Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Reguli de battle EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Reguli de battle EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Reguli de battle EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Reguli de battle EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Reguli de battle EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Reguli de battle EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Reguli de battle EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Reguli de battle EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Reguli de battle EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Reguli de battle

In jos

Reguli de battle Empty Reguli de battle

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 26, 2009 6:18 pm

Userii care dau battle sunt obligati sa poarte discutii civilizate si sa nu devieze de la subiect.
NU se accepta provocari battle audio, provocari battle grafitti.
NU se accepta alte topicuri in afara de cele de battle pe zona Battle Arena.
NU se accepta spam-ul.
NU deschideti topicuri de provocari. Exista topic special pentru acest lucru.
Topicul de battle se deschide numai de catre userul care a provocat, in niciun caz de cel care este provocat. Tot el va scrie regulile battle-ului, stabilite pe topicul de provocari.
Titlul topicului de battle va purta modelul: user x vs. user y. moderatorii vor completa cu statusuri adecvate situatiei(se voteaza, battle inchis, castigator user x etc.)
Fiecare user poate sa deschida un numar nelimitat de threaduri de battle, dar cu conditia sa respecte timpul de reply impus in regulile battle-ului.
Userul care provoaca, este obligat sa noteze in regulile de desfasurare urmatoarele :
-numarul de versuri/runda
-numarul de runde
-sistemul de reply (XYXY sau XYYX)
-timpul de reply
-numarul de voturi necesare inchiderii battle-ului
-votare argumentata/neargumentata
-optional : concurentii isi aleg un juriu anume.
Fiecare concurent are dreptul de a anula un vot suspicios.
Incercati sa nu mai folositi cuvinte gen : "voi vota maine"; "dau edit mai incolo ca acum nu pot"; etc. Cand aveti timp, atunci votati.
Concurentul care nu si-a dat runda/rundele in timpul de reply scris in reguli, pierde prin NO SHOW. Acest lucru este ireversibil (exceptii : cazuri deosebite)
NU aveti voie sa va editati rundele. Odata ce-ati postat, asa ramane. Pentru verificarea greselilor, puteti da un PREVIEW.
Cine pierde de 3 ori prin no show pierde dreptul de a mai da battle!

Noi dorim sa contribuim cu totii la crearea unui mediu placut, unde fiecare individ isi poate aduce aportul de creativitate. Ce ne dorim noi, prin acest portal, este continuarea traditiei raclaonline, hhk, cheloo.ro, hhinc etc. si impunerea unui standard de calitate nou.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Reguli de battle Empty Re: Reguli de battle

Mesaj Scris de Static Dum Apr 17, 2011 1:33 pm

Salutare,

Incepand de azi, avem o noua regula: oricine va deschide un battle nou, e obligat sa acorde minim un vot la un alt battle aflat in stadiul 'Se Voteaza'. De exemplu, X si Y incep un battle nou, atat X cat si Y sunt obligati sa dea macar UN vot la alte battle-uri, asta inainte ca battle-ul lor sa fie inchis. E o regula generala, de bun-simt, care nu s-a aplicat pana acum...dar niciodata nu-i prea tarziu.

Evident, regulile sunt facute ca sa fie incalcate. Tocmai de asta am pregatit si niste mini-sanctiuni pentru ca am vazut ca respectarea regulilor nu e un punct forte al majoritatii userilor. Astfel, la prima abatere de la regula mai sus mentionata, userul/userii vor primi un avertisment. La a doua abatere, vor primi al doilea si ultimul avertisment. La a treia abatere vor primi un ban de o saptamana, iar la a 4-a abatere un ban definitiv.

Daca tot facem o treaba, hai s-o facem in mod organizat. Regula se aplica la battle-uri text, audio, freestyle si intra in vigoare incepand din acest moment.

Spor la battle-uri si voturi.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Reguli de battle Empty Re: Reguli de battle

Mesaj Scris de Static Joi Sept 05, 2013 10:31 am

Static a scris:
Si de azi avem si o regula noua, legata de voturi:

- daca battle-ul/free-ul are o luna de cand se voteaza si inca e egalitate Arrow  sondaj timp de o saptamana

- daca battle-ul/free-ul are o luna de cand se voteaza si NU e egalitate, se inchide direct cu scorul ala
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Reguli de battle Empty Re: Reguli de battle

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum