Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

+4
Dust
Otrava
CIOMOFUGLA
Harap
8 participanți

In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Harap Mier Dec 12, 2012 12:33 pm

3 zile,10 versuri,o tema fara cuvinte


Ultima editare efectuata de catre Harap in Vin Dec 14, 2012 11:00 am, editata de 2 ori
Harap
Harap
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 66
Reputatie : 86
Data de inscriere : 28/06/2011
Localizare : La a 2a pe stanga

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Dec 12, 2012 1:07 pm

esti sperietoarea si ii ceri vrajitorului din oz sa-ti dea minte
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Harap Joi Dec 13, 2012 9:39 pm

Vrajitorule,ia vino la taticu,sa-ti dau din licoarea magica sa te dezmortesc putin
Nici data nasterii n-am stiut-o cand m-am dus la primarie sa-mi fac buletin
Imi bate vantu-n cap,si nu deschide geamu ca ma trage curentu si nu ma mai dau jos din pat
Da-mi si mie un creier de forma,sa-mi tina de cald la cap,dar nu de ala de psihopat
Vreau si eu sa invat sa citesc,si texte cand ma duc in club sa am si eu ce sa bulesc
Un aragaz sau doua,dar dalea fara scurgeri,gen cel moldovenesc
Sa nu mai fiu prostu regatului,chiar m-am saturat de asta,mi-e pana peste cap
Am pana si un loc de parcare special,mai presus de cel pe care scrie handicap
Asa ca sefule,ai mila si da-mi si mie umpic de creier,acolo cat sa incapa
Sau iti e frica ca daca imi dai,o sa preiau regatu si o sa mori intr-o groapa ?


Ultima editare efectuata de catre Harap in Vin Dec 14, 2012 10:51 am, editata de 1 ori
Harap
Harap
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 66
Reputatie : 86
Data de inscriere : 28/06/2011
Localizare : La a 2a pe stanga

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Otrava Vin Dec 14, 2012 10:37 am

Merg pe carare, se vede ceva-n zare, o sperietoare,
Fug repede, dar se aproprie de mine, ce-o avea oare?
E o oglinda, imi spune-o pasarica, da-si apropie cracii,
Cand ma vede asa prost cum sunt,fara creier din cauza fricii.
Merg spre OZ, la vrajitor, omu e dealer bazat si renumit,
Poate mi-o da si mie 1g de creier, ca poate nu-i eremit,
Da-i bulangiu, asa ca ma duc la altu` cu marfa mai buna,
Vine garda, par suspect, ma duc langa el si-i zic in surdina:
Sunt prost, asa ca ajuta-ma, o tu, vrajitorule din Abras*,
La cat fosfor am bagat in mine nu ma mir ca sunt asa de gras.

Am scris cum am perceput.
*Abras - alt taram din mintea mea.
Otrava
Otrava
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 214
Reputatie : 268
Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 26

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Dust Sam Dec 15, 2012 11:08 am

Slabut free-ul nu prea imi place. Tema a fost destul de usoara, ma asteptam la doua runde care sa curga lin, cu multe dume si caterinca. Din pacate nu imi place cum ati dat.
Harap, ai dat oarecum pe tem, ai incercat tu ceva pe acolo dar nu prea ti-a iesit si ai si aglomerat runda destul de mult. Chestia cu editarea rundei nu se face, nu este fair-play si cam scazi in ochii lumii.
Otrava, parca ti-a iesit mai bine, ai tinut tema destul de bine, ai avut si ceva incercari de dume, parca ai dat mai bine ca Harap.

Vot Otrava!
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Harap Sam Dec 15, 2012 2:16 pm

Dust a scris:Slabut free-ul nu prea imi place. Tema a fost destul de usoara, ma asteptam la doua runde care sa curga lin, cu multe dume si caterinca. Din pacate nu imi place cum ati dat.
Harap, ai dat oarecum pe tem, ai incercat tu ceva pe acolo dar nu prea ti-a iesit si ai si aglomerat runda destul de mult. Chestia cu editarea rundei nu se face, nu este fair-play si cam scazi in ochii lumii.
Otrava, parca ti-a iesit mai bine, ai tinut tema destul de bine, ai avut si ceva incercari de dume, parca ai dat mai bine ca Harap.

Vot Otrava!

Am editat runda pentru ca am dat 8 versuri la inceput,si am uitat ca sunt 10,si am mai bagat 2
Harap
Harap
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 66
Reputatie : 86
Data de inscriere : 28/06/2011
Localizare : La a 2a pe stanga

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Breazu` Joi Dec 27, 2012 6:23 pm

In mare sunt de aceeasi parere cu Dust. Harap, cam deranjeaza metrica dar ai gasit niste rime bune. Otrava a fost mai pe tema.
Destul de echilibrat.

Vot Harap!
Breazu`
Breazu`
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 10
Reputatie : 12
Data de inscriere : 13/01/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Dec 27, 2012 6:31 pm

Fara a ma baga prea adanc in treaba voastra.. dar avand in vedere ca esti la inceput pe aici si in ale voturilor, as vrea ceva argumente mai multe, iar asta cu rime mai bune, e banaka.

Harap, Otrava, daca voi considerati ca asta-i vot valid..
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Otrava Joi Dec 27, 2012 6:33 pm

Frate, eu nu am nimic impotriva. Dar ar merge mai multe argumente.
Otrava
Otrava
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 214
Reputatie : 268
Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 26

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Breazu` Joi Dec 27, 2012 6:43 pm

Recunosc ca mai am multe de invatat si realizez faptul ca sunt la inceput. Asta e parerea mea.
Breazu`
Breazu`
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 10
Reputatie : 12
Data de inscriere : 13/01/2011
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Dec 27, 2012 7:07 pm

Pai o fi parerea, dar ori dai un vot calumea, cat se poate de bine argumentat, ori il anulam. Uita-te cum se voteaza, si poti sa revii cu votul.

Pana atunci, ramanem 2-0.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de MagicMan Vin Dec 28, 2012 1:50 pm

Un free slabut, desi tema nu pare asa greu de abordat.
Harap, ai cateva dume bune, dar versurile kilometrice nu dau bine deloc, iar finalul e dat in graba.
Otrava, ai picat mai bine pe tema, dar versurile au fost cam seci, iar uneori nici macar rima nu ai gasit-o.
Vot Harap, ai dat putin mai bine.

MagicMan
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 608
Reputatie : 673
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Campina

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de 'Reea Dum Dec 30, 2012 2:36 pm

Otrava: Mi-a placut mai mult cum ai dat pe tema decat Harap, pur si simplu versurile tale m-au facut sa-mi imaginez ceea ce ai scris, plus ca ai incercat sa faci ceva caterinca si din punctu' meu de vedere chiar ti-a iesit Very Happy

Harap: Ceea ce ai scris este incarcat si nu ai reusit sa creezi imagini, dar nici dumele nu au iesit... nu-mi exprima mai nimic...
Nu e pe gustu' meu... nu spun ca nu este bine ce ai scris, daca nu-mi place mie nu inseamna ca nu le place altora.


Vot Otrava !

'Reea
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 451
Reputatie : 485
Data de inscriere : 07/05/2011
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Ian 09, 2013 5:46 pm

Harap: Iti iese de minune vad, dar ai intrecut masura.. si nu spun doar de metrica. Serios, free-ul tau arata ca naiba, nu-mi place ca n-ai continuitate in versuri, nu ai o mica povestioara, tu doar vrei sa dovedesti ca esti prost.

Otrava: Imi place ca ai metrica ok si la tine se mai leaga, desi puteai sa incerci ceva mai amuzant. Oricum peste ce a dat Harap, se vede ca mai stii cu ce se mananca.

Vot Otrava.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Ian 09, 2013 5:47 pm

Freestyle incheiat, castigator Otrava cu 3-1.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT] Empty Re: Harap vs Otrava - [FREESTYLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum