Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Politica - Pagina 12 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Politica - Pagina 12 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Politica - Pagina 12 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Politica - Pagina 12 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Politica - Pagina 12 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Politica - Pagina 12 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Politica - Pagina 12 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Politica - Pagina 12 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Politica - Pagina 12 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Politica

+17
darthedd77
za_uan
Matrix
CIOMOFUGLA
CreativeEgo
PiroTechnique
MarianS
Chokozaurus
Eladio
Alter-Ego
WTSN
Static
MagicMan
OZN
Nihat
Boka
Becks
21 participanți

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de MarianS Lun Ian 28, 2013 9:32 pm

sa il lasam pe dan diaconescu sa se ocupe de privatizari Smile)))
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de OZN Lun Ian 28, 2013 9:33 pm

Hai fratie. Scoica aia parlita de om sa se ocupe de asa ceva?
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de MarianS Lun Ian 28, 2013 9:34 pm

oltean de'al vostru
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Lun Ian 28, 2013 9:35 pm

Boka presedinte
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Boka Lun Ian 28, 2013 9:36 pm

pfff..ma vere ego,ai tradus si tu niste uichilicsuri delea,stii si tu cum stau treburile,ce plm vii cu cacaturile astea?Macar pe Eladio il inteleg ca e total pe langa in orice subiect,cateodata e si distractiv,plm,nu ma pot supara pe el,da de la tine am pretentii in plm.Dupa 90,vestu(cu tot cu americanii),ne-a transmis un mesaj foarte clar:Ati ales sa fiti de partea noastra,razboiu rece ne-a cam epuizat,tre sa ne relansam economiile,deci,ne trebuie coco,deci sunteti tarfa noastra.Distrugeti tot sa putem crea la voi piata de desfacere si scadeti nivelu de trai ca ne trebuie mana de lucru ieftina.E simplu in plm ca buna ziua.Cat despre femeiul pulii,daca vrea banii inapoi,sa treaca mai intai pe la tanti mercal sa o roage sa ne dea aia 19 miliarde de euroi inapoi...si sa-i ia in custodie,cu tot cu case,averi si conturi pe toti politicienii care au facut acorduri cu ei.
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Lun Ian 28, 2013 9:38 pm

Tot n-ai raspuns, ca de obicei
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de MarianS Lun Ian 28, 2013 9:40 pm

azi am avut niste bizniz in fostul Faur
langa calea ferata de acolo erau zeci de tancuri si l-am intrebat pe un nene ce plm e cu tancurile alea acolo, mi-a zis ca sunt date la fier vechi. cam asta ilustreaza ce se intampla in romania in ziua de azi...
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Lun Ian 28, 2013 9:44 pm

Boka, romania cati bani a incasat de la ue? Pe ce s-au dus? Si daca i-au futut si n-au realizat nimic ce sa dea ba inapoi? Ba tu te-asculti? Au futut politicienii fabricile si tot altii sunt de vina
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Ian 28, 2013 9:54 pm

a incasat o pula. rata de absorbtie a fondurilor europene este/a fost de 10%. de ce? de prosti, d-aia
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Lun Ian 28, 2013 10:00 pm

Guvernul estimează că va asigura în acest an 3,4 miliarde lei (777,5 milioane euro) din fonduri externe şi 881,9 milioane lei (201,6 milioane euro) de la buget pentru construcţia de autostrăzi şi reabilitări de drumuri naţionale, finanţarea fiind calculată pentru proiectele considerate prioritare.

și 1 la sută să fie și tot i-au mâncat ei pe toți. câteva sate chiar au făcut ceva, dar e prea puțin
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Ian 29, 2013 9:55 am

Boka a scris:pfff..ma vere ego,ai tradus si tu niste uichilicsuri delea,stii si tu cum stau treburile,ce plm vii cu cacaturile astea?Macar pe Eladio il inteleg ca e total pe langa in orice subiect,cateodata e si distractiv,plm,nu ma pot supara pe el,da de la tine am pretentii in plm.Dupa 90,vestu(cu tot cu americanii),ne-a transmis un mesaj foarte clar:Ati ales sa fiti de partea noastra,razboiu rece ne-a cam epuizat,tre sa ne relansam economiile,deci,ne trebuie coco,deci sunteti tarfa noastra.Distrugeti tot sa putem crea la voi piata de desfacere si scadeti nivelu de trai ca ne trebuie mana de lucru ieftina.E simplu in plm ca buna ziua.Cat despre femeiul pulii,daca vrea banii inapoi,sa treaca mai intai pe la tanti mercal sa o roage sa ne dea aia 19 miliarde de euroi inapoi...si sa-i ia in custodie,cu tot cu case,averi si conturi pe toti politicienii care au facut acorduri cu ei.

Mă, vere (??), Boka, să citesc ce scrii tu despre politica e ca şi cum aş privi un copil cu picioarele diforme încercând să joace fotbal. 5 din 10 şuturi sunt pe lângă minge, 4 din restul de 5 sunt în pământ şi-a 10 lovitură e-n minge, da mingea-i pe lângă poartă.
Tu chiar susţii că SUA/UE/FMI sau orice alte organisme internaţionale din care facem parte/care ne împrumută sunt pe profit când e vorba de România? Că scot mai mulţi bani de la noi decât bagă în curul nostru cheltuitor? Aud?
Cât despre partea cu mâna de lucru ieftină... întreabă-i pe Edd sau pe Eladio dacă se simt mână de lucru ieftină. Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de WTSN Mar Ian 29, 2013 12:53 pm

Cred că vroia să zică că noi, românii în România, suntem mână de lucru ieftină pentru ei. Oricare ar fi ei.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Mar Ian 29, 2013 1:01 pm

Da, doar Romania. Saraca
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Ian 29, 2013 1:22 pm

Teoria conspiraţiunii, nu? Nenorociţii de străini care oferă job-uri cu forţa românilor în România. Nu mai bine rămâneau şomeri? Trecem peste faptul că se-nghesuie românii la joburi pe la firme internaţionale tocmai pentru că sunt mai bine plătite decât cele la firme româneşti, e parte din conspiraţie. În plus, cum îndrăznesc nenorociţii ăştia de la UE să dea bani moka ca să-şi facă Ion firmă în Cucuieţii de deal? Şi cum îndrăzneşte FMI-ul să pună condiţii României dodoloaţe când îi dă bani de salarii şi pensii? Etc. etc. etc.

Totul e-o imensă conspiraţie atunci când gândeşti copilăreşte că simplul fapt că te-ai născut din pizdă îţi dă dreptul la o viaţă bună şi la respectul celorlalţi.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Ian 29, 2013 1:31 pm

Ce pizda, care club.
Da, ai dreptate Ego, daca te gandesti doar ca e normal sa se asigure ca esti capabil sa dai banii inapoi, si de-aia iti pun anumite conditii e ok. O teorie a conspiratiei ar putea fi ceva de genu, din cauza ca suntem in UE si suntem intr-un fel sau altu obligati sa ridicam standardele, a trebuit sa acoperim anumite gauri in buget care pana la urma s-au vazut in lipsa banilor pentru pensii si altele, de aici a trebuit sa imprumutam bani de la FMI si alte organizatii care, impreuna cu UE, de la bun inceput ne dicteaza directia/ce/cum/?/!. Un exemplu si contraexemplu sunt tarile africane care sunt imprumutate peste puterea lor de plata inapoi tocmai pentru a fi conduse de aceste banci mondiale pe perioade de zeci de ani.
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Ian 29, 2013 1:43 pm

Nu e nicio legătură între UE şi FMI, nu se susţine. În primul rând, UE când îţi cere să ridici standardele îţi dă bani ca să ai de ridicat standardele. Nu din vina UE a cerut România bani de la FMI.
Dacă vrei să dai vina pe cineva (Boka), dă vina pe băncile americane care-au prăbuşit sistemul mondial. Şi asta nu pentru că "banks are evil", ci pentru că băncile respective nu şi-au jucat rolul de bănci, au vrut să fie altceva. Băncile nu sunt rele prin definiţie, ci prin implementare şi totul se reduce până la urmă la lăcomia oamenilor.
Iar ce zici de Africa e adevărat. Nu mai ştiu unde citisem că doar în 6 ţări a ieşit şusta cu FMI-ul. Şi asta pentru că doar şase ţări au respectat condiţiile impuse de FMI. Problema e că FMI funcţionează după reguli economice iar factorii de decizie din ţările astea sunt politici. Iar oamenii politici acţionează după alte criterii. De exemplu, la noi, Ponta n-o să dea afară 120.000 de angajaţi la stat, cum cere FMI, că n-are coaie, ştie că ar fi de neales după aia. Aşa că o să joace alba-neagra cu FMI, în speranţa că tot amână luarea unor decizii care să taie-n carne vie. Şi n-o să meargă. Iar după aia, când o să fim în situaţia ţărilor din Africa, o să fie vina FMI, nu?
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de PiroTechnique Mar Ian 29, 2013 2:23 pm

Ba, chiar daca nu ar exista partea cu electoratu suparat si frica la alegeri, tot nu poti sa iei unele masuri impuse, adica (nu stiu daca e adevarat nr ala de 120k) e destul de greu sa dai afara 120mii de oameni... Da, pula mea, nu tre sa fii doctor in economie ca sa scoti o tara din datorii la modu: ba... dam afara tot, nu mai cheltuim nimic, ne bagam pula si in aia si in aia.. gata, am scapat. Pe ei ii doare-n pula dar de multe ori chiar nu poti sa iei anumite masuri
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Ian 29, 2013 2:32 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Balcerowicz_Plan

Realitatea nu se mulează pe dorinţele oamenilor. Toţi am vrea să o ducă bine toată lumea, să nu fie şomeri şi să avem unicorni care să facă bălegar din aur. Dar uneori nu funcţionează aşa.
Crizele de sistem trebuie tratate drept crize de sistem, nu drept cumul de crize individuale.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Boka Mar Ian 29, 2013 3:41 pm

1:sunt resurse pt toata lumea sa traiasca decent numai ca unii nu se mai satura,vedea-i-as in pula goala la polu nord!
2:Eladio,tu cand te-ai dus prima data acolo erai platit ca un italian care facea acelasi lucru ca tine?
3:bancile nu se comporta ca niste banci ci ca niste camatari legali,mult respect pt spargatorii de banci!
4:femeiul da bani de salarii si pensii pt ca s-a distrus tot ce tinea de productie in tara noastra pt a putea deveni piata de desfacere,deci,economia e pe butuci(vrei sa iti explic intregul mecanism?),iar femeiul sa ia banii inapoi de la cei care s-au imbogatit de pe urma acestui fapt,nu de la noi.Noi le dam la muie.
5:respect politicianului care le-a dat peste bot cacatilor de la fmi.Romania e un stat INDEPENDENT.
6:Englezii de ce vor sa iasa din UE si sa inchida toate acordurile cu fmi?Grecii si restu de ce-s in strada?
7:Spuneti-mi o tara salvata de fmi.
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Ian 29, 2013 3:55 pm

eo de cand am venit aici am avut salariu dublu fata de polaci. si mi-am dat demisia ca mi s-a parut ca nu face. ziceai?
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de MarianS Mar Ian 29, 2013 4:00 pm

eu daca am invatat ceva pana acum, e ca absolut nimic nu e gratis!
UE nu iti da nimic moka, FMI nici atit. Acum depinde care e mai prost in combinatia asta, si asta cam e Romania...
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de CreativeEgo Mar Ian 29, 2013 4:05 pm

1. Da, evident că sunt. Dar nu în România, ci pe planetă. Nicio ţară din lume luată separat n-are resurse să trăiască toată lumea decent. D-aia globalizarea a redus enorm sărăcia.
3. Băncile ţi se par cămătari legali pentru că nu înţelegi cum funcţionează sistemul din spatele lor. Jos chestiile complicate!
4. Pfff. Trăieşti în binomul comunist producţie vs. desfacere, de parcă s-ar putea una fără alta. Ce FMI idiot ar trebui să fie ăla care să creadă că România sau orice altă ţară din lumea asta ar putea deveni o piaţă de desfacere (şi pentru cine?) fără aibă prosperitatea adusă de producţie? Uită-te-n jurul tău, nu există ţări producătoare şi ţări consumatoare, ci ţări bogate (care produc şi consumă la fel de mult) şi ţări sarace (care produc puţin şi consumă puţin). E remarcabil cât de puţin înţelegi economia.
În plus, vezi că românii se roagă de FMI să le dea bani şi FMI nu vrea să le dea. Cine dă peste bot cui?
5. Respect angajatului care dă peste bot patronului în ziua de salariu. O să trăiască puţin şi prost, dar e INDEPENDENT.
6. Englezii vor să iasă din UE pentru că s-au săturat să plătească facturile grecilor care-s în stradă în loc să fie la muncă. Pe scurt, ca să pricepi.
7. În ultimii ani? Grecia, Spania, Italia.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Phlegm Man Mar Ian 29, 2013 6:23 pm

Ce-mi place cand apare peste noapte un cacat in mijlocu' strazii si toata lumea se invarte in jurul lui cu o curiozitate apasatoare. La inceput e un subiect bun de expus la o samanta in fata blocului, dar dupa ceva timp ne adaptam peisajului si acel cacat incepe sa faca parte din viata noastra. Dupa ce apele s-au potolit si cacatu' a prins culoare, apare un om cu capul pe umeri care are curajul sa puna mana pe un faras si sa il mute, dar in acel moment roboteii devin revoltati, ba chiar i se adreseaza cu "anarhistule!". Cat tupeu poate el sa aiba? Cum sa ne arunci cacatu'? Ne-am obisnuit cu el! Da, stiu, dar totusi era doar un cacat in mijlocul drumului. Si totusi, despre ce vorbeam? Laughing Nu e greu sa intelegi lucruri, si mie imi place sa vizionez circul de la inaltime, dar schimbarile au venit prin actiune.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Mar Ian 29, 2013 6:25 pm

Boka, eu am mai spus, cand am ajuns aici aveam 17 ani, eperienta de munca 0 si eram şi ilegal aici. Dar totul a tinut de mine si de vointa mea. Vecinul meu de exemplu, e italian, are 52 de ani, e nivelul 3 si castiga 8 euro la ora. Eu am 10 ani vechime, sunt nivelul 2 si iau 10 curati. Niciodata nu m-am simtit inferior, niciodata nu am fost luat la pula ca-s roman. Eşti luat la pula doar atunci cand te comporti ca un taran.
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Eladio Mar Ian 29, 2013 6:28 pm

Si apropo de banci, nu poti generaliza. De exemplu nici bancile ni mai sunt ce au fost. Aici sunt multe sate mici unde toti se cunosc. Daca face tot computerul, in majoritatea cazurilor nu ai dreptul la un imprumut. Eu cand mi-am luat casa si am facut credit, m-am dus frumos la banca mea, unde nu mi-am luat teapa, unde nu platesc mai mult ca la alte banci si unde directorul ma cunoaste si nu am probleme. Nici nu trebuie sa ma prezint pentru semnat anumite chestii de exemplu.
Eladio
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Mesaje : 5593
Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Brescia - Italia

http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Politica - Pagina 12 Empty Re: Politica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum