Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

+3
bonatz
CIOMOFUGLA
Khader
7 participanți

In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Khader Lun Ian 21, 2013 4:56 pm

Timp de postare 3 zile.
Prin p.m. am stabilit împreună cu colegul să dăm 10 versuri fără cuvinte şi o temă de mine dată. Vom intra în pielea ipocritului. Succes!
Khader
Khader
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 237
Reputatie : 262
Data de inscriere : 17/10/2012

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Khader Mier Ian 23, 2013 6:01 pm

Doctrina hitleristă-i tare, sunt anti-ciori şi anti-gândire,
Atât timp cât Cheloo există, gândeşte el pentru mine.
De sine-s plin…de contradicţii, de frustrări şi superstiţii,
Da-s în tendinţe cu sistemul de convingeri fertilizat de Paraziţii.
Iar dacă-i unul la un milion, un om integru-n ţara mea,
Mă infiltrez şi io-ntre ei că-i versul meu, ce pula mea.
Pe mama n-o mai judecam dacă eram fiu de magnat,
Şi n-o ardeam cu dacă eram, dacă eram şi eu bogat,
Din pat mă scol la ora doişpe să-mi fac rutina la terasă,
Să-mi fac rost de ţigări "că mi-am uitat pachetu’ acasă".
Khader
Khader
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 237
Reputatie : 262
Data de inscriere : 17/10/2012

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Joi Ian 24, 2013 4:02 pm

Dragul meu alegator,
………..tu ma cunosti sti ca-ti vreau doar binele- Sa mor! Sti ca pentru tine trudesc ‘’cu spor’’
cat e ziua de lunga ma zbat de zor, alerg ca bezmeticu pe teren ca o echipa de fotbal fara antrenor
ma sacrific pentru voi ca si io-s din popor si in bugetu local dau Gol! dupa Gol! un bun marcator,
primaria noastra n-are sprijin de la centru d-aia-i ca cel mai prost oftalmolog si n-are nici un choir
parol! Ca n-am pus niciodata mana pe ceva ce nu-i al meu ca e pacat, poate doar am COMPLETAT
astia de la DNA exagereaza, eu sunt curat, un bordel pricajit cu 12 camere si heliport il numesc palat
dai in cacat! Sa vina sa mai ceara vr’un act, ca tot ce or sa primeasca e un scuipat, ia! ca m-am enervat.
Si ce ba dac-am furat? Da si fac: Am facut parc? Caini i-am castrat? Iarba am plantat? Asfalt n-am turnat?
Ce daca ma critica, lasa-i sa dea din gura, ca s-a schimbat puterea si nasu acu-i ministru deci ma doare-n pula!
Asa ca alege si o SA O DUCem mai bine impreuna, ba, Bula. Nu mai bine eu decat unu care FURA?
Cu stima
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de bonatz Sam Feb 02, 2013 10:57 am

Khader se pune destul de bine in pielea ipocritului, insa Ciomo a profitat la maxim de ideea "ipocritului" prin comparatia cu un om politic mincinos si discursul lui pentru alegator(i).

Imi plac referirile lui Khader la trupa Parazitii, duma cu omu' integru si ultimul bar. Mult mai bine organizata bucata lui, mult mai lizibila (poate io-s un ipocrit acum, ca ma dau profesor, dar aspectul - metrica, conteaza pentru mine).

Imi place maxim ideea lu' Ciomo, dar e foarte ciudat modul in care si-a formulat-o: versuri mult, mult prea lungi! Degeaba ai jocuri de cuvinte si dume tari, daca barul la tine e club (sper c-ai inteles ce vreau sa zic si nu te simti jignit sau ceva). Poate de asta s-au ferit si altii sa voteze pana acum, nu stiu. Mie mi-e greu sa votez pe text, aici.

Desigur, cand voi doi v-ati inteles la reguli, ati specificat 10 versuri, insa nu si masura (ar fi culmea!), deci ar fi aiurea sa-l votez pe Khader doar pentru simplul fapt ca bucata lui e mai ordonata; insa tu, profitand de faptul ca ai versuri lungi, ai avut mai multe ocazii de dume, jocuri de cuvinte 'n shit.

Pula mea! Astept si alte comentarii si dupa aceea am sa votez, ok?
bonatz
bonatz
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 101
Reputatie : 105
Data de inscriere : 04/01/2013

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Phlegm Man Dum Mar 03, 2013 12:52 pm

Hmmm, ce-i asta? Laughing

Khader, versurile-s puerile, cam fortate, curg ele mai greu la inceput, dar pe la mijlocul rundei parca-si dau drumul. Ceea ce e de punctat la tine e metrica, e ok.

CIOMO, chiar daca ai folosit interne, metrica e mult, mult prea mare. E obositor sa o citesti, chiar daca ai ceva idei mai bune ca Khader. Personal nu prea ma atrage cu nimic runda ta.

VOT Khader!
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MarianS Mar Apr 23, 2013 12:38 am

Din pacate exista oameni care se regasesc perfect in textele voastre Very Happy

Ok, Khader - metrica buna, descriere care-mi aduce aminte de cativa cunoscuti, lirica simplista
CIOMO - minus la metrica, descriere care-mi aduce aminte de ce imi anulez votul de fiecare data, interne, cateva comparatii bune

Vot CIOMOFUGLA
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de ovula4weed Lun Iun 03, 2013 4:45 pm

Khader,simplist metrica buna puteai totusi sa fi de-a dreptul ipocrit.Ciomo metrica e la kilometru 13 dar ideea care ai plasat-o pe scena e foarte tare,la mai multe baieti!!

Vot Ciomo'
ovula4weed
ovula4weed
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 405
Reputatie : 458
Data de inscriere : 06/04/2012
Varsta : 37
Localizare : Lugoj

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Sept 05, 2013 11:46 am

Freestyle incheiat, castigator CIOMO cu 2-1!

@ bonatz - mai bine scrii 3 randuri si votezi decat sa analizezi tot si dup-aia sa zici ca astepti sa vezi ce voteaza altii...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA Vs. Khader - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum