapo as putea sa fiu si ludic,
Fiindca-i cap patrat l-am COMPLEXat si l-am facut cub rubic. - 3. Meh. Tot pe-acolo.
Sunteti ca perfuziile - va bag in coma ... folosindu-mi li-ri-ca
Pe final va zic ce crede pula mea despre voi: tine-ti-o tot asa! - 3. Eşti un fel de rege al jocurilor de cuvinte aproape amuzante dar nu prea...
GeSStapo a scris:Ai dat o runda intr-atat de proasta încât pot sa jur ca ti-au crescut ţâţe , lasa nu-i nimic
Sa-mi zică si mie cineva , Alter este gagica lu’ Watson sau X ca-s putin nedumerit zic, - 3. Nu prea.
Ca i-am prins in ce faceau un 69 , asa timizi si pe ascuns toata lumea stia dar ia ,
Cand m-am dus sa-i separ ca ma scârbea imaginea , ei suparăți ca le-am rupt muia ! - 2. Chiar deloc.
Esti precum Creanga – Scriitoru’ pulii ! Eu scriu pizdos , citeste-mi runda bai frate
Ramane surprins gen: Sa-mi bag pula! Crezand ca asta o sa-l scape de virginitate - 3. Ceva mai bine.
Voi veniti in betal cu atitudine de sinistrat , eu va bat de va suna apa-n cap , dar fie ,
Cand le zic c-o sa le trag o clanţa , dobitocii s-au apucat sa caute cuvinte cheie… - 2. Vechi.
Static a scris:Vă las cu fise pe ochi, nu ziceţi că nu dau pe voi doi bani
Vin cu SS, nu vă văd bine: zgârciţi la dume, cam jidani - 4. Buuun.
Alterică, aici e ca-n bukkake: 'te-n sloboz, prietenaş!
Ia zi, ai vrea să şi câştigi? Eşti somnambul: visezi, fă paşi - 4. Şi asta.
X dă cu scriitor, e de-nţeles, lăsând deoparte glumele
El nici când face topic nu ştie cum să işi scrie numele - 3. Smile)
Cică e luat, e-adevărat, l-am luat cam toţi de prost de fapt
Cu el nu-i stres, nudist la Pol: n-are nimic de arătat. - 4. Bun şi ăsta. Da vorba aia, unii au ce arăta: "I'm so hot I could stand still and pour sweat/In the North Pole, fully naked with my balls wet" Very Happy
xtr3mu a scris:Stiti cine-i mai prost ca Static? Zetu! L-am vazut toti: "bravo coaie!"
Ca apropo de TNA, asta umbla cu solnita-n buzunare: sare la bataie! - 4. Bun.
E-adevarat sunt luat, da' tot ii scot muista-n oras ca-mi face...placere:
Io-i trag de ţâţe langa pubele, el trage de-o bere si se face pulbere! - 3. Să înţeleg că ăsta fu personal? Smile
SS, am gasit cuvintele cheie din runda ta, 'mi-as pula-n ea: scrii pizdos!
Rupi mui?! Curios! Buzele ti le cos si-apoi iti dau pana rup tacerea furios! - 4. Ceva mai complex.
Xtr3mu - scriitor sclipitor va scuipa-n tort si dorinta i se-ndeplineste:
E Dumnezeul vostru si puteti spune ca cineva acolo sus va "iubeste"! - 3. Slăbuţ baru.
Să vedem:
scriitor + xtr3mu - 12 + 14 = 26 pct.
GeSStapo + Static - 10 + 15 = 25 pct.

Vot scriitor şi xtr3mu. Cu menţiunea cu Stăticu a avut cea mai bună rundă.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mier Oct 23, 2013 3:16 pm

scriitor 6 a scris:Faceti-va temele ca webdesignerii fiindca va rupem tampla
Gesstapo e-o pizda TAMPITA, de-aia Static sta sub TAMPA. - 1 wp okish in primul vers, personal slab, punch nu prea
Ramaneti in pana ca fulgii si ca o orgie in TNA va bag in Abis!
Cica Zetu-si scrie rimele 'nainte de culcare sa aiba runde de vis. - 2 iar, wp ok dar ceva mai mult umor. still not packing
Cu toate ca-s lurid, pentru Gesstapo as putea sa fiu si ludic,
Fiindca-i cap patrat l-am COMPLEXat si l-am facut cub rubic.- 1 la fel ca-n primul bar, desi bar e cam mult spus
Sunteti ca perfuziile - va bag in coma ... folosindu-mi li-ri-ca
Pe final va zic ce crede pula mea despre voi: tine-ti-o tot asa! - 2 mirror image. 
GeSStapo 6 a scris:Ai dat o runda intr-atat de proasta încât pot sa jur ca ti-au crescut ţâţe , lasa nu-i nimic
Sa-mi zică si mie cineva , Alter este gagica lu’ Watson sau X ca-s putin nedumerit zic, - 1 pentru incercarea aia de personal, dar nu prea re nimic barul
Ca i-am prins in ce faceau un 69 , asa timizi si pe ascuns toata lumea stia dar ia ,
Cand m-am dus sa-i separ ca ma scârbea imaginea , ei suparăți ca le-am rupt muia ! - 1 69-despartit-rupt muia. oarecum wp. dar de cand incepi si pana termini cam uiti ideea.
Esti precum Creanga – Scriitoru’ pulii ! Eu scriu pizdos , citeste-mi runda bai frate
Ramane surprins gen: Sa-mi bag pula! Crezand ca asta o sa-l scape de virginitate - 2 acum parca mai misca ceva. Primul vers e mai tare ca al 2-lea. Ar fi trebuit sa pregateasca ceva..
Voi veniti in betal cu atitudine de sinistrat , eu va bat de va suna apa-n cap , dar fie ,
Cand le zic c-o sa le trag o clanţa , dobitocii s-au apucat sa caute cuvinte cheie… - 2 progres, dar prea putin. ai mancat juma' de runda degeaba
Static 14 a scris:Vă las cu fise pe ochi, nu ziceţi că nu dau pe voi doi bani
Vin cu SS, nu vă văd bine: zgârciţi la dume, cam jidani - 2 wp dragut pe primul vers, continuitate, dar nu rupe
Alterică, aici e ca-n bukkake: 'te-n sloboz, prietenaş!
Ia zi, ai vrea să şi câştigi? Eşti somnambul: visezi, fă paşi - 3 wp misto de 2 ori. intoarsa aia cu somnul, cam cat juma de runda a lu alterica
X dă cu scriitor, e de-nţeles, lăsând deoparte glumele
El nici când face topic nu ştie cum să işi scrie numele - 5 asta e in toate felurile!!!
Cică e luat, e-adevărat, l-am luat cam toţi de prost de fapt
Cu el nu-i stres, nudist la Pol: n-are nimic de arătat. - 4 wp, caterinca si 2 lovituri in 2 versuri. daca era si personal era si el de 5
xtr3mu 15 a scris:Stiti cine-i mai prost ca Static? Zetu! L-am vazut toti: "bravo coaie!" Smile)
Ca apropo de TNA, asta umbla cu solnita-n buzunare: sare la bataie! - 3 asta imi place. nu e genul rupere, dar are ceva
E-adevarat sunt luat, da' tot ii scot muista-n oras ca-mi face...placere:
Io-i trag de ţâţe langa pubele, el trage de-o bere si se face pulbere! - 4 aaahahahah. tehnic si wordplay asa si caterinca. placere/pubele/pulbere tare!
SS, am gasit cuvintele cheie din runda ta, 'mi-as pula-n ea: scrii pizdos!
Rupi mui?! Curios! Buzele ti le cos si-apoi iti dau pana rup tacerea furios! - 3 ai vrut tu ceva dar parca te-ai pierdut in detalii. plus ca primul vers e cam meh
Xtr3mu - scriitor sclipitor va scuipa-n tort si dorinta i se-ndeplineste:
E Dumnezeul vostru si puteti spune ca cineva acolo sus va "iubeste"! - 5 aolo cum e asta!!!!!!


Pace si se poate vota pe text si argumentat! 
Vot la fotofinish xtr3mu si scriitor. GeSStapo si alterica au fost si ei pe acolo. Nu stiu, parca a fost incalzire si mai aveau nevoie de inc-o runda sa arate ce pot. A fost intre Static si Xu cu mentiunea ca Static a luat mentiune si icsu coronita. Cel mai bar al lui Static a fost cu adresa si X a dat pentru amandoi in ala de 5. Mie mi-a placut mai mult.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mier Oct 23, 2013 3:29 pm

multam fain votantilor ... mai ales celor ce au votat cu noi Smile)) pace la bajeti!
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de GeSStapo Mier Oct 23, 2013 5:01 pm

Destul de ciudate voturile. Tin sa zic ca nu mai am nici cea mai mica idee pe ce pula mea se acorda punctele astea. Da' in fine, voi sunteti aia' cu "experienta". Spor.
GeSStapo
GeSStapo
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 565
Reputatie : 600
Data de inscriere : 26/12/2012

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mier Oct 23, 2013 5:07 pm

ma' men. voturile, of course, sunt subiective. si punctele alea sunt asa pentru referinta, sa ai ceva quantificabil. ideea e ca mi-a placut mai mult ce a scris alterica decat ce ai scris tu si mai mult ce a scris x, fata de ce a scris static. asta, 1. Doi, am vazut ca poti mai bine si asta a fost sub asteptari. Valabil si pentru alterica. Daca ar fi sa sparg runda pe criterii de battle si sa facem o scara de notare, nu stiu daca ai ajunge la cifra ai. Dar, iarasi, indiferent ca folosim toti acelasi fel de notare sau nu, toata treaba e subiectiva. Si daca ai vrea argumentare strict pe text, fara cifre, pot sa fac si asta. Doar ca mi-ar lua mai mult timp si rezultatul ar fi acelasi. Pentru ca mi-au placut mai mult 'ailalti. Dar, daca vrei, for the sake of the argument, pot face si asta.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Oct 23, 2013 5:31 pm

Nu mai ciudat decât faptul că ai dat 8 versuri fără niciun punch... Adică, singurul lucru asemănător unui punch e ultimul vers, dar e atâââââât de uzat și-n muzică și-n battle că nu mai are niciun zvâc!... Un punch bun se poate baza pe umor, pe agresivitate, pe jocuri de cuvinte sau pe toate la un loc, dar niciunul dintre elementele astea nu face doi bani dacă nu-i inovație pe undeva pe acolo. Tu ai toate astea, în special wordplay, dar nu are impact. Ca și Alterică, în battle-ul ăsta, cel puțin.
Și nu știu de mai trebuie explicată subiectivitatea inerentă și intrinsecă (sunt nenorocitul de arhitect! Sau doar Alterică.) a voturilor după atâta vreme... Lucrul elegant de făcut, dacă nu-ți convine un vot este să spui ce anume nu-ți convine sau să anulezi votul, nu să lași comentarii de astea de ștrumf pasiv-agresiv. Razz
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Mier Oct 23, 2013 7:59 pm

CreativeEgo a scris:...strumf pasiv-agresiv. Razz
=)))) Maxim.

Daca nu ma insel, battle incheiat, castigatori Xtremu si Scriitor cu 3-2!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Oct 23, 2013 9:37 pm

Nu-l suparati pe Gesstapo, ca va treziti cu el la reuniune ca va bate de va sar fulgii. Mie mi-a placut ce a dat omul.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor & xt3mu vs Static & GeSStapo - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum