Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

+2
CIOMOFUGLA
scriitor
6 participanți

In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Joi Apr 11, 2013 5:35 pm

xyyx - eu x
3-4 zile
primul la 3
8 versuri

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Joi Apr 11, 2013 5:54 pm

Dau peste Ciomo-homo rime, zici ca-i fan KaTaNa, striga No'Mo, stii?
Tu intri pe topicul cu femei, dai o laba si dupa stergi tot din history.
Ca sa ai timbru vocal te gandesti sa-nghiti un LSD. Fa si studio, bre!
Da' la ce prost esti pt. sonorizare iti cumperi doar monitoare... LCD.
Si sincer, coaie, ti-ai cam luat filme de cand a iesit "Trailer", nu gluma!
Tot mimezi ca un actor, dar tu pe PLATOU poti sa fii maxim o leguma.
Si-am inteles de ce vrei la reuniune, bai asta asa prost ca dai in balti:
De cand te uiti la EtnoTV iti cam place brasoveanca... si vrei sa agati.

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Apr 12, 2013 3:40 pm

ciomo-homo rime, la modu clar ti-o iei in bot, n-ai coaie nici sa fi scrot
si cand ti-o dau la muie de fapt imi omori toti pruncii cu dintii, ca irod
fan katana, strig nomo', ca in betalu asta se stie cine-i menthoru'- ciomo
nici prin lcd nu te vad bine, bro', te fac cu ochii inchisi ca van damme pe tong po
si pe topicu asta dau ca pe ala cu femei deci te poti considera facut din laba
dintr-o singura si_laba si-s o leguma gen mazare ca din ce dai n-am inteles o boaba
eu-alpha tu in spate - beta, mi-am luat filme de zici ca-s reduceri la diverta
prost de bubui vii la tenis de masa cu racheta, iti fut doo sa-mi largesc paleta

n-ai gasi drumu spre victorie nici s-ai gps sau un atlas plin cu harti,
n-as da-n tine nici sa te cheme balti, panciurile tale-s ca la macelar ... din parti,
dau cu tine de toti peretii - tinci, gagicata-ti pune coarne-neam de vikingi
asta-i doar o fasaiala deci ghici: Ce vant il aduce pe scriitor pe aici?
asta-i plin de figuri se da rotund da de fapt e la modu are doar capu patrat
se stie bine ca atunci cand apelezi la creier o sa-ti dea mereu ...ocupat
scriitor esti atat de plictisitor ca tot ce pot sa mai fac e sa casc
nici nu ma mai strofoc cu ultimu vers ...END TASK
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Vin Apr 12, 2013 10:12 pm

Dau cartile pe fata pana la refren si vede lumea ce-i cu ultimul tau vers, fratioare.
Nu te da mare, ca te joc in picioare, nu-mi treci de genunchi ca niste aparatoare.
N-ai inteles o boaba? Esti prost! Dau peste cap biblia ca evolutia darwinista, draga:
Primul a fost ursul, i-a rupt D-Zeu mana si l-a facut pe Ciomo - copil facut din laba.
Desi avem runde de 8 versuri... a mea-i de 10. Esti un muist trist ca un emo-n filme xxx,
Voiam sa-ti dau cu bata-n moalele capului, dar la ce cap ai iti dau cu o casca de motociclist.
Vin peste tine cu Mafia ca DJ Paul si te Chis in freza, parca-l pun pe tine pe tatal lui Saul,
Ciomo face parte din generatia de aur... coclit, fiind singurul bou nascut in zodia taur.

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Vin Apr 12, 2013 11:16 pm

scriitor a scris:
Dau peste Ciomo-homo rime, zici ca-i fan KaTaNa, striga No'Mo, stii?
Tu intri pe topicul cu femei, dai o laba si dupa stergi tot din history. 3p. dragut atacul, desi fazele cu katana-no'mo sunt fumate.
Ca sa ai timbru vocal te gandesti sa-nghiti un LSD. Fa si studio, bre!
Da' la ce prost esti pt. sonorizare iti cumperi doar monitoare... LCD. 3p. doar ok, nu-l loveste foarte tare pe el. atitudinea e ok.
Si sincer, coaie, ti-ai cam luat filme de cand a iesit "Trailer", nu gluma!
Tot mimezi ca un actor, dar tu pe PLATOU poti sa fii maxim o leguma. 4p. buna asta.
Si-am inteles de ce vrei la reuniune, bai asta asa prost ca dai in balti:
De cand te uiti la EtnoTV iti cam place brasoveanca... si vrei sa agati. 2,5p. slab. io ti-am zis ca dai battle cu toti si nu stiu cate castigi.

CIOMOFUGLA a scris:
ciomo-homo rime, la modu clar ti-o iei in bot, n-ai coaie nici sa fi scrot
si cand ti-o dau la muie de fapt imi omori toti pruncii cu dintii, ca irod 4p. bun intors.
fan katana, strig nomo', ca in betalu asta se stie cine-i menthoru'- ciomo
nici prin lcd nu te vad bine, bro', te fac cu ochii inchisi ca van damme pe tong po 3p. ok, ok.
si pe topicu asta dau ca pe ala cu femei deci te poti considera facut din laba
dintr-o singura si_laba si-s o leguma gen mazare ca din ce dai n-am inteles o boaba 4,5p. au, au, au. bun.
eu-alpha tu in spate - beta, mi-am luat filme de zici ca-s reduceri la diverta
prost de bubui vii la tenis de masa cu racheta, iti fut doo sa-mi largesc paleta 3,5p. tare finalul

n-ai gasi drumu spre victorie nici s-ai gps sau un atlas plin cu harti,
n-as da-n tine nici sa te cheme balti, panciurile tale-s ca la macelar ... din parti, 2,5p. nu-i cine stie ce.
dau cu tine de toti peretii - tinci, gagicata-ti pune coarne-neam de vikingi
asta-i doar o fasaiala deci ghici: Ce vant il aduce pe scriitor pe aici? 3p. tare aia cu neam de vikingi.
asta-i plin de figuri se da rotund da de fapt e la modu are doar capu patrat
se stie bine ca atunci cand apelezi la creier o sa-ti dea mereu ...ocupat 4p. =)) tare
scriitor esti atat de plictisitor ca tot ce pot sa mai fac e sa casc
nici nu ma mai strofoc cu ultimu vers ...END TASK 2,5p. meh, nu mi-a placut finalul asta.

scriitor a scris:
Dau cartile pe fata pana la refren si vede lumea ce-i cu ultimul tau vers, fratioare.
Nu te da mare, ca te joc in picioare, nu-mi treci de genunchi ca niste aparatoare. 2,5p. slab, nu-mi place.
N-ai inteles o boaba? Esti prost! Dau peste cap biblia ca evolutia darwinista, draga:
Primul a fost ursul, i-a rupt D-Zeu mana si l-a facut pe Ciomo - copil facut din laba. 2p. bleaaaaah, ce-i asta ma?!
Desi avem runde de 8 versuri... a mea-i de 10. Esti un muist trist ca un emo-n filme xxx,
Voiam sa-ti dau cu bata-n moalele capului, dar la ce cap ai iti dau cu o casca de motociclist. 2p. nu, nu, nu.
Vin peste tine cu Mafia ca DJ Paul si te Chis in freza, parca-l pun pe tine pe tatal lui Saul,
Ciomo face parte din generatia de aur... coclit, fiind singurul bou nascut in zodia taur. 3p. sa zicem ca asta mai misca ceva.

Nu cred ca mai are rost sa adun punctele, CIOMO a fost clar peste. scriitor, nu mai da battle-uri cu toti, pentru ca se vede ca sunt date-n graba si dumele sunt slabe, multe dintre ele. Incearca sa dai 1-2 si sa le dai ca lumea, sa le gandesti, nu doar sa scrii 8 versuri in 30 de minute in care sa ai 1-2 dume refolosite.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Vin Apr 12, 2013 11:33 pm

Bine-ar fi sa nu mai votezi nici tu in graba. Smile

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Vin Apr 12, 2013 11:37 pm

Am citit de doua ori battle-ul, stai linistit. Mai termina cu aerele astea, ca n-ai dat mare branza... ca Saganaki.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de SictiR Lun Apr 15, 2013 12:11 pm

Votez cu ciomo. Se vede ca omul a dat runde mai consistente. mi-au placut mult mai mult, nu mai stau sa votez pe text ca n-are rost. no offence scriitor.
SictiR
SictiR
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 119
Reputatie : 149
Data de inscriere : 21/10/2012

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Lun Apr 15, 2013 6:11 pm

SictiR, nu accept votul. Iti dai seama ca ma consider mai bun. Oricum, nu te obosi sa votezi, ai demonstrat de ce esti capabil cu Static, asa ca nu consider c-o sa pricepi tu toate dumele.
Sper sa voteze cei mai experimentati.

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de SictiR Mar Apr 16, 2013 2:29 pm

Esti doar un copil infumurat si n-am cum sa-ti pricep dumele doar cand o sa prinda forma de dume. Am vazut ca apreciezi dumele pregnante ca o americanca insarcinata asa ca te insarcinez cu o parere. Glumele tale imi par anoste si indezirabile, nu mai zic ca-s mai puerile decat curul tau pe care scrie "playground" Unde evident prietenii tai de joaca se intalnesc cu tine. N-o sa mai primesti un vot si iti interzic sa votezi la mine. Hai SictiR
SictiR
SictiR
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 119
Reputatie : 149
Data de inscriere : 21/10/2012

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Mier Iun 19, 2013 11:44 am

nu mai fii asa de rau ma, lasa-l Sictir sa-si faca damblaua.


"ce glume ai si tu in tine..."

citez din desert, green peace!


apropo scriitor: de ce esti asa de serios in legatura cu voturile, ai nesiguranta cum ca n-ai dat bine? nu pe bune, fara suparare.
ca sa fiu on topic:
imi place cum scrii, doar ca ..esti negativist frate, adica ataci prea mult la persoana ca sa te poti ridica. daca vrei voturi "de la lume smechera" ...incerca sa accepti si sinceritatea altora, pentru ca doar asa vei reusi sa te ridici. ma-ntelegi?

"imi cer scuze daca n-am fost la subiect" .

stii proverbul ala , "cere si ti se va da..." - tu incerca sa-i gasesti metafora.

sunt textele tale, te admir pentru ca scrii si susti intr-un fel miscarea asta "de pe internet" .da' incerca sa accepti si sinceritatea, pentru ca poate altii au acceptat mult mai mult ...( exista si sacrificii, prietene Smile )
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de scriitor Mier Iun 19, 2013 12:32 pm

As accepta un vot daca n-ar avea 2 randuri... Sad

scriitor
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 739
Reputatie : 785
Data de inscriere : 09/03/2013

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Mier Iun 19, 2013 1:26 pm

eu unu te inteleg, si imi place ca iti aperi "punctul de vedere" ..

pe viitor sa fim mai intelegatori .. ( un sfat prietenesc )
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Sept 05, 2013 11:30 am

Battle incheiat, castigator CIOMO cu 1-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: scriitor vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum