Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

+2
Matrix
WTSN
6 participanți

In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Dum Oct 21, 2012 1:21 pm

8 versuri per runda
sistem XYYX
Timp de reply: 5 zile.
Primu' la 3 castiga. 3 voturi, nu 3 - ora...


Ultima editare efectuata de catre Watson in Lun Noi 19, 2012 11:11 am, editata de 3 ori
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Mier Oct 24, 2012 9:23 pm

Dau battle cu Neo - direct diabet, dau rime dulci ca Oreo
Da' faza e, ca azi vii in battle si maine pleci, parca esti Keo
Watson vine cu bucati tari ca niste roci, strivindu-ti capu'
Si da rapu' asta greu, tehnic ca L DOC - mereu altu'
Matrix incearca dume, scheme, dar ramane cu sechele
C-ar vrea sus in top, da' Watson - ghidus, il lasa fara schele
Nici la pamant nu-l iarta, ii cara pumni si picioare, ce sadic!
Paradox, ca Watson da divin in battle, parca-i un gen psaltic!
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Lun Oct 29, 2012 6:35 pm

Am auzit ca Doc are urme de buze la cur de cand se da Watson cu ruj,
Tehnic ca Messi, reprezint etapa urmatoare, Viitoru', ca-l bat ca pe Cluj...
E muncitor necalificat in optimi, ghidus cu pula mea, da' prost la dume,
Il rup extrem de violent, parca-i scenariu Scorseze, n-am timp de glume.
Eu-s sus in top la battle, el doar sus pe topu' de hartie, sa para mai inalt,
Desi e cam frig afara si ploua, bou' zice ca-i cald si asta de la cat il ard.
El gen psaltic c-ofera iubire pentru aproape prin muie si pace, d-aia n-ataca,
Neo vine si-l transeaza pe pentagrama, e dat dracu', ca n-asculta de Tata...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Vin Noi 09, 2012 3:28 pm

Nu scrii nimic, pana si analfabetii ar castiga prin forfeit cu tine la X si 0,
Atat de sarac incat sufli-n apa pentru spalat sa faci calbuci sa zici c-ai dero.
Dumele mele ii fut venele si il baga-n groapa, zici ca-s dealer si dau dava,
Il ard ca lava, iar larva n-ar gusta victoria nici in centru' la-mpinge tava...
Scrie de-a-ndoaselea, prea incalcit, ca nu l-ar intelege nici un vorbitor d-araba,
Pe piata dumelor dau marfa, am taraba, asta n-are ce sa dea si da o laba.
Doar de i-as baga pula-n cur ati zice ca-i pe treaba, da' n-o dau-n nasolii de gay,
Se uita mirat, zici ca-i povestesc S.F. ca Asimov cand ii zic de sex cu femei...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Vin Noi 09, 2012 4:35 pm

Apar c-o lama la zoo cand prostu' asta se uita ca vitelu' la poarta noua
Ii dau sa sara peste ceafa de porc, imi ia mielu si pun gaina sa ma tina de oua
te iau la puricat ca esti doar o corcitura schiloada, io-s animal de talie mare
La cum dau, Matrix bate... in retragere, moment in care-mi scot sexu' la inaintare.
Scriu curat, frumos parfumat ca Lenor. Matrix in rap e boschetar, trage la punga
Nu ma incurci in battle nici daca ai Alzheimer si intri pe alt topic sa dai o runda
Esti mare Stea? Da' de unde, doar o potaie - Dinamo. Io-s regele junglei ca leul.
Ti-o dau ca nessu', 3-1 direct in Gala_ta, Matrix si-o ia pe coaja ca CFR-ul.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Alter-Ego Dum Noi 11, 2012 11:30 pm

Watson a scris:
Dau battle cu Neo - direct diabet, dau rime dulci ca Oreo
Da' faza e, ca azi vii in battle si maine pleci, parca esti Keo
2p... parca esti mut, nu zici nimic

Watson vine cu bucati tari ca niste roci, strivindu-ti capu'
Si da rapu' asta greu, tehnic ca L DOC - mereu altu'
1p - n-ai punch, asta e problema

Matrix incearca dume, scheme, dar ramane cu sechele
C-ar vrea sus in top, da' Watson - ghidus, il lasa fara schele
2p - mult mai bun baru' asta decat primele doua

Nici la pamant nu-l iarta, ii cara pumni si picioare, ce sadic!
Paradox, ca Watson da divin in battle, parca-i un gen psaltic!
2p - ai dat, in mare parte, numa' bar-uri de "1 mai"
Watson - 7 puncte


Matrix a scris:
Am auzit ca Doc are urme de buze la cur de cand se da Watson cu ruj,
Tehnic ca Messi, reprezint etapa urmatoare, Viitoru', ca-l bat ca pe Cluj...
3p - bun inceput, personale... s-a nimerit bine si faza ca Watson sta-n Cluj

E muncitor necalificat in optimi, ghidus cu pula mea, da' prost la dume,
Il rup extrem de violent, parca-i scenariu Scorseze, n-am timp de glume.
2.5p - punchback in prima runda + punch in a doua - zici ca-i OZN, e punch "din Regie"

Eu-s sus in top la battle, el doar sus pe topu' de hartie, sa para mai inalt,
Desi e cam frig afara si ploua, bou' zice ca-i cald si asta de la cat il ard.
2p - Matrix, ai dat-o tu bine in primele doua bar-uri da' cu asta ai scazut rau ritmul rundei, mi se pare cam prea pueril pentru tine

El gen psaltic c-ofera iubire pentru aproape prin muie si pace, d-aia n-ataca,
Neo vine si-l transeaza pe pentagrama, e dat dracu', ca n-asculta de Tata...
2p - asta compenseaza, frumos wordplay, dar parca nu merita prea multe puncte; oricum, e ok ca final
Matrix - 9.5 puncte


Matrix a scris:
Nu scrii nimic, pana si analfabetii ar castiga prin forfeit cu tine la X si 0,
Atat de sarac incat sufli-n apa pentru spalat sa faci calbuci sa zici c-ai dero.
2p - e ok inceputul, dar pare cam "sarac" punch-ul, parca trebuia putin mai multa ofensivitate

Dumele mele ii fut venele si il baga-n groapa, zici ca-s dealer si dau dava,
Il ard ca lava, iar larva n-ar gusta victoria nici in centru' la-mpinge tava...
2p - wordplay bun, dar si aici parca lipseste varful punchului... trebuia sa-l intepi mai tare

Scrie de-a-ndoaselea, prea incalcit, ca nu l-ar intelege nici un vorbitor d-araba,
Pe piata dumelor dau marfa, am taraba, asta n-are ce sa dea si da o laba.
2.5p - e ok, dar mi se pare cam frivola... m-astept ca Iahim sa dea dume d'astea, nu tu

Doar de i-as baga pula-n cur ati zice ca-i pe treaba, da' n-o dau-n nasolii de gay,
Se uita mirat, zici ca-i povestesc S.F. ca Asimov cand ii zic de sex cu femei...
[b]2p - se vede c-ai pastrat ce-i mai bun pentru turneu
Matrix - 8.5 puncte


Watson a scris:
Apar c-o lama la zoo cand prostu' asta se uita ca vitelu' la poarta noua
Ii dau sa sara peste ceafa de porc, imi ia mielu si pun gaina sa ma tina de oua
2p - inceput bun, wordplay interesant

te iau la puricat ca esti doar o corcitura schiloada, io-s animal de talie mare
La cum dau, Matrix bate... in retragere, moment in care-mi scot sexu' la inaintare.
2p - bine si-aici, dar se putea si mai bine

Scriu curat, frumos parfumat ca Lenor. Matrix in rap e boschetar, trage la punga
Nu ma incurci in battle nici daca ai Alzheimer si intri pe alt topic sa dai o runda
4p - asta e cel mai bun bar din battle

Esti mare Stea? Da' de unde, doar o potaie - Dinamo. Io-s regele junglei ca leul.
Ti-o dau ca nessu', 3-1 direct in Gala_ta, Matrix si-o ia pe coaja ca CFR-ul.
2.5p - bun wordplay si parca loveste mai tare decat majoritatea bar-urilor
Watson - 10.5p

Watson - 7+10.5 = 17.5
Matrix - 8.5 + 9.5 = 18

Cam egala batalia. Matrix a ars-o monoton, si-a pastrat dumele pentru turneu, iar Watson a dat prost pe prima runda. (Daca n-o dadeai p'aia cu "L DOC - mereu altul" si bagai un punch bun castigai sotto)

In concluzie,
VOT MATRIX

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de INFECT! Lun Noi 12, 2012 4:24 pm

Dau battle cu Neo - direct diabet, dau rime dulci ca Oreo
Da' faza e, ca azi vii in battle si maine pleci, parca esti Keo - 6 p, buna comparatia cu Keo.
Watson vine cu bucati tari ca niste roci, strivindu-ti capu'
Si da rapu' asta greu, tehnic ca L DOC - mereu altu' - am auzit baruri si mai bune despre DOC, 6 p.
Matrix incearca dume, scheme, dar ramane cu sechele
C-ar vrea sus in top, da' Watson - ghidus, il lasa fara schele - 7, imi place ca dai la baza.
Nici la pamant nu-l iarta, ii cara pumni si picioare, ce sadic!
Paradox, ca Watson da divin in battle, parca-i un gen psaltic! - 6 p, pare interesant..dar, doar atat!

Am auzit ca Doc are urme de buze la cur de cand se da Watson cu ruj,
Tehnic ca Messi, reprezint etapa urmatoare, Viitoru', ca-l bat ca pe Cluj... - genul de bar-uri plictisitoare, 7 p, notez imaginatia si ideea destul de buna.
E muncitor necalificat in optimi, ghidus cu pula mea, da' prost la dume,
Il rup extrem de violent, parca-i scenariu Scorseze, n-am timp de glume. - la fel, 6 p. ceva mai slab, final prost.
Eu-s sus in top la battle, el doar sus pe topu' de hartie, sa para mai inalt,
Desi e cam frig afara si ploua, bou' zice ca-i cald si asta de la cat il ard. - e bine, dar ...mai greu, puteai sa-l dai pe a doua bucata si pica mai bine, de asta iti sca un punct. 6p
El gen psaltic c-ofera iubire pentru aproape prin muie si pace, d-aia n-ataca,
Neo vine si-l transeaza pe pentagrama, e dat dracu', ca n-asculta de Tata... - E mai bine, imi place ca i-ai intors faza cu Keo - Neo . ..plm, merge. 6p

Nu scrii nimic, pana si analfabetii ar castiga prin forfeit cu tine la X si 0,
Atat de sarac incat sufli-n apa pentru spalat sa faci calbuci sa zici c-ai dero. -faza cu x si 0 luata din battleul cu Arssura, J vs DOC, AFO?! Oricum, nu praea pare ..doar o idee. Pare o metafora adaugata pe langa ce ai dat ..cam slab pentru inceput, te-ai plictisit de battles? Smile) 6p
Dumele mele ii fut venele si il baga-n groapa, zici ca-s dealer si dau dava,
Il ard ca lava, iar larva n-ar gusta victoria nici in centru' la-mpinge tava... - imi place jocul de cuvinte, suna mult mai bine ca un bar cu dume ...prefer genu' asta de bar-uri decat dume scoase din fundul beciului, daca intelegi. 6p
Scrie de-a-ndoaselea, prea incalcit, ca nu l-ar intelege nici un vorbitor d-araba,
Pe piata dumelor dau marfa, am taraba, asta n-are ce sa dea si da o laba. - duma normala, nu imi pare amuzanta, in + nimic special, de asta iti dau 5 p
Doar de i-as baga pula-n cur ati zice ca-i pe treaba, da' n-o dau-n nasolii de gay,
Se uita mirat, zici ca-i povestesc S.F. ca Asimov cand ii zic de sex cu femei... puteai sa o bagi la inceput si sa continui pe idee, sunt sigur ca mergeai ceva mai bine pe tema ..in fine. 7 p, notez duma idealistica.


Apar c-o lama la zoo cand prostu' asta se uita ca vitelu' la poarta noua
Ii dau sa sara peste ceafa de porc, imi ia mielu si pun gaina sa ma tina de oua - mda, ceva mai subtil, inceput de bucata mai bun ca a lui Matrix. 7p
te iau la puricat ca esti doar o corcitura schiloada, io-s animal de talie mare
La cum dau, Matrix bate... in retragere, moment in care-mi scot sexu' la inaintare. - 6p, bun bun !
Scriu curat, frumos parfumat ca Lenor. Matrix in rap e boschetar, trage la punga
Nu ma incurci in battle nici daca ai Alzheimer si intri pe alt topic sa dai o runda. - nu prea amuzant dar, idealistic. 6p
Esti mare Stea? Da' de unde, doar o potaie - Dinamo. Io-s regele junglei ca leul.
Ti-o dau ca nessu', 3-1 direct in Gala_ta, Matrix si-o ia pe coaja ca CFR-ul. - 7p, i-ai intors-o pe final si am tinut cont si de restul.



WATSON - 25 + 26 = 51 p
MATRIX - 25 + 23 + = 48

VOT WATSON!

Ca sa fiu sincer, sunt beat ! Am votat dar totusi am tinut cont de realism ...si stiti voi cum e ...omul la betie spune mereu adevarul! In fine ...nu stiu ce se intampla cu voi da' de cand nu mai dau pe forum ...adica de o perioada... ati slabit!! Watson peste Matrix? Rar mai vezi ..ce se intampla? O dati plictisiti ...Nu ma asteptam, sincer! Am votat pentru ca imi pare un battle interesant avand in vedere ca sunteti in acelasi crew ( parca, daca nu aberez) . Bafta catre amandoi! Daca vreti, puteti sa imi si anulati votul ...oricum, mai trec odata peste cand ma trezesc! Smile) Poate treceti si pe la mine cu un vot ..avand in vedere ca battle-u-i activ de 3 zile, aproape 4 ...si nu a trecut nimeni macar cu o idee. PLM!
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de in0c3nt Mar Noi 13, 2012 9:03 pm

Dau battle cu Neo - direct diabet, dau rime dulci ca Oreo
Da' faza e, ca azi vii in battle si maine pleci, parca esti Keo- 2 p putin mai multa agresivitate,eu zic ca trebuie sa incepi agresiv si sa termini cat mai agresiv,totusi bun

Watson vine cu bucati tari ca niste roci, strivindu-ti capu'
Si da rapu' asta greu, tehnic ca L DOC - mereu altu' - 2 mi-a placut faptu ca ai combinat dupa "strivindu-ti capu",si ai inceput cu "si sa rapu",bunicel punch

Matrix incearca dume, scheme, dar ramane cu sechele
C-ar vrea sus in top, da' Watson - ghidus, il lasa fara schele-3 puncte asta chiar imi place,bun bar

Nici la pamant nu-l iarta, ii cara pumni si picioare, ce sadic!
Paradox, ca Watson da divin in battle, parca-i un gen psaltic! 1,5 ai inceput bine barul,dar cum spuneam,ma asteptam sa se termine mai agresiva runda

WATSON - 8,5 puncte


Am auzit ca Doc are urme de buze la cur de cand se da Watson cu ruj,
Tehnic ca Messi, reprezint etapa urmatoare, Viitoru', ca-l bat ca pe Cluj - 2 p
inceput destul de bun,si destul de personal p-back-ul

E muncitor necalificat in optimi, ghidus cu pula mea, da' prost la dume,
Il rup extrem de violent, parca-i scenariu Scorseze, n-am timp de glume. 3 p agresiv ,si p-back,imi place,bunicel

Eu-s sus in top la battle, el doar sus pe topu' de hartie, sa para mai inalt,
Desi e cam frig afara si ploua, bou' zice ca-i cald si asta de la cat il ard. 1,5p,imi cer scz dar parerea mea e ca nu ai dat la tinta cu incercarea asta de punch

El gen psaltic c-ofera iubire pentru aproape prin muie si pace, d-aia n-ataca,
Neo vine si-l transeaza pe pentagrama, e dat dracu', ca n-asculta de Tata 2,5 p bun finalul dar parca putea sa arate mai bine finalu,in orice caz e ok,ataci mult,ai coaie,e bine asa

MATRIX - 9 puncte


Nu scrii nimic, pana si analfabetii ar castiga prin forfeit cu tine la X si 0,
Atat de sarac incat sufli-n apa pentru spalat sa faci calbuci sa zici c-ai dero. 2p un inceput pe gustul meu,bun bar

Dumele mele ii fut venele si il baga-n groapa, zici ca-s dealer si dau dava,
Il ard ca lava, iar larva n-ar gusta victoria nici in centru' la-mpinge tava...1,5 punch bun,se putea si mai agresiv

Scrie de-a-ndoaselea, prea incalcit, ca nu l-ar intelege nici un vorbitor d-araba,
Pe piata dumelor dau marfa, am taraba, asta n-are ce sa dea si da o laba. 2,5p imi place,asta inseamna agresiv,mult mai agresiv fata de bar-ul de deasupra

Doar de i-as baga pula-n cur ati zice ca-i pe treaba, da' n-o dau-n nasolii de gay,
Se uita mirat, zici ca-i povestesc S.F. ca Asimov cand ii zic de sex cu femei 2p bunicel final,se putea si mai bine,totusi mai buna prima runda

MATRIX 8 puncte


Apar c-o lama la zoo cand prostu' asta se uita ca vitelu' la poarta noua
Ii dau sa sara peste ceafa de porc, imi ia mielu si pun gaina sa ma tina de oua 2p,inceputu arata bine

te iau la puricat ca esti doar o corcitura schiloada, io-s animal de talie mare
La cum dau, Matrix bate... in retragere, moment in care-mi scot sexu' la inaintare.2,5p e tare punch-ul

Scriu curat, frumos parfumat ca Lenor. Matrix in rap e boschetar, trage la punga
Nu ma incurci in battle nici daca ai Alzheimer si intri pe alt topic sa dai o runda 3p asta rupe tot in runda asta,asta da punch

Esti mare Stea? Da' de unde, doar o potaie - Dinamo. Io-s regele junglei ca leul.
Ti-o dau ca nessu', 3-1 direct in Gala_ta, Matrix si-o ia pe coaja ca CFR-ul 2,5 final bun,si p-back..mult mai bine ca prima runda

WATSON 10 puncte


Watson = 18,5 puncte
Matrix = 17 puncte

VOT WATSON!!!

Parerea mea este ca Matrix a dat foarte bine in prima dar in a doua runda a lasat-o moale,in schimb Watson a fost constant
si a facut diferenta cu a doua runda,sper sa imi fie luat votul in considerare eu imi fac doar datoria si m-am tinut de reguli
Multa bafta amandurora pe viitor
in0c3nt
in0c3nt
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 247
Reputatie : 280
Data de inscriere : 11/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Caransebes

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Khader Lun Noi 19, 2012 1:46 am

Watson a scris:
Dau battle cu Neo - direct diabet, dau rime dulci ca Oreo
Da' faza e, ca azi vii in battle si maine pleci, parca esti Keo 1.5p. Nu zice multe,plus c-a trebuit sa caut pe google si keo si oreo
Watson vine cu bucati tari ca niste roci, strivindu-ti capu'
Si da rapu' asta greu, tehnic ca L DOC - mereu altu' 2p. acceptabil
Matrix incearca dume, scheme, dar ramane cu sechele
C-ar vrea sus in top, da' Watson - ghidus, il lasa fara schele 3.5p. hahaha
Nici la pamant nu-l iarta, ii cara pumni si picioare, ce sadic!
Paradox, ca Watson da divin in battle, parca-i un gen psaltic! 2p. tre’ să vrei mai mult

Matrix a scris:
Am auzit ca Doc are urme de buze la cur de cand se da Watson cu ruj,
Tehnic ca Messi, reprezint etapa urmatoare, Viitoru', ca-l bat ca pe Cluj... 3.5p. exclusiv pt. primul vers
E muncitor necalificat in optimi, ghidus cu pula mea, da' prost la dume,
Il rup extrem de violent, parca-i scenariu Scorseze, n-am timp de glume. 1.5p. ca pb e slabut
Eu-s sus in top la battle, el doar sus pe topu' de hartie, sa para mai inalt,
Desi e cam frig afara si ploua, bou' zice ca-i cald si asta de la cat il ard. 2p. sters, zic eu.
El gen psaltic c-ofera iubire pentru aproape prin muie si pace, d-aia n-ataca,
Neo vine si-l transeaza pe pentagrama, e dat dracu', ca n-asculta de Tata... 3p. e marfa si Iartă-L Doamne

Matrix a scris:
Nu scrii nimic, pana si analfabetii ar castiga prin forfeit cu tine la X si 0,
Atat de sarac incat sufli-n apa pentru spalat sa faci calbuci sa zici c-ai dero. 4p. Foarte tare si sper ca nu e o ciordeala dintr-un banc cu saraci. Analfabeti,calbuci,ectcetera.
Dumele mele ii fut venele si il baga-n groapa, zici ca-s dealer si dau dava,
Il ard ca lava, iar larva n-ar gusta victoria nici in centru' la-mpinge tava... 1.5p. curge fin dar te-ai plafonat în încheiere.
Scrie de-a-ndoaselea, prea incalcit, ca nu l-ar intelege nici un vorbitor d-araba,
Pe piata dumelor dau marfa, am taraba, asta n-are ce sa dea si da o laba. 2p. nici prea-prea, nici foarte-foarte
Doar de i-as baga pula-n cur ati zice ca-i pe treaba, da' n-o dau-n nasolii de gay,
Se uita mirat, zici ca-i povestesc S.F. ca Asimov cand ii zic de sex cu femei... 2.5p. amuzant


Watson a scris:
Apar c-o lama la zoo cand prostu' asta se uita ca vitelu' la poarta noua
Ii dau sa sara peste ceafa de porc, imi ia mielu si pun gaina sa ma tina de oua 1.5p primul vers curge fin,sfarsitul e de rima.
te iau la puricat ca esti doar o corcitura schiloada, io-s animal de talie mare
La cum dau, Matrix bate... in retragere, moment in care-mi scot sexu' la inaintare. 2p.
Scriu curat, frumos parfumat ca Lenor. Matrix in rap e boschetar, trage la punga
Nu ma incurci in battle nici daca ai Alzheimer si intri pe alt topic sa dai o runda 5p. Smile)
Esti mare Stea? Da' de unde, doar o potaie - Dinamo. Io-s regele junglei ca leul.
Ti-o dau ca nessu', 3-1 direct in Gala_ta, Matrix si-o ia pe coaja ca CFR-ul. 4p. si greu si complex

Watson 9 si 12.5 = 21.5p.
Matrix 10 si 11 = 21p.

Vot Watrix dar punctajul nu-mi da voie. Eu nu vad diferente mari, amandoi ati avut si p. bune si p. mai putin bune. Sper c-am socotit bine si Watson are votul meu. V-am pupat ca mor de somn.



Khader
Khader
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 237
Reputatie : 262
Data de inscriere : 17/10/2012

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de WTSN Lun Noi 19, 2012 11:10 am

Battle incheiat, castigator Watson cu 3-1.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: Watson vs. Matrix - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum